PDA

Zobacz pełną wersję : wytrzymałość migawki D800



maciejchudy
28-10-2015, 11:04
Proszę o radę lub psychiczne wsparcie:)
Mój nikon D800 własnie przekroczył 215tys przebiegu. Zadbany, zawsze w torbie, jak z jajkiem...martwic się? Szukać nowego? Czy trzeba już wymieniać migawkę? Jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie?
Liczę na odpowiedź.

ps. Czy ktoś wie, ile kosztuje teraz wymiana migawki w serwisie?

dmk
28-10-2015, 11:17
A nie lepiej poczekać aż padnie i wtedy się martwić?

maciejchudy
28-10-2015, 11:39
robię ze 30 ślubów w roku i tyleż samo sesji... a jak padnie przy zakładaniu obrączek? nie zdążę wydobyć 700ki, a i nie chce do niej wracać:)

busz
28-10-2015, 12:02
Jedyne co znalazłem na ten temat:
http://www.olegkikin.com/shutterlife/nikon_d800.htm

215tys. to moim zdaniem taka liczba klapnięć przy której warto zapytać w serwisie o wymianę, nie ma co ryzykować, tym bardziej, że zarabiasz na tym.

TOP67
28-10-2015, 12:02
Migawka może pociągnąć jeszcze długo. Ale w każdej chwili może paść. Nie tylko migawka, ale naciąg lustra czy przysłony. Aparat spłacił się wielokrotnie, więc zastanów się nad zmianą. Kup D810, sprzedaj D700, a D800 zostaw na zapas. Będziesz miał te same akumulatory itp. Pliki będą się podobnie obrabiały, więc na dobrą sprawę będziesz mógł robić na dwa aparaty.

maciejchudy
28-10-2015, 13:31
a wymieniał ktos te bebechy? W jakis serwisie we Wrocławiu proponują mi migawkę + silnik za 1200zł....opłaca sie?

TOP67
28-10-2015, 13:54
Zależy co rozumieją przez silnik. Jest ich tam kilka. Sam silnik naciągu czy z zespołem przysłony (i drugim silnikiem)?
Cena zbliżona do oficjalnego serwisu, a tam masz gwarancję i pewność.

Sama migawka kosztuje $30-70, zależnie od pochodzenia. Po wymianie koniecznie sprawdź jak działa czas 1/8000s. Bo niekoniecznie będzie działać.

stachmuszel
28-10-2015, 14:04
Dlaczego Tomku może nie działać 1/8000s?

dmk
28-10-2015, 14:28
robię ze 30 ślubów w roku i tyleż samo sesji... a jak padnie przy zakładaniu obrączek? nie zdążę wydobyć 700ki, a i nie chce do niej wracać:)
Ano jeśli nim zarabiasz to inna sprawa i warto by zrobić co najmniej solidny przegląd.

TOP67
28-10-2015, 15:02
Dlaczego Tomku może nie działać 1/8000s?

Bo to już jest tak mała szczelina, że ten czas należy kalibrować w każdym body indywidualnie.

nefas
30-10-2015, 11:23
Jeśli Cię stać to bierz D810, jeśli nie to używkę D800 z niedużym przebiegiem ok 50K (ceny jak widziałem takich egzemplarzy wahały się między 5,5 - 6 K). Przy odsprzedaży D700 inwestycja w drugą osiemsetę wyszłaby śmiesznie tanio, nawet nie ma co się zastanawiać.
Własnie rok temu tak zrobiłem odsprzedając D700 i dobierając drugą D800. Od tego czasu pracuję na 2 body i zachwalam w niebiosy ten system pracy :)