Zobacz pełną wersję : Płyty DVD z USA - problem z odtworzeniem - POMOCY!
pioterkow
01-11-2015, 14:31
Kupiłem na amerykańskim Amazon płyty DVD na których bardzo mi zależało.
Niestety po próbie odtworzenia w Polsce W kilku odtwarzaczach jest komunikat że "region USA" i nic się nie da zrobić - przynajmniej ja nie umiem... :(
Czy może mi ktoś poradzić jak to ugryźć żeby była możliwość obejrzenia tych płyt choćby na komputerze...
Wiem że podobno są jakieś sposoby obejścia tego "region USA" ale ja nie mam takiej wiedzy...
Zupełnie się na tym nie znam a akurat bardzo mi zależy na tych płytach.
W Polsce i Europie są NIEDOSTĘPNE NIGDZIE.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam. Piotrek
RobertMiernik
01-11-2015, 14:35
większość sprzętów ma to zablokowane, właśnie dlatego region jest ciut istotny...
Na komputerze je sobie przerób na mp3
Na czym próbowałeś? (W sensie sprzęt/model?) może jest jakiś myk?
pioterkow
01-11-2015, 14:47
Na komputerze je sobie przerób na mp3 Na czym próbowałeś? (W sensie sprzęt/model?) może jest jakiś myk?
Na mp3? Hm... a to nie jest plik dźwiękowy? Znaczy muzyka tylko?
Problem mam taki że po wrzuceniu do kompa (MacPRo, IMac, MacBookPro) widzi mi to jako czystą płytę i pyta czy ją formatować :roll:
Ja się kompletnie nie znam na tym... Może trzeba mieć jakieś specjalne oprogramowanie żeby w ogóle tą płytę zobaczył jako "normalną"?
Te płyty to Qatsi Trilogy:
http://www.amazon.com/Qatsi-Trilogy-Criterion-Collection-Blu-ray/dp/B009D004MC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1446381995&sr=8-1&keywords=qatsi
RobertMiernik
01-11-2015, 14:49
Nie, spoko może być i film.
No ale jeśli to Mac to Ci niestety nie pomogę, w windowsie można zmienić region po prostu w ustawieniach sterownika (nie we wszystkich napędach, ale dość często)...
Kup najtańszy odtwarzacz DVD - fabrycznie nowy.
Przy pierwszym uruchomieniu będziesz miał pytanie o region - ustaw USA.
Zwykle zmianę regionu w odtwarzaczu można wykonać ze 3 razy.
Widać, że płyty DVD odchodzą do lamusa i nikt już nie pamięta o takich sprawach: https://pl.wikipedia.org/wiki/Region_DVD
Zanim coś kupisz, znajdź kogoś, kto używa Linuksa. Istnieje szansa, że linuksowym programom uda się odtworzyć taką płytę:
Most players (e.g. MPlayer/VLC) with most DVD drives are able to ignore the value of the region setting. However, it must be set to something; if it hasn't been initialized, even non-region-restricted DVDs won't play. Also, if it is necessary to crack the CSS key, it can sometimes take up to a few minutes to do so. (z https://help.ubuntu.com/community/RestrictedFormats/PlayingDVDs).
Możesz też użyć innych programów - jeśli są jeszcze dostępne: While most CSS-decrypting software is used to play DVD videos, other pieces of software (such as DVD Decrypter, AnyDVD, DVD43, Smartripper, and DVD Shrink) can copy a DVD to a hard drive and remove Macrovision, CSS encryption, region codes and user operation prohibition.
Poczytaj jeszcze tu: https://en.wikipedia.org/wiki/Regional_lockout
Na mp3? Hm... a to nie jest plik dźwiękowy? Znaczy muzyka tylko?
Problem mam taki że po wrzuceniu do kompa (MacPRo, IMac, MacBookPro) widzi mi to jako czystą płytę i pyta czy ją formatować :roll:
Ja się kompletnie nie znam na tym... Może trzeba mieć jakieś specjalne oprogramowanie żeby w ogóle tą płytę zobaczył jako "normalną"?
Te płyty to Qatsi Trilogy:
http://www.amazon.com/Qatsi-Trilogy-Criterion-Collection-Blu-ray/dp/B009D004MC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1446381995&sr=8-1&keywords=qatsi
Przeciez w ustawieniach napedu DVD w OSX mozesz zmienic region. 5x mozna wprowadzic taka zmiane.
Kup najtańszy odtwarzacz DVD - fabrycznie nowy.
Przy pierwszym uruchomieniu będziesz miał pytanie o region - ustaw USA.
Zwykle zmianę regionu w odtwarzaczu można wykonać ze 3 razy.
To akurat nie najlepsza rada. Spora część odtwarzaczy DVD ma region ustawiony na stałe.
To akurat nie najlepsza rada. Spora część odtwarzaczy DVD ma region ustawiony na stałe.
A możesz podać źródło tej informacji? Bo "internety" twierdzą coś przeciwnego. Sprawdziłem swoje i we wszystkich trzech (różnych producentów) da się to zrobić 4 razy.
poszukaj programów do kopiowania płyt, zmień region na 0 lub 2, skopiuj i oglądaj
zmiana regionu w odtwarzaczu - nie spotkałem się, mam klika odtwarzaczy łącznie z highendowym klocem 15kg i region jest na stałe, użytkownik nie ma możliwosci zmiany
http://www.macupdate.com/app/mac/5758/vlc-media-player
Władca Pixeli
01-11-2015, 22:19
Kupiłem na amerykańskim Amazon płyty DVD na których bardzo mi zależało.
Niestety po próbie odtworzenia w Polsce W kilku odtwarzaczach jest komunikat że "region USA" i nic się nie da zrobić - przynajmniej ja nie umiem... :(
Czy może mi ktoś poradzić jak to ugryźć żeby była możliwość obejrzenia tych płyt choćby na komputerze...
Wiem że podobno są jakieś sposoby obejścia tego "region USA" ale ja nie mam takiej wiedzy...
Wpisz w google nazwę modelu odtwarzacza a następnie: region hack
To masz najbardziej popularną strone
http://www.videohelp.com/dvdhacks
Od dawna przed kupnem odtwarzacza sprawdzałem czy są kody do danego modelu i zawsze działało.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.