Zobacz pełną wersję : Czy opłaca się zmieniać sprzęt?
Mała.2811
15-11-2015, 18:45
Witam. Jestem posiadaczką Nikona D5100 - jest to moja pierwsza lustrzanka. Migawka jest już w kiepskim stanie. Tu pojawia się moje pytanie: czy jest sens zmieniać sprzęt na coś tak do 2000zl (jeśli jest w tej cenie coś wartego uwagi)? Czy może lepiej wymienić migawkę? Jeśli tak, to na co? Z góry dziękuję za pomoc. :)
Czemu migawka jest w kiepskim stanie?
Jakie masz obiektywy?
Mała.2811
15-11-2015, 18:58
Wysoki przebieg, zacina się podczas robienia zdjęć. Mam 18-55mm i 1.8 AF-S 50mm.
madebyzosiek
15-11-2015, 19:33
Wysoki to znaczy jaki? Ja miałem w D5000 ponad 80000...
Znaczny przebieg, to znaczy ile klapnięć? Producent określa go na ok. 100 000. Generalnie body zmienia się co 3-4 modele. Wówczas jest znaczący skok do przodu. Za 2k nic znacznie lepszego nie kupisz.
Mała.2811
15-11-2015, 19:38
Niedawno jak sprawdzałam to miałam ponad 70000. Wkrótce mam robić zdjęcia na weselu i obawiam się, że mogę mieć problem.
mariusz-75
15-11-2015, 20:04
Tylko D5200 wchodzi w grę w tej cenie. Rozszumię że gwarancja już się skończyła
Mała.2811
15-11-2015, 20:08
Tak, gwarancja się już skończyła. A co myślicie o Nikonie D3300?
madebyzosiek
15-11-2015, 20:23
Kup sobie niezajechanego D300s do 40000 klapnięć znajdziesz za 1600-1800. Żeby nie było mój D5000 działa bez zarzutu, przebieg 86549...
Jak dasz radę trochę dołożyć to za ok. 2300 można już dostać w dobrym stanie 7100. I tu już powinnaś odczuć różnicę - nie tylko nowsza matryca, ale i korpus z nieco wyższej półki, więc szybszy, lepszy AF, obiektywy tez powinny żwawiej pracować.
BambusZMikronezji
16-11-2015, 01:03
Tak, gwarancja się już skończyła. A co myślicie o Nikonie D3300?
D3300 jest lepszy od 5100. Matryca ma znacznie wieksza rozdzielczosc w d3300 (24 mpix vs 16mpix) oraz dwukrotnie większą czułością niż d5100. I 3300 jest bez filtra dolnoprzepustowego Porownaj sobie w necie parametry na stronie nikona. D3300 będzie tez chyba trochę szybszy w zdjeciach seryjnych. Af jest ten sam.
Moim zdaniem jezeli jest kasa to wchodzić w d7100 lub d7200. Jak nie ma kasy to d3300 nie będzie złym wyborem
W przedziale 2-2,3 tys. masz D7100 który w tej cenie jest opłacalny. Ewentualnie tak jak ktoś radził D300s lub (moim zdaniem) D7000 też jest warty zainteresowania. Choć z tej trójki wybrałbym używanego D7100, często da się trafić na allegro z małym przebiegiem.
patefonik
16-11-2015, 17:02
Po przesiadce z 5100 na 7100 będziesz bardzo zadowolona -wiem sam tak zrobiłem. Generalnie wszystko jest fajniejsze TYLKO musisz liczyć się z większą wagą. Wbrew pozorem różnicę między tymi puszkami czuje się dosyć wyraźnie. Zwłaszcza jeśli jesteś kobietą....
Jeżeli nie wiesz czego chcesz, to D300s nie jest puszką dla ciebie. Jeżeli dotychczas robiłaś zdjęcia D5xxx to imho przejście na puszkę D7xxx jest najlepszą opcją.
BambusZMikronezji
17-11-2015, 22:17
Eeee tam my tu gadu gadu a autorka porzuciła wątek... ☺
Autoko jeżeli tu zaglądasz to wiedz ze nie ma jednego dobrego rozwiazania twojego dylematu. Masz podane propozycje sprzetu używanego i nowego. Ty decydujesz ☺ my za ciebie nie wybierzemy.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.