Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Statyw do Nikona D7200



JackDoe
13-11-2015, 12:47
Witam,

Poszukuję statywu do Nikona D7200. Cena do ok. 500 zł, ale jeśli są jakieś godne polecenia za np. 300 zł, to również chętnie je poznam. Mam już pewne rozeznanie w temacie, ale nie chciałbym niczego sugerować, tylko poznać wasze opinie :) Czekam na propozycje!

Pozdrawiam

TOP67
13-11-2015, 13:13
Do jakich zastosowań? To bardzo istotne.
Ma być lekki, czy cieżki?
Jaka ma być wysokość?

JackDoe
13-11-2015, 13:24
Wysoki, najlepiej dość lekki, głównie do robienia zdjęć w plenerze.

busz
13-11-2015, 13:31
Jesteś w stanie ocenić jak często będziesz z niego korzystał? Ja korzystam z Triopo MT3232X8C z głowicą olejową Velbon. Można odkręcić jedną nogę i mieć monopod- fajna sprawa.

I jeszcze jedno- co Twoim zdaniem znaczy ciężki/lekki. ;)

TOP67
13-11-2015, 13:56
Wysoki, lekki i pewnie jeszcze sztywny. Dopisz jedno zero do ceny ;)

Dosyć lekki to dla mnie max 1,5 kg z głowicą.

JackDoe
13-11-2015, 14:26
Będę z niego korzystał średnio raz w tygodniu. Myślałem, żeby zamknąć się w 2 kg z głowicą.

nikoniarz
13-11-2015, 15:29
Zdecydowanie istotniejsze niz sam korpus jest to jakie szkla beda do niego przypinane oraz laczna masa zestawu. Ciężkie szkla bez stopki również inaczej obciążają całość. Przyjrzyj sie bliżej Fotopro MGA-584. Moze zadowolą Cie jego rozmiary oraz masa.

salas
13-11-2015, 16:02
Jakos kolo 2kg wazy mi zestaw manfrotto 190xprob z kula b3 od triopo. Uzywke moze w tej cenie trafisz. Polecam

target_xx
13-11-2015, 19:54
Fotopro FLA-584N mam polecam

Jack80
14-11-2015, 19:53
Też polecam Fotopro

Sowa80
27-08-2016, 23:10
http://www.fotopro.pl/produkt/statyw_fla-584_z_glowica_kulowa_fph-61g.html - Jak sie sprawuje ta głowica? Nada się do nagrywania prostych filmików? Jak z fotografowaniem nieba nocą przy drobnym wietrze górskim? Czy może lepiej http://www.cyfrowe.pl/aparaty/triopo-mt-3232x8c-statyw-z-funkcja-monopodu-.html tylko jaka głowica do niego?

mziel
30-08-2016, 12:11
Mam 684N+ i FPH-62Q - daje radę z D7200 i N 70-200 2.8 VR.
Filmowcem nie jestem ale o ile możesz sobie bez problemu ustawić możliwość obrotu aparatu (pokrętło przy podziałce ze stopniami), o tyle góra/dół na głowicy kulowej bez żadnej rączki, to tylko przez prowadzenie za obiektyw/body. Zależy co rozumiesz przez proste filmy.

Jocker0712
30-08-2016, 17:24
Jak kulowa do "prostych filmów" to może z gripem.

jack_friends
19-09-2016, 11:02
jesli można się podpiąć pod temat bo również szukam statywu. jakiś czas temu miałem jakis goldphoto + glowica manfrotto 496rc2 o ile statyw był marny bo zaciski nóg były słabe to głowica pierwsza klasa jak dla mnie więc głowicę napewno kupię taka sama albo 498rc2
Najcięższy zestaw to d300s + cos pokroju 50-500, 150-500 czyli łącznie jakieś 4kg
Zastanawialem sie nad statywem manfrotto z serii 055 lub 190 - pytnie czy warto ?
czy dokupic druga głowicę - czy kulowa 496rc2 sprawidzi się z zoomem 50-500??
Cena jaką chce przeznaczyc do max 1000zł
Uzywany bedzie kilka razy w m-cu w plenerze + warunki studyjne, domowe.

mmluty
22-09-2016, 11:38
Od jakiegoś czasu używam Manfrotto 190 pod D7100+T150-600. Sprawuje się bardzo dobrze. Też zastanawialem się nad wyborem pomiedzy 190 a 055, ale kiedy w sklepie to sobie porównałem to 055 wydawał mi się trochę za ciężki do dłuższych wędrówek w terenie. Jest to jednak sprawa bardzo indywidualna więc lepiej samemu ocenić, mogę tylko powiedzieć, że 190 z moim zestawem nie miał dotychczas problemów ze stabilnością.
Odnośnie głowic to wszystko zależy co w terenie chcesz fotografować, ale co by to nie było do takiego zestawu dla mnie najgorszym wyborem jest głowica kulowa. Z tą Frotką kupilem Triopo N3, bo była solidna, ma dobrą regulację i pracuje płynnie, ale przekonałem się, że kula do takich zestawów to średni pomysł. Wybór jest więc pomiędzy głowicą dwukierunkową z długą wygodną rączką a gimbalem. Sam aktualnie używam na przemian 2D wymontowanej ze starego Velbona i gimbala kupionego u chińczyków za 300PLN. Na koniec tylko dodam, że praktycznie więcej niż ze statywu zdjęć tym zestawem robię z monopoda z głowicą Benro DJ90. Wszystko jednak zależy od sytuacji np. krajobraz, podchód czy zasiadka oraz przyzwyczajeń.

jack_friends
22-09-2016, 13:02
Od jakiegoś czasu używam Manfrotto 190 pod D7100+T150-600.....
którą werjse tej 190-tki masz? tak myślałem ze z kulowa będzie cięzko ale kulową napewno kupuję, pozostaje mi dokupić tylko drugą. Modopody mnie nie przekonują, kiedyś miałem ale to nie dla mnie jakoś. Wolę akurat statyw.
Pytam o wersje bo tej 190-tki jest 7 wersji, ja się zastanawiam nad MT190X3 lub MT190XPRO3. Problem w tym że nie mam gdzie zobaczyć tego statywu i pomacać. Musze kupić na necie..

mmluty
22-09-2016, 16:15
Mam Manfrotto MT190XPRO3 waży bez głowicy 2kg. Statyw posiada łamaną kolumnę (do pozycji poziomej), nogi rozkładają się z zaskokami prawie do samej ziemi, więc do makro również jest idealny. Monopoda też początkowo nie doceniałem, ale jak trochę pochodziłem z długim obiektywem po lesie gdzie wiadomo jasno nie jest, to zdanie zmieniłem. Monopod jest wygodniejszy kiedy trzeba trochę chodzić, wtedy w marszu służy mi dodatkowo jako uchwyt do trzymania zestawu, który oczywiście jest zawieszony na pasku na szyi. Trudno sobie taki marsz wyobrazić z rozłożonym statywem, a modele czy modelki w tym przypadku na rozłożenie statywu raczej nie czekają. U mnie ilość zdjęć z monopodem nieporuszonych na ogniskowych 500-600 mm i migawką w okolicach 1/60-1/300 rośnie więcej niż dwukrotnie. Ale zgadzam się, że tam gdzie niema potrzeby "szybkiego strzału" zdecydowanie lepszy jest statyw.

jack_friends
22-09-2016, 20:23
czyli też wezmę sobie MT190XPRO3, wsumie najbardziej nad nim myslalem, póki co głowica kulowa bo taką miałem i wiem że będzie mi odpowiadać, a z czasem dokupię jakąś drugą pewnie pod długie tele.

mmluty
22-09-2016, 22:19
Życzę satysfakcji z zakupu. Ten statyw to pewien kompromis pomiędzy stabilnością a wagą, dla takich obciążeń o których mówimy, a do tego firma jest przewidywalna i gwarancja bardzo długa.

jack_friends
22-09-2016, 23:25
Dlatego się decyduje na Manfrotto, nie mówię że co drogie to dobre ale mam już zaufanie do tej firmy, miałem juz 2 statywy, 1 monopod, i tylko głowica była Manfrotto i była rewelacyjna. Pare lat temu znajomy miał statyw Manfrotto - fakt był ciężki - ale znosił naprawde ciężkie warunki u niego. Poza tym firma sama w sobie jest ceniona a jako że mój zakup jest przez internet bez mozliwości zobaczenia wcześniej to stawiam na ta firmę i wsumie już od kilku lat wciąż polecaną serię 190...

Jocker0712
25-09-2016, 08:33
Zasadnicza różnica miedzy 190 a 055 jest w udźwigu i stabilności. 055 ma większa średnice nóg nawet w ostatniej sekcji, a przez to jest wyższy od 190 i dużo stabilniejszy w trudnym terenie. Jasne, że ta riżnica w stabilności przy jakości obu jest trudno dostrzegalna na co dzień ale ja w góry nie wachałem sie i mam 055. Co do głowicy to do dużych zoomow polecam raczej głowice 3 kierunkowe a nawet z przekładnia zębatą dodatkowo. Znacznie większy komfort precyzji ustawienia. Kulowa sprawdza sie w sytuacjach gdzie liczy sie czas i tez poradzi sobie z zoomem.

siemalysy
12-11-2016, 20:40
Podłączę się pod temat. Zastanawiam się nad zakupem statywu. Czy jest coś sensownego dla amatora w okolicach kwoty 300 zł.

OjTam
12-11-2016, 20:51
Miałem Slika 330DX zaproponować (sam używam) ale widzę że skubaniec 100 drożej niż jak kupowałem w tamtym roku...

siemalysy
12-11-2016, 23:06
Rzeczywiście kosztuje ok. 400 zł. Wychodzi na to, że trzeba dołożyć trochę do czegoś sensownego.

OjTam
13-11-2016, 00:24
Teraz ten slik sam kosztuje więcej niż ja zapłaciłem za statyw+pokrowiec+przesyłka.
Potrafi ktoś to logicznie wytłumaczyć?

siemalysy
13-11-2016, 12:03
Ceny zaskakująco czasami są windowane do góry. Tego logicznie chyba nie można wytłumaczyć. Jedyne co przychodzi mi do głowy to że wpływ na taki stan rzeczy może mieć kurs $ albo €.