PDA

Zobacz pełną wersję : Stacja pogodowa



PiotrekW
12-11-2015, 22:55
Hej!
Macie jakieś doświadczenia z domowymi stacjami pogodowymi?
Jak myślicie, działa coś takiego? http://allegro.pl/stacja-pogody-barometr-termometr-higrometr-rcc-i5474539863.html
Teściom na prezent chcę kupić taką stację, tylko pytanie brzmi, czy to ma sens? Najbardziej popularne na alle są stacje po 40 zł, a nie takie droższe. Pytanie, czy w tym przypadku wydawanie większej kasy ma sen?

markB
13-11-2015, 02:38
Ma sens, bo za większą kasę masz wiekszą precyzję, nie mówiąc już o trwałości. Ja od prawie czterech lat mam TFA Laluna (http://www.redcoon.pl/B120173-TFA-Laluna-351045_Radiowe?refId=ceneo) i jestem bardzo z niej zadowolony - wskazuje bardzo dokładnie, a do tego ma czas sterowany radiowo.

PiotrekW
13-11-2015, 11:06
Wielkie dzięki za odpowiedź! A te bajeranckie anteny coś dają, czy wystarczy zwykły czujnik radiowy przyklejony gdzieś na elewacji budynku?

markB
13-11-2015, 15:58
Te "anteny" to wiatromierz i chyba deszczomierz. Jak teściowie mieszkają w bloku, to mało przydatne, bo nie złapią wiatru z każdego kierunku.

ekonet
13-11-2015, 17:50
Tomajk jest ekspertem od tych spraw, polecam. :)

PiotrekW
14-11-2015, 21:08
Dzięki za odpowiedzi Panowie. Coś na pewno wybiorę. Pozdrawiam