PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki stary analog?



M_Kuron
28-08-2005, 18:23
Witajcie

Po przesiadce z analogowej minolty na d70 musze stwierdzic, ze cyfra troche mi nie wystarcza. Patrzac na odbitki 30x45cm z jakiegos taniego filmu a odbitki 15x21 z cyfry mam coraz wiekszą chęć kupna analoga. Z racji tego, że chcę mieć jeden system interesuje się jakimś nikonem. Niestety pojęcie mam o starych nikonach blade. Ogólnie mówiąc chcę kupić stary korpus, który nie potrzebuje baterii do dzialania, który jest twardy ciężki i niezniszczalny. Na baterie może być tam tylko światłomierz. Innymi słowy chcę kupić zenita ttl (może trochę trwalszego) w wykonaniu nikona w cenie do 600zł. Nie wiem jaki model byłby ok. Z góry mówię, że nie będę oszczędzał aparatu. Ma robić zdjęcia tam gdzie ja chcę...
Do tego chcę kupić jakiś obiektyw o ogniskowej 35mm (tez do 600zł). Wszlkie zoomy i stałe 28 odpadają. Fajnie jakby dobrze gadał z d70.
Co więc radzicie Nikoniarze? Dobry korpus i 35mm...

Pozdrawiam

szymony
28-08-2005, 18:28
Za 600zł to chyba nic lepszego niż FG nie kupisz (chyba że zjechany). Nawiasem mówiąc jakiego byś manuala nikona nie kupił, będzie dobrze. (no może prócz EM).

Leon13th
28-08-2005, 19:49
Tutaj są ceny starch korpusów http://www.interfoto.com.pl/

gALL
29-08-2005, 13:33
I nie pchaj sie w FG-20 albo FE-10 ... to pomylka a nie korpusy.

M_Kuron
29-08-2005, 17:55
Dziś byłem w komisie, leży tam fajny FM. Kosztuje 300zł a stan na oko dobry. Środek czysty i nie powycierany, migawka ładnie strzela... Lekkie ryski i male wgniecenio/ryski po bokach. Co o tym sądzicie? Do tego mogę tam dostać 28mm f2,8 nikkora za 250zł. Obiektyw w zasadzie nówka... Patrząc jednak na ceny z interfoto i komisu trochę się gubie. Interfoto ma FM za 650zł (trochę przechodzony - U) a obiektyw 28mm f2,8 seria E za 400zł.
Jest to dość znaczna różnica. Moze w tym komisie jest jakaś okazja...
Brać czy szukać dalej?
Ufam Wam :D

kiemlo
29-08-2005, 18:24
FM to zacny aparat (zwłaszcza późniejsza wersja, z blokadą spustu migawki połączoną z dźwignią przesuwu filmu), zrób testową rolkę i... bierz :-) Jeśli masz taką możliwość, to sprawdź także jego działanie z motorem.

A Interfoto ceny ma często zawyżone.

M_Kuron
29-08-2005, 19:40
kiemlo, Chyba tak zrobię. Aparat zrobił na mnie bardzo pozytywe wrażenie. Mały, metalowy, solidny, jasny wizier... od zawsze chciałem mieć coś takiego. Z motorem raczej nie sprawdzę. Zresztą i tak nigdy go nie kupie. Za kilka lat f80 będą pewnie chodzić po 400zł 8) W starych aparatach najbardziej lubie możliwość samodzielnego naciągniecia migawki :twisted:
Dzięki za podpowiedzi

bobroy
09-09-2005, 10:48
Zacząłem się zastanawiać nad kupnem drugiej puszki Nikona (w jednej, np. slajdy, w drugiej b&w). Założenia są takie: konstrukcja hybrydowa, czyli praca zarówno z bateriami, jak i bez nich, wspólpraca z obiektywami AF, wiadomo że pewnie w trybie MF, ale mi to nie przeszkadza. W tej chwili mam to, co w stopce, więc dobrze by było, żeby ta puszka działała także z tymi szkłami. Co polecacie?

szymony
09-09-2005, 11:01
Szkła AF pójdą z każdym manualem (prócz wersji "G-ównianej" oraz DX :wink: ). Jak dołożysz zajęcze uszy (są zaznaczone miejsca gdzie powinny być umieszczone), to nawet z nikoromatem będą działać. Jeżeli body jest wyposażone w preselekcję czasu (S) i panikę (P) to nawet możesz zapodać wersję "G". DX jest do digitala i do filmu się nie nadaje bo nie kryje pełnego formatu 35 mm.

bobroy
09-09-2005, 11:04
Właśnie, co to są i po co są te zajęcze uczy? widziałem na kilku obiektywach, ale czemu to ma służyć? Dodaje urody? ;)

szymony
09-09-2005, 11:13
Właśnie, co to są i po co są te zajęcze uczy? widziałem na kilku obiektywach, ale czemu to ma służyć? Dodaje urody? ;)

No i odstarsza potencjalnego napastnika, oraz służy jako hak holowniczy do wyciągania fotografa z bagna. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

W nikoromatach w to ustrojstwo wchodził dzyndzel na dźwigni, który informował body ile działek przysłony jest przymknięte szkło.

bobroy
09-09-2005, 12:42
no dobra, ale jaką puszkę możecie polecić, która spełni moje wymagania?

ALF
09-09-2005, 12:48
a ile chcesz wydać na tą puszkę?

Gamling
09-09-2005, 12:59
Jak chcesz zeby byl w pelni funkcjonalny bez baterii to FM2 lub FM2n, masz w nim wszystkie czasy bez zasilania (nie dziala tylko pomiar swiatla).

bobroy
09-09-2005, 14:25
a ile chcesz wydać na tą puszkę?


Myślę o kwocie do ok. 600-650 zł.