PDA

Zobacz pełną wersję : Czy opłaca się zmieniać sprzęt?



Mała.2811
15-11-2015, 18:45
Witam. Jestem posiadaczką Nikona D5100 - jest to moja pierwsza lustrzanka. Migawka jest już w kiepskim stanie. Tu pojawia się moje pytanie: czy jest sens zmieniać sprzęt na coś tak do 2000zl (jeśli jest w tej cenie coś wartego uwagi)? Czy może lepiej wymienić migawkę? Jeśli tak, to na co? Z góry dziękuję za pomoc. :)

MstrG
15-11-2015, 18:56
Czemu migawka jest w kiepskim stanie?
Jakie masz obiektywy?

Mała.2811
15-11-2015, 18:58
Wysoki przebieg, zacina się podczas robienia zdjęć. Mam 18-55mm i 1.8 AF-S 50mm.

madebyzosiek
15-11-2015, 19:33
Wysoki to znaczy jaki? Ja miałem w D5000 ponad 80000...

amirez
15-11-2015, 19:37
Znaczny przebieg, to znaczy ile klapnięć? Producent określa go na ok. 100 000. Generalnie body zmienia się co 3-4 modele. Wówczas jest znaczący skok do przodu. Za 2k nic znacznie lepszego nie kupisz.

Mała.2811
15-11-2015, 19:38
Niedawno jak sprawdzałam to miałam ponad 70000. Wkrótce mam robić zdjęcia na weselu i obawiam się, że mogę mieć problem.

mariusz-75
15-11-2015, 20:04
Tylko D5200 wchodzi w grę w tej cenie. Rozszumię że gwarancja już się skończyła

Mała.2811
15-11-2015, 20:08
Tak, gwarancja się już skończyła. A co myślicie o Nikonie D3300?

madebyzosiek
15-11-2015, 20:23
Kup sobie niezajechanego D300s do 40000 klapnięć znajdziesz za 1600-1800. Żeby nie było mój D5000 działa bez zarzutu, przebieg 86549...

d_an
15-11-2015, 20:36
Jak dasz radę trochę dołożyć to za ok. 2300 można już dostać w dobrym stanie 7100. I tu już powinnaś odczuć różnicę - nie tylko nowsza matryca, ale i korpus z nieco wyższej półki, więc szybszy, lepszy AF, obiektywy tez powinny żwawiej pracować.

BambusZMikronezji
16-11-2015, 01:03
Tak, gwarancja się już skończyła. A co myślicie o Nikonie D3300?

D3300 jest lepszy od 5100. Matryca ma znacznie wieksza rozdzielczosc w d3300 (24 mpix vs 16mpix) oraz dwukrotnie większą czułością niż d5100. I 3300 jest bez filtra dolnoprzepustowego Porownaj sobie w necie parametry na stronie nikona. D3300 będzie tez chyba trochę szybszy w zdjeciach seryjnych. Af jest ten sam.

Moim zdaniem jezeli jest kasa to wchodzić w d7100 lub d7200. Jak nie ma kasy to d3300 nie będzie złym wyborem

busz
16-11-2015, 09:49
W przedziale 2-2,3 tys. masz D7100 który w tej cenie jest opłacalny. Ewentualnie tak jak ktoś radził D300s lub (moim zdaniem) D7000 też jest warty zainteresowania. Choć z tej trójki wybrałbym używanego D7100, często da się trafić na allegro z małym przebiegiem.

patefonik
16-11-2015, 17:02
Po przesiadce z 5100 na 7100 będziesz bardzo zadowolona -wiem sam tak zrobiłem. Generalnie wszystko jest fajniejsze TYLKO musisz liczyć się z większą wagą. Wbrew pozorem różnicę między tymi puszkami czuje się dosyć wyraźnie. Zwłaszcza jeśli jesteś kobietą....

Kurtz
16-11-2015, 19:48
Jeżeli nie wiesz czego chcesz, to D300s nie jest puszką dla ciebie. Jeżeli dotychczas robiłaś zdjęcia D5xxx to imho przejście na puszkę D7xxx jest najlepszą opcją.

BambusZMikronezji
17-11-2015, 22:17
Eeee tam my tu gadu gadu a autorka porzuciła wątek... ☺

Autoko jeżeli tu zaglądasz to wiedz ze nie ma jednego dobrego rozwiazania twojego dylematu. Masz podane propozycje sprzetu używanego i nowego. Ty decydujesz ☺ my za ciebie nie wybierzemy.