PDA

Zobacz pełną wersję : Pstrykacz rodzinno-wycieczkowy do 1500zł (pomoc)



Bukszpan
06-12-2015, 02:16
Mój kuzyn poprosił mnie o pomoc w wyborze aparatu z segmentu w którym mam bardzo nikłe rozeznanie. Ma to być aparacik rodzinny. Do zdjęć dziecka i na wycieczki. Do 1500zł, nowy, prosty ale z dobrym autofocusem i ładnymi JPGami (RAWów nie będzie używał).
Totalnie nie wiem co warto by mu polecić, więc pytam Was. Co byście polecili w tym przedziale cenowym?

Po krótkim, lecz intensywnym researchu wpadł mi w oko Olympus PEN E-PL5 z kitem. Czy w tej cenie znajdzie się coś lepszego? Może jakiś kompakt? Lustrzanki odpadają- zbyt toporne i skomplikowane.

tomek s
06-12-2015, 10:47
Sony RX100, Sony A5000, Fuji X30, Canon G7X (trochę poza budżet).
Pozdr.

waldek
06-12-2015, 11:19
Fuji X30

d90
06-12-2015, 11:30
Taki dual kit z epl5 da rade na wycieczki spokojnie. I ogniskowe pokryte wszystkie, i małe toto i tanie. I zdjęcia jpg są oki.

jo44
06-12-2015, 17:33
Po krótkim, lecz intensywnym researchu wpadł mi w oko Olympus PEN E-PL5 z kitem. Czy w tej cenie znajdzie się coś lepszego?
Ja bym sprawdził jeszcze Samsunga - opinie są dobre, a ceny ostatnio niskie.

d90
06-12-2015, 17:41
Samsugi juz zdjec podobno nie robią...
:)

jo44
06-12-2015, 17:45
Samsugi juz zdjec podobno nie robią...
:)
I dlatego tanieją... :)

robanto
06-12-2015, 18:23
miałem epl5, odsprzedałem koledze do takiego właśnie celu i jest bardzo zadowolony. polecam i ja.

Bukszpan
07-12-2015, 03:24
X30 jest super, ale za drogi. Myślałem nad NX300, ale po przejrzeniu kilku testów jakoś mnie nie przekonał. Zostaje tylko ten Sony A5000... Niby matryca odrobinę większa, ale podobno obrazek już niekoniecznie lepszy. Jacyś użytkownicy A5000 się znajdą? Jak na razie, to vhyba utwierdziliście mnie w wyborze Olympusa :D

d90
07-12-2015, 09:06
Bo Olek to dobry wybór do takich celów jest...sam idz do sklepu i zobacz.
Zacznij od m5 a pozniej epl5 weź w rękę.
I przy tym drugim pytaj o dual kit.

Albo kompakt. Jest tego od groma.
Szkieł nie trzeba zmieniać wiec jest łatwiej i szybciej.
No i zoom jest...długi...a ludzie lubią zoom-y na początku focenia :)

maxwawa
07-12-2015, 11:38
X30 jest super, ale za drogi. Myślałem nad NX300, ale po przejrzeniu kilku testów jakoś mnie nie przekonał.D

X30 z malutką matrycą 2/3 cala nie ma szans do NX300 lub NX300M (matryca APS-C)
nawet do 2 tys zł NX300 jest najlepszym wyborem ale żeby wykorzystać max. właściwości matrycy to polecam robić w RAW-ach poza tym NX ma bardzo dobre obiektywy i nagrywanie video.
Przykładowe fotki z NX300 (https://www.flickr.com/groups/2264699@N22/pool/)

Krzysztof_BB
07-12-2015, 13:39
NX300 w Euro RTV kosztuje 1150 PLN :roll:
To nawet mniej niż Panasonic LX7 (około 1300 PLN - zostanie na kartę 64GB ) , którego też można polecić o ile komuś zależy na naprawdę małym aparacie
a jego jasny obiektyw nadrabia aż do kita z micro 4/3 nawet pod względem kontroli GO!.

ronin87
16-09-2016, 23:03
Odświeżę temat.
Do tej pory jeździłem na wycieczki głównie z body FX + 24-85 Zestaw sprawdzał się bardzo dobrze, aż do czasu gdy zacząłem chodzić na bardziej wymajające trasy. Przykładem niech będą Rysy z ostatniego weekendu - przez większość wędrówki aparat przeleżał w plecaku, nie chciało mi się go ciągle wyciągać, a noszenie na ramieniu czy szyi jest bardzo niebezpieczne przy takiej trasie. Co więcej taki sprzęt sporo waży i przy 13-godzinnej wędrówce robi sie nieciekawie mając w plecaku jeszcze prowiant, napoje, itp. W związku z tym postanowiłem rozglądnąć się za kompaktem, który mieści się w kieszeni w spodniach, ale oferuje w miarę fajną jakość zdjęć krajobrazów górskich i pozwala na wykonywanie zdjęć w formacie RAW. Wstępnie przyszedł mi do głowy Olympus SH-2 Czy ma ktoś doświadczenia z tym modelem? A może ktoś poleci coś podobnego na wspinaczkowe wędrówki po trasach typu Orla Perć, Świnica, itp. Od razu napiszę, że nie interesują mnie kamerki typu GoPro

Archibald6803
17-09-2016, 08:35
Na takie sytuacje mam G7X. Nic lepszego w takim gabarycie jeszcze nie spotkałem.
Mówiąc po "naszemu" jest to pod względem fotograficznym MZ dokładny odpowiednik D90+N16-85 mieszczący się w kieszeni.
( http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=252906&page=16 ; od postu 153 )

ronin87
17-09-2016, 10:39
Dzięki za info, sprzęcik fajny, szukam jednak coś poniżej 800zł bo ma być to sprzęt tylko do fotografowania krajobrazów podczas wspinaczki.