PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D750 i grip Meike ?



indepedente
15-12-2015, 21:57
Hej tak jak w temacie ! Szukam odpowiedniego gripa do nikona D750 ? Zastanawiam się nam firmą Meike. Ktoś ma ktoś poleca ? Jak to wszystko działa razem ?

docxxx
15-12-2015, 22:48
Jutro będę miał Pixela. Mogę powiedzieć czy działa.

docxxx
16-12-2015, 11:06
Odebrałem z rana. Podpiąłem i działa.

Ted68
16-12-2015, 21:00
Odebrałem z rana. Podpiąłem i działa.
Potwierdzam.
Pixel do D750 działa porównywalnie do oryginalnego mb-d10 używanego z D700.
Całkiem przyjemna faktura gumy (trochę bardziej błyszcząca niż na body, ale bynajmiej nie śliska ), faktura plastiku niemal identyczna ja na body.
Ponadto sprawdziłem stan akumulatora w gripie aparatu(bez aku) uśpionego w poprzednią niedzielę (11dni) - ubyło 4%

indepedente
16-12-2015, 22:42
Możecie podesłać jakieś foto jak to razem wygląda ? I co powiecie na temat meike ?

Krzychoo_
17-12-2015, 09:28
Mam Meike, wersja z pilotem. Grip zjada ok. 1% baterii na dobę. Baterii z aparatu nie rusza. Minusów nie widzę, nieco inny joystik niż w body, trzeba się przyzwyczaić.

Ted68
17-12-2015, 17:06
Możecie podesłać jakieś foto jak to razem wygląda ? I co powiecie na temat meike ?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://flic.kr/p/CeFrQj)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://flic.kr/p/BPRJDh)
Tak na szybko PIXEL z 750
Na temat Meike do D750 nie mam nic do powiedzenia

Ted68
17-12-2015, 18:00
Chyba jednak było za szybko:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://copy.com/thumbs/Zdj%C4%99cia/Pixel_D750_1.jpg?size=1024&revision=85)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://copy.com/thumbs/Zdj%C4%99cia/Pixel_D750_2.jpg?size=1024&revision=86)

indepedente
17-12-2015, 20:58
Nic nie widać ?

Ted68
17-12-2015, 22:04
w drugim poście u mnie widać

Ted68
18-12-2015, 10:18
w drugim poście u mnie widać
Niestety już nie. Coś nie tak z hostingiem.
Podejmuję ostatnią próbę a moderatora prosze o usuniecie dwu poprzednich wpisów

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/59050244813188615569.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/78322058815950581794.jpg)

indepedente
19-12-2015, 00:23
teraz tak, widze fajnie leży. Ile takie coś ? Bo meike 240

docxxx
19-12-2015, 00:28
Nprawde nie mozesz sobie tego sprawdzic w google? Czysta szejdziesiont pienc zlotych

indepedente
24-12-2015, 22:36
Ktoś mi może powiedzieć, czy po podłaczeniu gripa do Body ustawia się gdzieś sterowanie ? Bo przycisk blokady ostrości mi działa, tak samo spust migawki, ale pokrętła i joystik juz nie ?

docxxx
25-12-2015, 20:55
Nie, nie ustawia się. Powinno od razu działać. No chyba, że pokręteł nie ustawiłeś w trybie przeglądania.

indepedente
27-12-2015, 13:12
Nie, nie ustawia się. Powinno od razu działać. No chyba, że pokręteł nie ustawiłeś w trybie przeglądania.

Właśnie mam ten problem, ze po podłączeniu gripa działa aby spust migawki, pokrętła jeszcze blokada ostrości działa, pewnie wysłali mi jakiś wadliwy model :/

kurczeblade
29-12-2015, 10:30
Mam Meilke i działa, trzyma aparat należycie. Chyba ze dwieście złotych dałem za niego :)