spiritus
21-11-2015, 15:25
Witam
Jest taka sytuacja. Moja babcia (lat ponad 80) trafiła tydzień temu do szpitala. Róża w obu nogach, silna miażdżyca i bardzo niski przepływ w nogach. Ogólnie rzec biorąc bardzo słaba jeżeli chodzi o stanięcie na nich ale jak już ktoś jej pomoże wstać to z balkonikiem po korytarzu chodzi (zalecenie nawet lekarza). Codzieniie (czasami nawet dwa razy na dzień) jeździmy do niej (jej dzieci i wnuki) aby jej pomóc w prostych czynnościach fizjologicznych. Pomóc wstać z łóżka, podprowadzić do ubikacji, pomóc wstać z tronu (podciera się sama) i asystować jej przy drodze do łóżka lub na spacerku. Dzisiaj była taka sytuacja, że rano nikt nie mógł pojechać z rana i dopiero ktoś z rodziny przyjechał do niej w okolicach godziny 12-13. Babcia siedziała na tronie (kilka godzin!) bo pielęgniarki odmówiły jej pomocy (chodziło jej o zwykłe podanie ręki i podtrzymanie ewentualne).
Do kogo można podejść z taką sprawą aby unikać jej w przyszłości?
Był ktoś w podobnej sytuacji lub zna się na takich rzeczach?
Pozdrawiam
Jest taka sytuacja. Moja babcia (lat ponad 80) trafiła tydzień temu do szpitala. Róża w obu nogach, silna miażdżyca i bardzo niski przepływ w nogach. Ogólnie rzec biorąc bardzo słaba jeżeli chodzi o stanięcie na nich ale jak już ktoś jej pomoże wstać to z balkonikiem po korytarzu chodzi (zalecenie nawet lekarza). Codzieniie (czasami nawet dwa razy na dzień) jeździmy do niej (jej dzieci i wnuki) aby jej pomóc w prostych czynnościach fizjologicznych. Pomóc wstać z łóżka, podprowadzić do ubikacji, pomóc wstać z tronu (podciera się sama) i asystować jej przy drodze do łóżka lub na spacerku. Dzisiaj była taka sytuacja, że rano nikt nie mógł pojechać z rana i dopiero ktoś z rodziny przyjechał do niej w okolicach godziny 12-13. Babcia siedziała na tronie (kilka godzin!) bo pielęgniarki odmówiły jej pomocy (chodziło jej o zwykłe podanie ręki i podtrzymanie ewentualne).
Do kogo można podejść z taką sprawą aby unikać jej w przyszłości?
Był ktoś w podobnej sytuacji lub zna się na takich rzeczach?
Pozdrawiam