PDA

Zobacz pełną wersję : Głowica TRIOPO B3



andystar
19-11-2015, 22:58
Jak rozebrać głowicę TRIOPO B-3 w celu naprawy - wyluzowania "panoramowania". Jest bardzo ciasne i uniemożliwia korzystanie z tej funkcji.

salas
19-11-2015, 23:41
Pytaj Merde, na canonboardzie pokazywal jak rozebrac. Jutro podesle link, ale nie wiem czy cos poradzisz na ten problem, bo w kazdej b3 jest tak samo..

Merde
20-11-2015, 00:11
Wątek o którym mowa:

http://www.canon-board.info/pierwsza-pomoc-awarie-usterki-problemy-56/triopo-b-3-glowica-kulowa-101398/#post1299891

andystar
20-11-2015, 12:23
Tak jak w linku to próbowałem. Dzisiaj zgromadziłem dodatkowe "narzędzia" czyli śrubę 3/8" z nakrętką (jako kontra) i spróbuję przy pomocy narzędzi. Gwint między dolną płytką i głowica jest zabezpieczany klejem typu "Loctite" i to jest powodem trudności w odkręceniu. Co prawda w B-4 odkręciło się samo ale w niej gwint ma dużo mniejszą średnicę.

salas
20-11-2015, 12:36
Daj znac jak ogarniesz i moze zrob jakies fotki/film jako tutorial do poprawienia funkcji panoramowania. Byloby milo i mysle ze sporo uzytkownikow tej glowicy skorzystaloby z tutka.
Powodzenia

marbar
21-11-2015, 19:03
Nawiązując do tematu - czy Triopo B2 cierpi na tą sama przypadłość?

andystar
23-11-2015, 23:46
Chyba wszystkie TRIOPO mają tę sama chorobę.
B-3 nie mogę rozkręcić. W czasie montażu w fabryce gwint smarowany jest żywicą epoksydową, a że B-3 ma dużej średnicy gwint to żywica dobrze trzyma.
B-4 działa już właściwie. Problem był w smarze, który miał konsystencje gęstego kleju. Po wymianie smaru na taki od obiektywów panoramowanie działa super.

salas
23-11-2015, 23:58
Czyli jesli uda mi sie odkrecic, wyczyscic i nasmarowac normalnym smarem to bedzie smigac.
Dzieki, sprobuje kiedys.