PDA

Zobacz pełną wersję : Dane GPS w JPEG



vid3
27-11-2015, 12:51
Mam pomysł na zrobienie programu do przeszukiwania zasobów pod kątem danych EXIF.
Do testów potrzebuję plików JPG z danymi lokalizacji z GPS z różnych aparatów.
Czy możecie umieścić tu kila linków ?
Dzięki.

spiritus
27-11-2015, 13:08
To jak już to przy okazji poproszę wtyczkę do chroma aby po "najechaniu" na zdjęcie pokazywało gdzie zrobiono zdjęcie :)

Pomysł ciekawy.
Powodzenia!

jo44
27-11-2015, 17:59
Mam pomysł na zrobienie programu do przeszukiwania zasobów pod kątem danych EXIF.
Do testów potrzebuję plików JPG z danymi lokalizacji z GPS z różnych aparatów.
Czy możecie umieścić tu kila linków ?
Dzięki.
http://www.panoramio.com/user/330712?comment_page=1&photo_page=2
i parę dalszych stron...

vid3
27-11-2015, 18:43
Zdjęcia są owszem opisane, ale jak pobrać z Exif ? Wszystkie - czyste.

jo44
27-11-2015, 23:34
Zdjęcia są owszem opisane, ale jak pobrać z Exif ? Wszystkie - czyste.
Przejdź do pełnoekranowego widoku i naciśnij "View the original image" u góry ekranu.
Otrzymasz jpg, np taki: http://static.panoramio.com/photos/original/109728148.jpg
To możesz już zapisać. :)

vid3
28-11-2015, 00:14
ok działa.
Dane GPS są bezpośrednio z aparatów czy dodawałeś programem ?
Bo widzę, że w nikonie i w fuji masz taki sam zestaw danych (gps-owych).

jo44
28-11-2015, 00:40
Dodawane.

zbyszekD7000
28-11-2015, 01:24
masz tu trzy różne, jak będziesz chciał jeszcze z innych rejonów to daj znać
pozycje są wstawione oryginalnie przez aparat
jpgi oryginały z puszki

https://copy.com/QJ3mEZgMtCk4QHVX

vid3
28-11-2015, 21:12
Dzięki, pobrałem.

Jakby kogoś zainteresowało to Tu (http://port.az.pl/ExifFolderCrawler/) umieściłem wstępną wersję programu.

vid3
10-12-2015, 01:25
Dziwna sprawa ...

Zrobiłem funkcję która po odczycie danych GPS zapisanych w zdjęciu otwiera stronę google maps z ustawionym znacznikiem z miejsca fotografowania.
No i lekkie zdziwienie.
Pomimo cykania serii zdjęć z tego samego miejsca rozrzut na google wynosi +- 50 metrów.
Wiadomo, że z przyczyn powiedzmy militarnych GPS specjalnie wprowadza błąd.
Robiąc zdjęcie w urozmaiconych okolicach, np w mieście, możemy z google wylądować kilka ulic dalej niż na zdjęciu.

2pompony
10-12-2015, 03:56
To nie przyczyny militarne czy działalność NSA, tylko zwykły rozrzut GPS loggera. Bądźmy szczerzy, te urządzenia GPS w loggerach, telefonach czy aparatach to nie urządzenia do precyzyjnej nawigacji lotniczej czy pilotujące pociski samosterujące... Raz na czas, powiedzmy raz na pół godzinki lub częściej (zależy od ceny) zdarza się takiemu urządzeniu skoczyć w bok, a jak dodatkowo ma utrudnienia takie jak ulice w mieście, gdzie czasem satelitę widać a czasem nie - pomyłki się zdarzają i to nawet częściej.

To dlatego lepsze programy do geotagowania zdjęć mają możliwość nie tylko interpolacji pomiędzy dwoma punktami GPS loga, ale też próbują eliminować takie nagłe wyskoki poza trasę.

Rozrzut +/- 50 metrów jest duży (ja na urządzeniu sprzed kilku lat nie miałem takiego dużego nigdy), ale to, że odczyty nigdy nie są idealnie adekwatne, to pewne. Pytanie tylko, co jaki czas i jak daleko sięga taki wyskok - tym rżónią się te urządzonka...