PDA

Zobacz pełną wersję : d 3200 + 55-300 VR vs Sony DSC HX-300



lukaszh
19-11-2015, 22:24
witam

czy ktoś z Was ma doświadczenia co do jakości zdjęć na ogniskowej 300 mm z obiektywu nikkor 55-300 VR w porównaniu do zdjęć zrobionych takim mega zoomem jak sony dsc hx-300? Chodzi mi o to, czy przy dobrych warunkach oświetlenia zdjęcie jakiegoś dajmy na to ptaszka lepszej jakości i bardziej szczegółowe będzie na zestawie d3200 + 55-300, czy też może na zoomie powiedzmy 50x tego aparatu sony.

przegladałem przykładowe zdjęcia na pełnym zoomie od sony i przy dobrych warunkach i statywie są całkiem dobre, zastanawiam się więc, czy nie jest to lepszy wybór niż dokupowanie do mojego d3200 obiektywu 55-300 VR?

bic44
19-11-2015, 22:37
55-300 będzie zdecydowanie lepszym wyborem, niż megazoom z matrycą wielkości rodem z telefonu, możliwość obróbki to przepaść. Obecnie można wylicytować takowego Nikkora nawet poniżej 800zł i w tej cenie nie ma co się zastanawiać, do 200mm obrazek jest bardzo przyjemny, na 300mm jeszcze przyzwoity (chociaż warto już przymknąć). Jeśli będzie brakować długości, zawsze będzie można dodatkowo cropować, z matrycy 3200 jest z czego.

BambusZMikronezji
21-11-2015, 20:05
Na tym forum jedynym słusznym wyborem jest.... Nikon :-)

arturmsi
21-11-2015, 20:25
kup coolpixa 610 ;)
do jego ceny masz chyba nawet cashback.

nikoniarz
21-11-2015, 21:58
N55-300 w dobrych warunkach oświetleniowych przy 300 mm i f/5.6 na matrycy 12 mpx:

https://lh3.googleusercontent.com/-fc-OpmgKCUI/VlDMKALuwRI/AAAAAAAAB10/DCHfnUHUbU4/w1200-h675-no/DSC_4062.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-fc-OpmgKCUI/VlDMKALuwRI/AAAAAAAAB10/DCHfnUHUbU4/w1200-h675-no/DSC_4062.jpg)

BambusZMikronezji
22-11-2015, 21:11
Proszę pies recyclingowy.... utylizuje butelki po napojach :-). Ładne zdjecie.

P.S. nie wyglada na tak groźnego żeby trzeba było robić mu zdjęcia zoomem 300mm :-)

nikoniarz
22-11-2015, 21:45
P.S. nie wyglada na tak groźnego żeby trzeba było robić mu zdjęcia zoomem 300mm :-)

Pewnie, w końcu nie o jego "groźność" chodziło... ;)

lukaszh
28-11-2015, 19:06
przetestowałem d3200 z obiektywem af-s 70-300 mm i w porównaniu z tym P&S sony dxc-300 nie ma różnicy w jakości zdjęcia na pełnym zoomie, nawet bym powiedział że minimalnie lepiej wypada sony, dziwne ale prawdziwe

Romuś
28-11-2015, 20:03
przetestowałem d3200 z obiektywem af-s 70-300 mm i w porównaniu z tym P&S sony dxc-300 nie ma różnicy w jakości zdjęcia na pełnym zoomie, nawet bym powiedział że minimalnie lepiej wypada sony, dziwne ale prawdziwe

Myślę, że różnica powinna być spora z racji większego sensora w D3200, szczególnie będzie to widoczne w trudniejszych warunkach, gdzie używa się wyższego ISO. Ja widziałem sporo fotek z 55-300 VR i ogólnie albo jest spory rozrzut jakościowy tych obiektywów, albo rozrzut fotografów :) Generalnie polecam cokolwiek, ale z matrycą co najmniej mikro 4/3. DX wydaje mi się optymalny (cena / jakość obrazka).

lukaszh
28-11-2015, 20:19
też tak myślałem do czasu jak porównałem zdjęcia tego samego obiektu zrobionego na full zoomie. nie porównuje funkcjonalności samych aparatów, ich szybkości itp. bo nie ma sensu, chodzi o samą ilość szczegółów w zdjęciach obiektów typu motyl czy ptaszydło ;)

Romuś
28-11-2015, 20:29
Pobieżnie przyjrzałem sie SONY DSC-HX300 i chyba jedyną zaletą jego jest dobry obiektyw. Jak chcesz pozostać przy SONY to rzuć okiem na Alfe 3000 za podobną kasę jest z kitem 18-55, z tymże to już jest APS-C. A3000 ma kiepski LCD i wizjer, ale fotki wypluwa identyczne co A5000 i podobne.

BambusZMikronezji
29-11-2015, 00:42
Jeżeli nie widzisz różnicy to ok. Kupujesz dla siebie a nie dla sąsiada

lukaszh
29-11-2015, 17:59
dokładnie, chciałem się podzielić spostrzeżeniami, może zanim ktoś kupi też sprawdzi, pozdrawiam