PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o edycję



Mark_
17-05-2007, 10:56
Mam prośbę do maniaków ps'a. Czy ktoś z was mógł by przerobić fotkę z dołu na coś mrocznego i ciemnego, może być z mgłą (interpretacja dowolna). Wszelkie propozycje mile widziane. Ewentualnie ktoś może podesłać ciekawy tutek. Wiem, że to nie koncert życzeń ale z góry dzięki.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img214.imageshack.us/my.php?image=dsc0010xy1.jpg)

jasiu102
17-05-2007, 11:39
pewnie znajdzie sie nie jeden

KAZELOT
17-05-2007, 12:32
podeslij mi na [email protected] pełnych rozmiarow fote jak masz to nefa to sie pobawie w najblizszym czasie pozdrawiam

Seeth
17-05-2007, 17:35
Chętnie zobaczył bym jak to będzie wyglądać po obróbce

barracuda
17-05-2007, 18:01
Jestem zupełnym amatorem w PSie ale wrzuciłem coś takiego:)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img510.imageshack.us/img510/3940/dsc0010xy1tb9.jpg)

barracuda
17-05-2007, 19:10
To czekamy teraz na pracę prawdziwych speców od PSa

Mark_
17-05-2007, 20:07
Wersja barracudy fajna, myślę jednak na czymś w klimacie zdjęć na tej stronce http://www.vuni.net/

bukowy dziad
17-05-2007, 22:37
nie jest to zbyt staranne, ani jakies w oogle za dobre - ale milo mi bylo 1 raz w cos takiego sie pobawic:) zacheciles mnie do sporbowania przeobek w podobnym kierunku za co dziekuje:)
jak bombel sam nie odnajdzie tego tematu to sie do niego odezwij - powinien to zrobic naprawde fachowo:)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img509.imageshack.us/img509/9723/krajobazmroku1wk3.jpg)

KAZELOT
18-05-2007, 00:35
no bukowy dziadzie sie mi to podobaaaaa !! ja sie boore tez za fotke podrzuce cos od siebie;-)

ArtX
18-05-2007, 07:17
tez sie pobawie, a co! :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)


aa, pozwolilem sobie jeszcze na jedna wariacje : )


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)


ArtX.

Seeth
18-05-2007, 08:06
No całkiem fajnie wam to wychodzi, moze tez coś z tą fotką porobie ;)

Seeth
18-05-2007, 09:01
Moze wam sie spodoba :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img172.imageshack.us/img172/5998/dsc0010dl9.jpg)

Pozdrawiam

jakubs
18-05-2007, 09:46
a ja wymyśliłem coś takiego :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

sokrates
18-05-2007, 10:16
Moze wam sie spodoba :)



Pozdrawiam

bardzo fajnie wyszła mgła, ale przegiąłeś z ilością błyskawic. Ja bym zostawił tylko tą w lewym górnym rogu.

Seeth
18-05-2007, 10:46
bardzo fajnie wyszła mgła, ale przegiąłeś z ilością błyskawic. Ja bym zostawił tylko tą w lewym górnym rogu.

No wsumie tak, co zadurzo to niezdrowo :D

Erie
18-05-2007, 11:04
Seeth, ta największa błyskawica powinna się kończyć za drzewami, tą w lewym rogu usunąć całkiem - jakieś dziwactwo w kółko się kręci - jeszcze trochę i będzie piorun kulisty ;) - wymazać gumką niepotrzebne części i będzie ciekawe

Seeth
18-05-2007, 11:29
Seeth, ta największa błyskawica powinna się kończyć za drzewami, tą w lewym rogu usunąć całkiem - jakieś dziwactwo w kółko się kręci - jeszcze trochę i będzie piorun kulisty ;)

Zgadzam się, ale to robiłem na szybkiego, aby pokazac co mozna zrobić z tym zdjęciem :)

bombel
18-05-2007, 13:02
ale to robiłem na szybkiego :)

Wiedziałem, że prędzej czy później pojawi się sformułowanie: ...wiesz, ale robiłem to na szybko... :twisted:

Ogarnia mnie śmiech pusty, jak słyszę takie usprawiedliwienia, można bowiem spytać: skoro nie stać cię czasowo czy z innego powodu, żeby nie robić tego po łebkach, po co w ogóle zamieszczać prace 'na szybko'? To ma być konkurs na to, kto szybciej otworzy imageshack, czy co? Czy autor szybkich obrazków się usprawiedliwia, że wykonał knota, bo mu się spieszyło, ale zrobi to lepiej, jak będzie miał czas? Czy w końcu chodzi o to, żeby powiedzieć po premierowsku - wiem jak to coś zrobić, ale nie powiem, bo nie mam czasu...

Wyjątkowo mizerna wymówka, mówiąca mniej więcej: wiecie, mam was wszystkich głęboko w tyle... Zamieszczam byle co i cieszcie się.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~

Dobra, koniec z tymi wymówkami. Przyłączam się do zabawy (gdyby ktoś marudził, że za dużo obrazków, to mogę wydalić jeszcze ze dwadzieścia takich). A jeśli się komuś nie będzie podobać, to zrobiłem to 'na szybko', więc do cholery, nie czepiać się! :mrgreen:

W kolejności od realnych, do zupełnie odrealnionych... JA osobiście optuję za pierwszym, b&w.




http://img295.imageshack.us/img295/7357/widoczek2jl2.jpg


http://img225.imageshack.us/img225/7254/widoczek3up9.jpg


http://img296.imageshack.us/img296/5545/widoczek6xe5.jpg


http://img296.imageshack.us/img296/1143/widoczek4mr1.jpg


http://img168.imageshack.us/img168/4400/widoczek7hp7.jpg


http://img296.imageshack.us/img296/3320/widoczek5jr1.jpg

Erie
18-05-2007, 13:19
bombel fajne wszystkie :), ale 3 i 4 są po prostu super :),

widać leniuszku, że robiłeś na szybko, bo inaczej by było ze 150 wersji ;) :D

Hols75
18-05-2007, 13:33
Bombel wszystkie ładnie Ci wyszły, ale najbardziej mi podoba się noc i zachód

gadas
18-05-2007, 14:06
[QUOTE=bukowy dziad;303712]nie jest to zbyt staranne, ani jakies w oogle za dobre - ale milo mi bylo 1 raz w cos takiego sie pobawic:) zacheciles mnie do sporbowania przeobek w podobnym kierunku za co dziekuje:)
jak bombel sam nie odnajdzie tego tematu to sie do niego odezwij - powinien to zrobic naprawde fachowo:)


NO ... to pięknie ... Tutka poprosimy i już ...

MsbS
18-05-2007, 14:16
[ciach] Przyłączam się do zabawy (gdyby ktoś marudził, że za dużo obrazków, to mogę wydalić jeszcze ze dwadzieścia takich). [ciach]

Moim typem jest jedynka. Najmniej "efekciarska" (mam nadzieję, że się nie obrazisz?), a chyba najbardziej nastrojowa. Kojarzy mi się z niemieckim ekspresjonizmem filmowym ("Zmęczona śmierć" F. Langa, "Nosferatu" F.W. Murnaua itepe). Pasuje tu angielskie słowo "spooky" - ale jak to po polsku wyrazić?

bombel
18-05-2007, 14:50
Moim typem jest jedynka. Najmniej "efekciarska" (mam nadzieję, że się nie obrazisz?), a chyba najbardziej nastrojowa. Kojarzy mi się z niemieckim ekspresjonizmem filmowym ("Zmęczona śmierć" F. Langa, "Nosferatu" F.W. Murnaua itepe). Pasuje tu angielskie słowo "spooky" - ale jak to po polsku wyrazić?

Zmęczonej śmierci nie oglądałem, ale jeśli idzie o ekspresję (nie ekspresjonizm) wystarczy mi Metropolis - do dziś niedościgły - i obrazki Riefenstahl. Porównanie mi bardzo pochlebia - dziękuję, ale myślę, że za daleko szukasz... To jest po prostu przyzwoity obrazek czarno-biały (kadzę sobie, przepraszam, ale chyba naprawdę jest przyzwoity).

Najmniej efekciarska? :mrgreen: Nie, nie obrażam się oczywiście... Sam za nim optowałem. Ale domyślałem się, że mogą paść takie zarzuty, dlatego nie zamieszczałem takich 'kwiatków' jak widok Ziemi z marsjańskiej dżungli przy zaćmieniu Słońca (wybaczcie tą zgrywę :mrgreen:):


http://img120.imageshack.us/img120/9683/widoczek12qw2.jpg



Co do słówka spooky - jeśli jesteś WASP'em (z/bez W - bez różnicy, a P mnie nie interesuje :)) gratuluję polszczyzny. Jeśli jesteś Polakiem, a przy werbalizacji musisz się posługiwać protezami angielskimi - to trochę mi żal... Tutaj (http://www.urbandictionary.com/define.php?term=spooky&r=f) możesz zobaczyć, jak to przetłumaczyć (po angielsku, ale przecież mówisz, nieprawdaż?)





NO ... to pięknie ... Tutka poprosimy i już ...

To nie tutek (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=256767#post256767), ale pewne wyjaśnienie. :)

Seeth
18-05-2007, 15:02
Wiedziałem, że prędzej czy później pojawi się sformułowanie: ...wiesz, ale robiłem to na szybko... :twisted:

Ogarnia mnie śmiech pusty, jak słyszę takie usprawiedliwienia, można bowiem spytać: skoro nie stać cię czasowo czy z innego powodu, żeby nie robić tego po łebkach, po co w ogóle zamieszczać prace 'na szybko'? To ma być konkurs na to, kto szybciej otworzy imageshack, czy co? Czy autor szybkich obrazków się usprawiedliwia, że wykonał knota, bo mu się spieszyło, ale zrobi to lepiej, jak będzie miał czas? Czy w końcu chodzi o to, żeby powiedzieć po premierowsku - wiem jak to coś zrobić, ale nie powiem, bo nie mam czasu...

Wyjątkowo mizerna wymówka, mówiąca mniej więcej: wiecie, mam was wszystkich głęboko w tyle... Zamieszczam byle co i cieszcie się.


Każdy ma swoje zdanie,
widzę ze jednak jakiś przewrażliwiony jesteś na tym punkcie, ciekawe dla czego....

Z tego wynika ze lepiej okłamywać ludzi na tym forum i nie mówić im prawdy, bo poco

skoro ciebie to irytuje to nie musisz pisać o tym publicznie,
wiesz są ludzie i ludzie nie wiem do których należysz, ale czepiają się innych ludzie z problemami i kompleksami

Następnym razem jak coś napiszesz to zastanów się czy warto

bombel
18-05-2007, 15:24
Następnym razem jak coś napiszesz to zastanów się czy warto

Zapewniam cię, że warto. Przynajmniej niektórzy, którzy to przeczytają, to się zastosują - a to już dobrze. I skoro chcesz mnie obrażać, że nie należę do ludzi, to bądź łaskaw nie w publicznym wątku, tylko możesz mnie zbluzgać na priva.

I tak mi twoje zdanie wisi, ale przynajmniej nie zaśmiecasz forum.

Przepraszam wszystkich czytających, ale taki bezczelny brak logiki obraża moją inteligencję - stąd odpowiedź. Wracam niniejszym do meritum - i jak zaćmienie? Dawajcie tu galaktyki! :mrgreen:

Seeth
18-05-2007, 15:53
I skoro chcesz mnie obrażać, że nie należę do ludzi, to bądź łaskaw nie w publicznym wątku, tylko możesz mnie zbluzgać na priva.

I tak mi twoje zdanie wisi, ale przynajmniej nie zaśmiecasz forum.


Po pierwsze, z tego co na pisałeś wynika ze: albo nie umiesz czytać albo zapomniałeś nałożyć okulary
nie napisałem ze nie należysz do ludzi jak nie wierzysz to przeczytaj sobie jeszcze raz to co wcześniej napisałem

Po drugie, widzę że jednak nie wisiało ci moje zdanie, bo odpisałeś unosząc sie nie powiem jak wysoko.

Tylko głupiec uważa sie za mądrego

Nie chcę wojny na słowa z tobą na tym forum, bo po co zniżać się do poziomu ludzi nierozsądnych

Na tym zakończę, wypowiadanie się na twój temat i tego co piszesz, jeśli jesteś taki inteligętny i mądry za którego się uważasz, to taki człowiek również powinien zakończyć tą dyskusję

Nie potrzebuje konfliktów na forum :neutral:

Erie
18-05-2007, 15:54
zmieniony lekko cytat

Nie potrzebujemy konfliktów na forum :neutral:

Seeth, bombel proszę...

Radosso
18-05-2007, 15:58
Bombel i reszta jesteście wariaci :D jak wy do diabła robiecie takie cuda

bukowy dziad
18-05-2007, 16:06
jeśli jesteś taki inteligętny i mądry za którego się uważasz

chyba powinno byc inteligętny i mondry;)

panowie luz - ja mysle, ze to wyniklo z pewnego nieporozumienia. otoz bomblu: na ten przyklad moje zastrzezenie o niestarannosci i niespecjalnosci "dziela" w ogole wynikalo np. stad, ze znajac cie, wiedzialem, ze zaraz wrzucisz z 5-6 zdiec wbijajacych w ziemie (moj faworyt to mars oczywiscie;)). no wiec mimo przylozenia sie do roboty calkiem sporego, wymyslania roznych koncepcji, wyrzucania ilus wersji do kosza itd (bo zaiste robilem to po raz pierwszy) spedzenia nad tym czasu pewnie takiego co ty nad wszystkimi swoimi wersjami (plus tymi 25 niezrobionymi;)...mimo tego wszystkiego zdawalem sobie jednak sprawe, jak mizernie wypadne w tym porownaniu:) mialem 2 szanse, by ktos prace zauwazyl: 1- byc pierwszy;p, 2 - krygowac sie, ze niby to tak niestarannie, niedbale i w ogole (no bo jak to - ja tu slecze nad obrazkiem tyle czasu, a bombel wrzuca 10, z ktorych kazdy kladzie moj na lopatki?!:)). chociaz tu twoja racja - faktycznie takie uwagi moga zostac odebrane jako brak szacunku dla odbiorcow, wiec biore sobie twoje slowa do serca. tak wiec przyznaje sie jeszcze raz: gniot, ktorego wypuscilem jest efektem dlugotrwalej pracy w znoju i trudzie, udawania sie na niezbadane dotychczas peesowe szlaki i jest zarazem najlepsza z wielu wersji obrazka, ktore w tym procesie powstawaly! wrzucilem go gwoli dobrej zabawy swojej i innych, jako to drzewiej w podobnych watkach bywalo, bez zamiaru czynienia nikomu supozycji (ke?) ani tym bardziez postponowania owegoż (ke??).

ps. bombel - bez agresji;)

edit: ma kots jakis fajny obrazek z galaktyką w rozdzialce 1500px na dluzszym boku?;)

Seeth
18-05-2007, 16:28
To dla tych co mówili że zadurzo błyskawic :)
Może teraz jest lepsze
Sami oceńcie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img249.imageshack.us/img249/2927/dsc0010mc9.jpg)

bukowy dziad
18-05-2007, 16:37
no imho jest duzo lepsze- te blyskawice to mowiac szczerze raczej pomylka byla:)

bombel
18-05-2007, 16:39
No dobra, po kolei (bez agresji :)), żeby zakończyć ten temat 'szybkiego'... Piszę w punktach, żeby być zrozumianym:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1. Nie pisłem Do Ciebie, bukowy... Nie widzę nic niestosownego w powiedzeniu: zamieszczam taką zabawową pracę po raz pierwszy, więc mogą wyniknąć jakieś niestaranności. Tak na oko powiedziałeś, i to jest najzupełniej rozsądne. Włożyłeś w to swoją pracę i czas - i niezależnie od efektu należy to z szacunkiem docenić.

Możemy porozmawiać co się komu podoba, a co nie - ale uznajmy, że autor takiego zdania zrobił swoją robotę najlepiej jak umiał.




2. Czepiam się innego zdania, a w zasadzie tłumaczenia: zrobiłem coś 'na szybko', to znaczy w domyśle: niechlujnie, bez uwagi, po łebkach, z błedami które są, ale nie mam czasu ani ochoty ich poprawiać, niestarannie, bez namysłu, nie poświęciwszy temu należytej porcji czasu i uwagi, na odwal się, byle pokazć byle co, o czym wiem, że jest 'na szybko', ale mimo to pokazuję...

W takim wypadku pytanie nasuwa się samo: skoro nawet autor wie, że praca jest obarczona brakiem uwagi (bo na szybko) - po co ją zamieszcza?~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mam nadzieję, że różnica pomiędzy punktem pierwszym i drugim jest widoczna. :)



BTW bukowy: planeta widoczna na ostatnim, zgrywiastym obrazku nie jest zdjęciem, jest generowana. Galaktyki też można, ale niestety w tym wypadku nie ma tam dużo miejsca i słabo to wygląda (oczywiście próbowałem :)).




Bombel i reszta jesteście wariaci :D jak wy do diabła robiecie takie cuda

My, wariaci mamy swoje sposoby. :)

A na poważnie - layery korekcyjne, layery korekcyjne i layery korekcyjne. No i maski.

bukowy dziad
18-05-2007, 16:49
nie nie tak tak tylko na wszelki wypadek sie wytlumaczylem (heh - spoleczenstwo psychicznej przemocy mnie wykonczy - jestem zbyt wrazliwy;) )
bombel: a mozesz tak po lebkach (nie tutkowo;)) wyjasnic mniej wiecej motyw z tym generowaniem? od ktorej strony sie za to brac- gdzie tego szukac chociaz...ten ksiezyc i inne to tez powstalo w tym stylu?
z gory dzieki i pozdrawiam

bombel
18-05-2007, 16:52
bombel: a mozesz tak po lebkach (nie tutkowo;)) wyjasnic mniej wiecej motyw z tym generowaniem?

A zobacz sobie priva za jakiś czas (bo wolno piszę).

Erie
18-05-2007, 16:53
a ja mam małą prośbę do autora pierwszego zdjęcia i do bombla :)

1. czy autor mógłby wysłać bomblowi zdjęcie w rozdzielczości 1800 x 1200 lub większej :)
2. czy kochany bombelek w chwili wolnej od spania mógłby przerobić to zdjęcie w wysokiej rozdzielczości na coś takiego jak jego nocne zdjęcia i wysłać mi na tło do PCta :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img296.imageshack.us/img296/5545/widoczek6xe5.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img296.imageshack.us/img296/1143/widoczek4mr1.jpg)

pozdrawiam i dzięki z góry (obojętnie od rezulatatów lub ich braku)
Erie

Mark_
19-05-2007, 14:20
Oj Panowie :mrgreen: Super wam to wyszło. Wszystkie prace są bardzo dobre, najlepsze są chyba jednak prace bombla. Na prawdę zatkało mnie. Dzięki wielkie za duży odzew. Nie przechwalając bombla mogę powiedzieć, że jest świetny w takiej edycji w ps. Jednocześnie bardzo go proszę o skrótowy tutek w jego wykonaniu, szczególnie do zdjęć 2 i 4.

bombel
21-05-2007, 15:08
a ja mam małą prośbę do autora pierwszego zdjęcia i do bombla

Zobacz sobie priva.






Jednocześnie bardzo go proszę o skrótowy tutek w jego wykonaniu, szczególnie do zdjęć 2 i 4.

Miło, że się podoba, ale tutka szybko nie będzie. Oto dlaczego (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=256767#post256767). Ale jak któregoś dnia nie będę miał nic do roboty i będę się śmiertelnie nudzić - kto wie, może zaryzykuję... A tutaj (http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=256471&postcount=5) wziąłem i napisałem jakich używam metod - i mimo że nie jest to tutek, może komuś cokolwiek pomoże.