PDA

Zobacz pełną wersję : Panasonic GX7 20/1.7 / Olympus EM10 14-42 / Fuji XT10 16-50



synergy
17-11-2015, 18:50
Witam,
Który z powyższych byście wybrali?
Panasonic ma w zestawie super jasny obiektyw i jest w niezłej cenie..ze stalka 2300zł
Olympus M10 ciemny zoom ale ma stabilizacje olek 2500 + jasna stalka wychodzi 3600
Fuji drogie obiektywy.. 3000zł

Pomożecie?

cezar1972
17-11-2015, 21:27
To zależy co dla Ciebie jest ważne.
Ja z Olka przeszedłem na Fuji bo:
- w Olku głębia ostrości była dla mnie zbyt duża
- Fuji robi wg mnie świetne jpg-i.
Z perspektywy czasu i tych kilkuset zrobionych X-T10 zdjęć jestem bardzo zadowolony i nie żałuję zmiany systemu, ale złego słowa nie powiem o Olku. Wręcz przeciwnie - to świetny sprzęt (jakość wykonania, jakość zdjęć, mobilność) i jeżeli ktoś nie potrzebuje małej głębi ostrości to będzie z niego zadowolony.

wyrwiflak
17-11-2015, 22:31
GX7 też ma stabilizację, ponadto jest bardziej kompaktowy bo nic w nim nie udaje komory pryzmatu a wbudowaną lampkę można odbić od sufitu. Panas ma odrobinę gorszą matrycę.

Fuji ma drogie obiektywy? Chyba tylko nowe poza promocjami. Podczas cashbacków można sporo zjechać z ceną a ceny używek są niższe niż w innych systemach - znajdź mi gdzieś 35/1,4 za 1300zł...

synergy
17-11-2015, 23:19
Osobiście jestem bardziej za GX7 z 20/1.7 ze względów ekonomicznych sama stałka kosztuje 1500zł więc body będzie mnie kosztowało 800zł kupując na allegro w abfoto. No i panasonic produkowany w Japonii to także ma znaczenie dla mnie.
Olympus jeżeli byłby w zestawie z obiektywem takim jaki jest w panasonicu wziąłbym Olka. Choć Olek miał jakaś akcję serwisową to zawsze pozostaje niesmak. Szkoda ,że Olka nie ma w zestawie ze stałką.
Fuji faktycznie ceny obiektywów po odjęciu cashbacków wychodzą tak samo jak obiektywy konkurencji, ale z tymi aparatami nie miałem nigdy do czynienia wiec wybór jako trzeci .

wyrwiflak
18-11-2015, 08:54
No to powiem ci że koniecznie musisz się trochę zapoznać z Fuji zanim go zaprzepaścisz. Nawet tani X-E1 to jest taka rasowa aparatka obrazkowa że wszelkie Olki czy Lumixy wysiadają - wypadają przy nim jak zabawki. Poza tym Fuji ma wiele dobrze przemyślanych rozwiązań, choćby bardzo podobny do nikonowego porządnie konfigurowalny tryb auto-iso, tryb dyskretny albo wygodne Quick menu.

emet_b
18-11-2015, 09:26
z perspektywy użytkownika X-t10, szczerze polecam.
Ja odkąd kupiłem go w wakacje, nie miałem w ręku D750 :)

W systemie fuji masz fajne i dość tanie stałki:

- świetną 18/2 (ja używkę sprzedałem za 1050zł)
- rewelacyjną 35/1.4 (używka około 1300zł)
- b. dobrą 60/2.4 makro (używka około 1300zł)
- jest też fajny naleśnik 27/2.8 (używka 800zł)

A jeśli Cię stać to polecam 16/1.4- mega szkło :)

synergy
18-11-2015, 12:20
Dziękuję za odpowiedzi...
Kurcze teraz zeście mi namieszali z fuji...
Już byłem zdecydowany na GX 7...
Muszę się zastanowic

emet_b
18-11-2015, 12:24
trza było nie pytać ;P

gebels
18-11-2015, 13:22
trza było nie pytać ;P

... albo weź oba :)

Franek_
18-11-2015, 13:44
Ja mam GX7, na który zamieniłem Leikę m9. Jestem bardzo zadowolony. A jeśli chcesz tani obiektyw, to polecam 15mm f/8 (nie pamiętam producenta). Bardzo fajne, małe szkło; jedyne które używam z tym aparatem na co dzień.

synergy
18-11-2015, 18:22
... albo weź oba :)

Na oba mnie nie stać niestety:-x

- - - - kolejny post - - - - - -


Ja mam GX7, na który zamieniłem Leikę m9. Jestem bardzo zadowolony. A jeśli chcesz tani obiektyw, to polecam 15mm f/8 (nie pamiętam producenta). Bardzo fajne, małe szkło; jedyne które używam z tym aparatem na co dzień.

Możesz coś więcej napisać o GX7?

Panasonic ma doskonale możliwości doboru obiektywów niż fuji.

Franek_
18-11-2015, 18:49
Możesz coś więcej napisać o GX7?

Ma używalny wizjer. Jest mały i lekki. Dość pancerny i szczelny. Z tym obiektywem bez autofocusa to mega szybki zestaw. Flesz się czasem przydaje, choć to nie jest oczywiście jakaś superprofesjonalna turbo lampa. Na baterii można zrobić ok 1000 zdjęć. Ma sporo głupich opcji w menu, ale to chyba mają wszystkie aparaty, które rozważasz. Ma bezsensowny uchylany ekran i jeszcze bardziej bezsensowny uchylany wizjer. Moje bazowe ISO z racji ciemnego obiektywu to 400 - 640, spokojnie używalne. Ładny obraz jest jeszcze na 1250, potem trochę szumi. Dość dobrze obrabia się pliki z tego aparatu. Ma dobry światłomierz, z balansem bieli różnie bywa. Nienajgorzej wykonany, choć mocno się rysuje. Robi ładne zdjęcia, nawet z rzekomo najgorszym optycznie szkłem produkowanym na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Moje dwuipółroczne dziecko potrafi go używać. Absolutnie nie odczuwam potrzeby zmiany tego aparatu na cokolwiek innego i nie bardzo wiem, z jakich powodów lepszy sprzęt potrzebny jest do codziennego fotografowania.

synergy
21-11-2015, 22:21
Franek dzięki za opinie.

Wracajac do Fuji to raczej nie jest tak tanio jak u olympusa i panasonica
Normalne ceny sklepowe w większości niemieckich sklepów. . W systemie m43 można stosować obiektywy Olympusa jak i Panasonika bo są ze sobą kompatybilne. Panas 25 F1.7 kosztuje ok 175 EUR w wielu normalnych sklepach internetowych, Olympusie to Zuiko 25 F1.8 kosztuje ok 260 EUR (z cashbackiem). Zuiko 60 F2.8 Macro - ok 300 EUR z cashbackiem.
Koszt wysyłki (max kilka dni) to kilka/kilkanaście Euro. Gwarancja, rękojmia itp jest w pełni respektowana bo rynek jest wspólny. Już nie wspomnę o obsłudze klienta bo to zupełnie inny standard w porównaniu z wieloma polskimi "Januszami biznesu".

Ceny dla m43 podałem konkretne.
Ciągle nie widzę jednak porównywalnych dla Fuji.

ksh
21-11-2015, 23:14
Sąsiad pozazdrościł że przesiadłem się już praktycznie na bezlusterkowca tez miał dylemat czy w/w panasonic czy Olympus PEN E-PL7, wybrał olympusa, miałem to w łapach i pstrykałem parę zdjęć, wydaje się że to bardzo solidny aparat, ja wybrałem samsunga ze względu na ponadprzeciętne stałki w dość niskich cenach.
Dlatego raczej sugerowałbym się konkretnie już zakupem obiektywów i do tego dopasował puszkę.

robanto
21-11-2015, 23:46
Miałem E-PL5 i spisywał się rewelacyjnie i obecnie służy mojemu koledze, który jest bardzo zadowolony. 7ka ładniejsza, więc tym bardziej.

synergy
25-11-2015, 01:51
No to powiem ci że koniecznie musisz się trochę zapoznać z Fuji zanim go zaprzepaścisz. Nawet tani X-E1 to jest taka rasowa aparatka obrazkowa że wszelkie Olki czy Lumixy wysiadają - wypadają przy nim jak zabawki. Poza tym Fuji ma wiele dobrze przemyślanych rozwiązań, choćby bardzo podobny do nikonowego porządnie konfigurowalny tryb auto-iso, tryb dyskretny albo wygodne Quick menu.
Przekonaliście mnie
Zdecydowałem się na XT10 mam nadzieję ,że nie będę żałował, cena okazyjna po promocji z obiektywem 16-50 2300zł po odjęciu cashbacku.

wyrwiflak
25-11-2015, 09:10
Przekonaliście mnie
Zdecydowałem się na XT10 mam nadzieję ,że nie będę żałował, cena okazyjna po promocji z obiektywem 16-50 2300zł po odjęciu cashbacku.

2300 to chyba po odsprzedaniu kita :)

synergy
25-11-2015, 09:57
2300 to chyba po odsprzedaniu kita :)

Kit zostaje.
Byla promocja weekendowa w cyfrowe.pl skończyła się, ale po moim kontakcie przywrócili dla mnie promocje. Z 2999zł na:
2549 - 215cashback dokładnie 2334zł. Cena okazyjna jak myślicie?

Krzysztof_BB
25-11-2015, 10:08
Przekonaliście mnie
Zdecydowałem się na XT10 mam nadzieję ,że nie będę żałował, cena okazyjna po promocji z obiektywem 16-50 2300zł po odjęciu cashbacku.

Na pewno lepszy wybór niż micro 4/3.
Większa matryca to większa matryca.
W cenie szkieł weź pod uwagę ekwiwalent przysłony po np. F2,8 w micro 4/3 to jakby F5,6 przy pełnej klatce
a matryca Fuji przy obiektywie F2,8 daje ekwiwalent w okolicy F4.
Do tego zyskasz na szumach i zakresie tonalnym jedne i drugie 16 MP ale w matrycy Fuji upakowanie masz mniejsze.

gebels
25-11-2015, 10:51
Na pewno lepszy wybór niż micro 4/3.
Większa matryca to większa matryca.
W cenie szkieł weź pod uwagę ekwiwalent przysłony po np. F2,8 w micro 4/3 to jakby F5,6 przy pełnej klatce
a matryca Fuji przy obiektywie F2,8 daje ekwiwalent w okolicy F4.
Do tego zyskasz na szumach i zakresie tonalnym jedne i drugie 16 MP ale w matrycy Fuji upakowanie masz mniejsze.

Brzmi tak jakby Olek w niczym nie miał przewagi nad Fuji.
Za taką cenę sam bym się zdecydował na Fujia.

Krzysztof_BB
25-11-2015, 12:56
No jak to w niczym? Olek ma większą GO dla kogoś to może być przewaga:)
Jak o cenie mówimy to i tak najtaniej i wcale nie gorzej wychodzi Samsung NX.
Szkoda tylko, że europejski rynek odpuścili.

synergy
25-11-2015, 14:05
W dniach 27-30 zwiększa się cashback na Fuji XT10 z 215 zł na 430zł.

gebels
25-11-2015, 18:52
W dniach 27-30 zwiększa się cashback na Fuji XT10 z 215 zł na 430zł.

Skąd takie info?

hondac
25-11-2015, 20:32
Skąd takie info?
ot choćby stąd:

http://proclub.pl/pl/fujifilm_black_friday_dodatkowa_promocja_na_x_t1.h tml

gebels
26-11-2015, 13:42
ot choćby stąd:

http://proclub.pl/pl/fujifilm_black_friday_dodatkowa_promocja_na_x_t1.h tml

Strona nie istnieje. Nadal szukam.

synergy
26-11-2015, 14:07
Tutaj masz http://www.optyczne.pl/9093-news-Fujifilm_-_akcja_cashback_z_aparatem_Fujifilm_X-T10.html
W każdym sklepie który bierze udział w akcji cashback bedzięsz miał taką cenę. Lista sklepów na stronie fuji.