Zobacz pełną wersję : Jaki aparat na narty?
Cześć,
Szukam aparatu, który mógłbym zabrać na narty bez większej obawy, że się zniszczy. Na pewno lustrzanka odpada :) Może macie jakieś propozycje?
Gopro lub zamienniki :D
Np. Xiaomi yi!
Myślałem o GoPro, ale może zamiast kamerki jakiś aparat.
agawytka
14-12-2015, 13:28
A moze Olympus TG-4?
PiciuD300
14-12-2015, 14:26
Najlepiej aparat ortopedyczny i oby się nie przydał :)
A moze Olympus TG-4?
Dokładnie taki wybrałem. Mały, całkiem wytrzymały, zdjęcia można mieć w RAW. Dla mnie jest to wystarczające.
Najlepiej aparat ortopedyczny i oby się nie przydał :)
Mam nadzieję, że nie będzie potrzebny :)
agawytka
14-12-2015, 17:34
Oo to podeslij jakies foty noepodwodne bo ja tez sie nim wlasnie interesuje dlatego podrzucilam pomysl :-)
16-23 mam wyjazd, po wyjeździe zerknę, czy cokolwiek będzie nadawało się do pokazania :)
Xiaomi yi - polecam tańsze i lepsze od go pro
Xiaomi mam mi3 ale na narty d600 i 5 szkieł biere :-)
Oby śnieg był....
Nikt nie zaproponował bezlusterkowców a jeśli istotna jest jakość obrazków to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Do tego pokrowiec Dashpoint Lowepro .
Jeśli ktoś ma ochotę to pod linkiem
http://www.skiforum.pl/topic/47299-8-dni-w-grupie-ortler-cevedale/ znajdzie relację z wyjazdu narciarskiego - zdjęcia z Sony Nex-3
wożenie aparatu, pokrowiec Dashpoint i dalsza dyskusja
http://www.skiforum.pl/topic/47766-jak-wozic-aparat-foto/
Pozdro
Wiesiek
Dokładnie taki wybrałem. Mały, całkiem wytrzymały, zdjęcia można mieć w RAW.
Witam. Czy kolega moze podzielic sie wrazeniami z obcowania z TG-4? Jak sie spisal na nartach?
Witam. Czy kolega moze podzielic sie wrazeniami z obcowania z TG-4? Jak sie spisal na nartach?
Wrażenia całkiem pozytywne.
Na plus:
+ RAW - w ustawieniach mam RAW+JPG, jest możliwość poprawienia zdjęcia w LR później
+ odporność - kilka razy mi wypadł na śnieg i nadal działa bez problemów. Para, woda, śnieg go nie rusza
+ cichy zoom - przy nagrywaniu filmików, zoomu prawie nie słychać
+ histogram - dostępny w trakcie robienia zdjęć
Na minus:
- opcja RAW+JPG nie jest dostępna dla proporcji 16:9; domyślnie ustawia na 4:3, przy zmianie na RAW+JPG
- filmiki - możliwe, że to ja coś źle ustawiłem, ale jakość nagrań jest średnia. Tak jakby nagrywał w 720p i potem rozszerzał do 1080p
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.