PDA

Zobacz pełną wersję : zamiennik EN-EL3e - Foto Tip, czy Hahnel?



Mata_Hari
16-05-2007, 13:27
Witam.

Potrzebuję zakupić zamiennik dla mojego aku, a niestety nie dysponuję w tej chwili większą gotówką, a przede mną jeszcze inne, spore wydatki. Tematy akumulatorów dla D 80 które były już na forum przeglądałam naście razy, więc proszę nie odsyłać mnie do ponownej lektury ;)
Swoje pytanie kieruję do posiadaczy któregoś z dwóch wymienionych w tytule aku. Chciałabym się dowiedzieć, czy faktycznie istnieje jakaś widoczna różnica między tymi dwoma zamiennikami. Koszt tego z Foto Tipa jest 3 razy mniejszy niż Hahnela i ma o połowę krótszą gwarancję. Pytanie tylko, czy zdarzyło się komuś z użytkowników aku z FT aby musiał dokonywać reklamacji? Czy faktycznie warto dać 3 razy więcej za Hahnela? (Że jest dobry to już czytałam, nie czytałam natomiast zbyt wiele na temat tego z FT.)
Jeśli trzeba, to te pieniądze wyskrobię, wolałabym jednak mieć minimum kosztów, a maksimum zadowolenia (jak każdy chyba ;) ) Tak więc co radzicie, drodzy koleżanki i koledzy: Foto Tip, czy jednak Hahnel?

Proszę o rady i sugestie, za które już teraz wszystkim bardzo dziękuję.

pebees
16-05-2007, 13:34
Swoje pytanie kieruję do posiadaczy któregoś z dwóch wymienionych w tytule aku. Chciałabym się dowiedzieć, czy faktycznie istnieje jakaś widoczna różnica między tymi dwoma zamiennikami. Koszt tego z Foto Tipa jest 3 razy mniejszy niż Hahnela i ma o połowę krótszą gwarancję.

3 razy mniejszy? Hmm.. 99 zł a 180 zł, to jest dwa razy. A hahnela można kupić jeszcze taniej (na szybko znalezione w google http://www.nokaut.pl/baterie-i-akumulatory/akumulator-hahnel-hl-el3e-do-aparatu-cyfrowego.html )

Osobiście kupiłem hahnela (do d50), bo kosztował mnie mniej :)

giziol
16-05-2007, 13:37
oryginalny nikon nowka En-EL3e 150zł

Mata_Hari
16-05-2007, 13:53
Oj, sorry miałam na myśli 60zł za FT (nie wiem czemu), a on przecież za 99,oo i stąd mi się pokiełbasiła proporcja cenowa ;)
Ja Hahnela znalazłam za niecałe 160 zł.

Mata_Hari
16-05-2007, 13:54
oryginalny nikon nowka En-EL3e 150zł

Oryginału nie chcę.

mikkay
16-05-2007, 16:11
Oryginału nie chcę.

Dlaczego? Zastanawiam się nad dodatkowym aku do D70s i... tamte są lepsze?

Mata_Hari
16-05-2007, 18:14
Poczytaj wątki, które już wielokrotnie przewijały się na tym forum, to zobaczysz dlaczego ;)

Tak, oryginały nie tylko, że w wielu przypadkach nie są dobre, to jeszcze gwarancji na nie nie ma żadnej. To znaczy niby jest jak go kupisz oddzielnie, a nie z aparatem, ale generalnie oryginały nie sprawdzają się tak jak Hahnele, czy te z Foto Tipa.

Seeker
16-05-2007, 20:58
Pozostaje jeszcze opcja 2*FT ;)

Mata_Hari
16-05-2007, 21:25
Pozostaje jeszcze opcja 2*FT ;)


??? Chyba nie zrozumiałam.

Domiks
17-05-2007, 10:24
te akku fototipowskie moge śmiało polecić, mam takiego i praktycznie tylko go uzywam, na oryg. zrobie ok 400-500zdjec, a na zamienniku 600-700. (Na ostatnim rajdzie elmotu wypstrykałem 800zdjeć tyle że wiekszość w serii, więc mniejsze zużycie, a zostało mi wg d80 42% hehe).
Aha, aparatu praktycznie nie wyłączam, tylko wtedy jak ma sobie odpoczac wiecej jak 2 dni.

Seeker
17-05-2007, 11:02
"??? Chyba nie zrozumiałam."

2 sztuki z fototipa znaczy...

Mata_Hari
17-05-2007, 11:13
2 sztuki z fototipa znaczy...

:)

Mata_Hari
17-05-2007, 11:14
te akku fototipowskie moge śmiało polecić, mam takiego i praktycznie tylko go uzywam, na oryg. zrobie ok 400-500zdjec, a na zamienniku 600-700. (Na ostatnim rajdzie elmotu wypstrykałem 800zdjeć tyle że wiekszość w serii, więc mniejsze zużycie, a zostało mi wg d80 42% hehe).
Aha, aparatu praktycznie nie wyłączam, tylko wtedy jak ma sobie odpoczac wiecej jak 2 dni.

No i właśnie - o takie wypowiedzi mi właśnie chodziło. Dziękuję bardzo. Wiem już, który kupię.

giziol
17-05-2007, 12:11
a ja na swoim oryginale robie 800zdjec + -

mikkay
17-05-2007, 13:26
No i właśnie - o takie wypowiedzi mi właśnie chodziło. Dziękuję bardzo. Wiem już, który kupię.

To ja też wiem :) A jak nie będę zadowolony to Cię znajdę :P

Mata_Hari
17-05-2007, 13:41
To ja też wiem :) A jak nie będę zadowolony to Cię znajdę :P

He, he. :)))

Mata_Hari
17-05-2007, 13:44
Chciałam poinformować, że właśnie wróciłam do domu z nowym nabytkiem. Kupiłam............ zamiennik Hama, na który producent daje - UWAGA- 5 lat gwarancji. Kosztował mnie 78 zł, a dodatkowo jeszcze ustaliłam z przedstawicielem firmy Hama, że jeśli w ciągu 3 najbliższych m-cy nie będę z niego zadowolona, coś będzie nie tak, to bez problemu będę mogła odstąpić od zakupu, a firma zwróci mi pieniądze.
Mam nadzieję, że na tym nie skończą się przyjemności i że zakupiony zamiennik sprawdzi się.

grzegorzant
17-05-2007, 20:10
Chciałam poinformować, że właśnie wróciłam do domu z nowym nabytkiem. Kupiłam............ zamiennik Hama, na który producent daje - UWAGA- 5 lat gwarancji. Kosztował mnie 78 zł, a dodatkowo jeszcze ustaliłam z przedstawicielem firmy Hama, że jeśli w ciągu 3 najbliższych m-cy nie będę z niego zadowolona, coś będzie nie tak, to bez problemu będę mogła odstąpić od zakupu, a firma zwróci mi pieniądze.
Mam nadzieję, że na tym nie skończą się przyjemności i że zakupiony zamiennik sprawdzi się.

a gdzie, poza erą;) takie luksusy - za taką cenę można nabyć ? (może być na PM - kryptoreklama)
PZDR

Mata_Hari
17-05-2007, 21:52
Poszło na PM.

miron19j
17-05-2007, 21:58
a gdzie, poza erą;) takie luksusy - za taką cenę można nabyć ? (może być na PM - kryptoreklama)
PZDRto ja też poproszę
też na PM
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)

Mata_Hari
17-05-2007, 23:06
Poszło ;)

wizja
18-05-2007, 13:45
napisz tutaj a nie jakieś PMki kurka :-) też się chętnie dowiem, bo kupiłem Hahnela za 136zł i od czasu do czasu pokazuje mi pusty aku mimo naładowania - wystarczy on/off ale kurde.. reklamuję go.

Mata_Hari
18-05-2007, 15:34
Jeśli chodzi o sprzedawcę opisanego przeze mnie zamiennika EN-EL 3e, to ja go zakupiłam u sprzedawcy łódzkiego, który wystawia również asortyment foto na sprzedaż na Allegro (kubisek).

To link to jednej z ich aukcji - aukcja polara, bo akurat go u nich wczoraj kupowałam
http://www.allegro.pl/item195163910_..._72_f_vat.html

Ja brałam bezpośrednio w sklepie w Łodzi, bo to akurat był zakup przy okazji, ale jak komuś pasuje to przez net też żaden problem, z tym, że te aku chyba jeszcze nie są wystawione na aukcji, bo facet ponoć dopiero wczoraj rano je dostał (czy jakoś tak). Ja w każdym bądź razie na Allegro jeszcze ich nie widziałam (widziałam inne modele Hamy do innych modeli aparatów, ale nie do D 80), ale to ponoć świeżutka nowość, więc pewnie kwestia czasu.
Kupiłam go w zasadzie przypadkowo, bo kupując filtr, z czystej ciekawości zapytałam gościa o to, czy posiada w ogóle zamienniki do aku, a on zaproponował mi coś takiego. Przemyślałam i wzięłam. Tak więc jeśli ktoś chce go kupić przez internet, to nie wiem, czy wcześniej nie będzie musiał się z nimi skontaktować telefonicznie i poprosić o ich wystawienie na aukcji. No, chyba, że zrobią to jeszcze zanim nawiąże się z nimi kontakt

P.S.
Właśnie na ich aukcji pojawił się zamienni EN-EL3

Domiks
18-05-2007, 17:50
usuniety z powodu bzdur heh ;)

Mata_Hari
18-05-2007, 18:30
To ładnie musiałeś tam naskrobać, że aż do kasacji poszedł ;) :)))

grzegorzant
25-06-2007, 21:12
odświeżam lekko
We czwartek kupiłem za 109 + przesyłka w Foto Tip. Dojechał do mnie w piątek. Ładowanie do pełna. W sobotę ślub i wesele (częsty podgląd czyt. 1-wsza impreza).Jak przyjechałem do domu z ciekawości zerknąłem w menu : 1034.
Przysięgam nic na weselu nie pobierałem!
pozdrawiam

swider
26-06-2007, 22:16
a powiedzcie mi jak to jest w przypadku gdy nie oryginalny akumulator jakos uszkodzi aparat? Wysylamy do serwisu, a oni moga nam jakos zakwestionowac naprawe gwarancyjna bo nie uzywalismy oryginalu?

Kuba_eM
27-06-2007, 07:55
Do serwisu wysyłasz bez aku, więc...

swider
27-06-2007, 18:08
no zgadza sie, ale nie mozna tego w jakis inny sposob stwierdzic?

k_sko
28-06-2007, 15:50
A czy te niefirmowe aku dobrze wspolpracuja z MB-200 ?

KS

Zbychu67
28-06-2007, 21:39
Może to przypadek a może coś całkiem innego ale ...

Załadowałem do gripa oryginał + zamiennik i niby wszystko fajnie ale od czasu do czasu sygnał że baterie wyczerpane. Sprawdzam, a tu jedna 100% drugiej też sporo zostało. Wychodzę z menu i wszystko OK (do następnego razu). Wyłączenie i ponowne załączenie też pomagało a czasem wystarczyło chwile zaczekać. Teraz mam 2 oryginalne i nie mam tego problemu - coś się chyba nie polubiły :(

I tak z ciekawości. Używa ktoś równocześnie baterie różnych producentów?

Pozdrawiam

grzegorzant
29-06-2007, 18:39
I tak z ciekawości. Używa ktoś równocześnie baterie różnych producentów?


No ja między innymi

Zbychu67
29-06-2007, 22:45
Z krótkiej odpowiedzi wnioskuję, że się lubią.
Moje chyba były o siebie zazdrosne :mrgreen:

grzegorzant
30-06-2007, 12:38
Z krótkiej odpowiedzi wnioskuję, że się lubią.
Moje chyba były o siebie zazdrosne :mrgreen:
U mnie obie mają dość krótki staż:mrgreen:, ale mam nadzieję, że nie będzie większych awantur, ba wogóle ich nie będzie !!
pozdrawiam

Jolania
01-07-2007, 22:08
A w Premium Gold za 39 zł do D 70s http://www.punktmocy.pl/sklep,2234,,,03,,pl-pln,327856,0.html się lepiej nie bawić? Miał ktoś do czynienia z produktami tej firmy?

nowart
02-07-2007, 00:07
Lepiej się nie bawić. Dołóż 40zł i masz hahnela z 2 letnią gwarancją, który chodzi jak oryginał.

pyetya
02-07-2007, 15:47
premium gold to kompletny szajs

ufolek
02-07-2007, 16:45
Chciałam poinformować, że właśnie wróciłam do domu z nowym nabytkiem. Kupiłam............ zamiennik Hama, na który producent daje - UWAGA- 5 lat gwarancji. Kosztował mnie 78 zł, a dodatkowo jeszcze ustaliłam z przedstawicielem firmy Hama, że jeśli w ciągu 3 najbliższych m-cy nie będę z niego zadowolona, coś będzie nie tak, to bez problemu będę mogła odstąpić od zakupu, a firma zwróci mi pieniądze.
Mam nadzieję, że na tym nie skończą się przyjemności i że zakupiony zamiennik sprawdzi się.


Wyglada na to, że miałaś super extra promocję, bo cena na dzisiaj to 249 zł.
(http://www.allegro.pl/item209137160_akumulator_hama_en_el3e_d80_d200_gwa rancja_5_lat.html)

Jolania
02-07-2007, 20:21
Lepiej się nie bawić. Dołóż 40zł i masz hahnela z 2 letnią gwarancją, który chodzi jak oryginał.
Gdzie?

nowart
03-07-2007, 09:21
Na allegro kupowałem za ok 80zł.

Jolania
03-07-2007, 23:25
Do D70s to http://www.allegro.pl/item209545918_hama_akumulator_en_el3_5lat_gwarancj i_do_d50_d70.html hamy
czy to http://www.cyfrowe.pl/karta_produktu.php?idProdukt=2654 Hahnela?

Paweł M
05-07-2007, 00:28
Polecam tego Hanhela, a oryginała mogę Ci sprzedać za 85 + przesyłka z 2 letnią gwarancją i paragonem/FV

nowart
05-07-2007, 11:05
ja byłbym zainteresowany tym oryginałem za 85zł z 2 letnią gwarancją. Jest nowy czy używany?

p.s. no i od razu nasuwa mi się pytanie - dlaczego mając Hahnela sprzedajesz oryginał?

mihow
05-07-2007, 14:09
Powiem Wam, że kupiłem jakiś rok temu zamiennik na allegro za chyba 35zł i po 3-4 naładowaniach padł na cacy. Nawet się nie chce naładować... Także dajcie sobie spokój z tanimi zamiennikami - lepiej dołożyć 30-40zł i mieć pożądny zamiennik.

Paweł M
05-07-2007, 23:42
gwoli ścisłości, to chodziło mi o hanhela za 85 zł a nie oryginalną baterię Nikona ...

strazaq
01-08-2007, 22:45
Witam...
Mam pytanie o zamienniki Foto-Tipa do D80. Ostatnio sprawiłem sobie na Allegro jakiś wynalazek "noname" trzymało mi to pare dni, zaglądałem w menu - cały czas 100%. Myślę sobie, super akumulator kupiłem, trzyma lepiej jak oryginał. Nagle w jedną noc (aparat był włączony, ale odłączony od kompa, wszystko pogaszone itp.) rozładował się cały. Podejrzewam, że akumulator rozładowywał się normalnie, ale nie współpracował z pomiarem stanu naładowania w aparacie i wskazywał 100% aż do całkowitego rozładowania. Czy Foto-Tipowskie zamienniki też mają tę przypadłość?

Druga sprawa, czy podświetlenie ekranu pomocniczego (tego na górze) może rozładować akumulator w jedną noc? Ostatnio trochę mi to podświetlenie wariuje, czasem samo nie gaśnie, czasem włącza się razem z aparatem (a jestem pewien, że włącznikiem dojeżdżam tylko do pozycji On i nie przechodzę dalej na żaróweczkę). Możliwe, że włączyło się w nocy i rozładowało akumulator? Swoją drogą czy takie zachowanie podświetlenia jest normalne, czy lepiej udać się z tym do serwisu gwarancyjnego? Przyznam, że mnie to niepokoi, ale mogę potrzebować aparatu w każdej chwili, a jak wyślę do Warszawy, to przepadnie na wieki...

Z góry dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi :-)

milk
02-08-2007, 15:49
czesc

Dołożę dwa grosze informacji od siebie...
Cóż jako krakus chyba mam pecha do Foto Tipa a szkoda bo blisko i na miejscu...
Kupiłem zamiennik do d80 uzywam gripa z dwoma aku oryginalny + zamiennik.
Pierwszy zamiennik wypstrykałaem do zera, naładowany wg wskazania ładowarki w 15 min ! włozony do aparatu wskazuje zero! pozostawienie na całą noc nie pomogło. Wymieniłem w FT od ręki, grzecznie i elegancko. Dostałem drugi który wykonał ok 10 pełnych cykli ..i niespodzianka kolejne ładowanie i wsakzanie naładowania po 15 min! a w aparacie zero :( .Kolejna wycieczka na Bieżanów i znowu grzeczna i uprzejma wymiana lub pieniażki...wziałem baterie póki co testuję... W FT sugrowano że być może wadliwa cala seria...zobaczymy .
Oczywiście na plus dla sklepu wymiana bezkłopotliwa ale fakt pozostaje faktem że te bateryjki sa nie bardzo...
pozdr

milk

jarwlos
13-08-2007, 23:11
Zamówiłem dzisiaj w Foto-tipie, mam nadzieję, że będzie git :)

kubedes
16-08-2007, 12:11
a ja dla odmiany Hamę. za jakiś czas dam znac jak się spisuje ;-)

carlos_76
16-08-2007, 20:26
No ja niestety mam podobny przypadek co milk (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=255) :(
akumulator zwany "foto-tip" padł po pierwszym rozładowaniu. Mam nadzieję, że to nie norma w tych aku.
Zaraz piszę o wymianę na nowy.

jarwlos
17-08-2007, 07:57
Wczoraj przyszedł FT, dzisiaj mam większą imprezkę zobaczymy jak długo wytrzyma i jak się bedzie sprawował

ikonay
17-08-2007, 08:30
Ja używam akumulatora z allegro, kupiony za 60zł. Mam go już prawie pół roku i nie mam z nim żadnych problemów. Deklarowana pojemność 3000mAh jest może nieco przesadzona, niemniej jednak trzyma duuuuużo dłużej niż oryginał. Osobiście nigdy nie wydałbym 150zł za oryginalny akumulator, bo skoro nie widać żadnej różnicy to po co przepłacać? ;)

downunder
17-08-2007, 22:41
Ja używam akumulatora z allegro, kupiony za 60zł. Mam go już prawie pół roku i nie mam z nim żadnych problemów. Deklarowana pojemność 3000mAh jest może nieco przesadzona, niemniej jednak trzyma duuuuużo dłużej niż oryginał. Osobiście nigdy nie wydałbym 150zł za oryginalny akumulator, bo skoro nie widać żadnej różnicy to po co przepłacać? ;)
Pochwal się kto sprzedaje tak dobre i tanie zamienniki na Allegro. :)

Do D70 też kupiłem zamiennik za 32 zł i od ponad dwóch lata spisuje się znakomicie, chciałem z tego samego źródła kupić do D200 ale niestety sprzedawca, u którego kupowałem nie sprzedaje już akumulatorów. :(

ikonay
18-08-2007, 00:30
Nie chciałbym może tutaj nikogo szczególnie reklamować, tym bardziej iż uważam, że przy tego typu towarze zawsze trzeba mieć trochę szczęścia. Ja swój akumulator kupiłem u sprzedającego kaycom (http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=6129084) . Do Twojego d200 możesz znaleść np. tutaj (http://www.allegro.pl/item223869675_bc55_bateria_en_el3e_2000mah_do_niko n_d80_d200.html)

jarwlos
18-08-2007, 11:32
Mój Tipek po naładowaniu niby do pełna po włożeniu do aparatu pokazał naładowanie 77 % i na wyświetlaczu brakowało jednej kreski w ikonie baterii. Po jakims czasie kreska była pełna a w menu było już 80 % naładowania. Nie wyładowałem jeszcze do końca to nie wiem na ile wytrzyma i jak się spisze po kolejnym ładowaniu.

ikonay
18-08-2007, 22:56
Aplikują je do body za kilka tysi i liczą na cud.
Ostobiście nie wierzę w bajki dla niegrzecznych fotografów o tym, że nieoryginalny akumulator posadzi ci lustarznkę, więc nie rozumiem Twojej irytacji robin102, no chyba że z Nikon Polska jeteś...

drakenus77
19-08-2007, 00:40
witam

jakiś czas temu kupiłem akumulator HAHNEL HL-EL3e , już po 1 ładowaniu pokazywał w aparacie 85% po tygodni spadało jeszcze jakieś 10 % obecnie po ładowaniu pokazuje 63% ładuje sie okol 40 minut...
tak wiec zawiodłem sie na firmie HAHNEL ,niby tyle pochwał na forum a jednak... swoją droga najlepiej kupić oryginał jeśli ktoś ma kupić drogi zamiennik to lepiej dołożyć i kupić oryginał ...

israel
19-08-2007, 10:11
Ostobiście nie wierzę w bajki dla niegrzecznych fotografów o tym, że nieoryginalny akumulator posadzi ci lustarznkę, więc nie rozumiem Twojej irytacji robin102, no chyba że z Nikon Polska jeteś...A ja przyznam racje robinowi - sam nie jestem bogaty i czesto 50 zl to wielkie problem ale jak juz sie wykosztowałem na zestaw za kilka tysiecy to dazenie do zaoszczedzenia na nim 50 - 100 zl wydaje mi sie dziwne... tym bardziej ze pojawia sie duzo informacji o szitowych zamiennikach nawet tych "lepszych" firm. Tym bardziej ze moj Nikodem wyciaga bardzo czesto 1000 zdjec na jednym ladowaniu originalnego akumulatorka.
To mniej wiecej tak jakbym kupil super drogiego diesla (pomijam fakt ze nie stac mnie na razie na nic co samo jezdzi ;P) - dajmy na to nowe Audi A8 i lal bym do niego olej rzepakowy...

pebees
19-08-2007, 10:20
witam

jakiś czas temu kupiłem akumulator HAHNEL HL-EL3e , już po 1 ładowaniu pokazywał w aparacie 85% po tygodni spadało jeszcze jakieś 10 % obecnie po ładowaniu pokazuje 63% ładuje sie okol 40 minut...
tak wiec zawiodłem sie na firmie HAHNEL ,niby tyle pochwał na forum a jednak... swoją droga najlepiej kupić oryginał jeśli ktoś ma kupić drogi zamiennik to lepiej dołożyć i kupić oryginał ...

No widzisz, a ja miałem takiego pecha, że za 30 zł nie chciałem akumulatora do mojego D50,chciałem 'lepszy'. W końcu oryginał. W NP powiedziano mi, że nie mają i nie wiedzą, kiedy będą mieli (mam wrażenie, że ktoś coś pokręcił, ale już nieważne). Sklepy w necie nie miały, a te co miały, to na prośbę o dokładne zdjęcia i pytanie czy to na pewno oryginał kazały się 'odpieprzyć'. To samo allegrowicze. W końcu kupiłem Hahnela, działa jak oryginalny.

robin102
19-08-2007, 12:43
Ostobiście nie wierzę w bajki dla niegrzecznych fotografów o tym, że nieoryginalny akumulator posadzi ci lustarznkę, więc nie rozumiem Twojej irytacji robin102, no chyba że z Nikon Polska jeteś...

Co Ty z Twojego sąsiedztwa jestem . Przez ulicę parę kroczków.
W temacie zostając . Miałem kilkanaście sztuk rożnych zamienników tych tanich do różnych aparatów . Aparatów było z 7 czy 8 już nie pamiętam. Od kiedy kupuję tylko markowe zamienniki jak Hahnel czy GP- batimex jestem zadowolony. Te tanie na które kiedyś sie łasiłem to gó....o niesamowite robione z odpadkowych przeselekcjonowanych ogniw. Fakt niektórzy mają szczęście, ale to tylko potwierdza regułę. A poza tym na ogniwach trochę sie znam , wiesz taki zawód.
Niestety nauka kosztuje.

ps.
Drakenus77 trzeba było zwrócić, wymieniają bez problemu. Hahnel daje 2 lata prawdziwej gwarancji, chociażby dla tego warto kupować markowe zamienniki , a nie nakręcać koniunkture sprzedawcom śmieci na allegro czy w innych sklepach.

drakenus77
19-08-2007, 14:11
Co Ty z Twojego sąsiedztwa jestem . Przez ulicę parę kroczków.
W temacie zostając . Miałem kilkanaście sztuk rożnych zamienników tych tanich do różnych aparatów . Aparatów było z 7 czy 8 już nie pamiętam. Od kiedy kupuję tylko markowe zamienniki jak Hahnel czy GP- batimex jestem zadowolony. Te tanie na które kiedyś sie łasiłem to gó....o niesamowite robione z odpadkowych przeselekcjonowanych ogniw. Fakt niektórzy mają szczęście, ale to tylko potwierdza regułę. A poza tym na ogniwach trochę sie znam , wiesz taki zawód.
Niestety nauka kosztuje.

ps.
Drakenus77 trzeba było zwrócić, wymieniają bez problemu. Hahnel daje 2 lata prawdziwej gwarancji, chociażby dla tego warto kupować markowe zamienniki , a nie nakręcać koniunkture sprzedawcom śmieci na allegro czy w innych sklepach.

w poniedziałek idzie na reklamacje... ale przecież to nieźle potrwa.. tydzień paczka ,14 dni rozpatrzenie itd... a backup prądu musi...być...tak czy siak kupie oryginał a jak odeślą nówke sprzedam na allegro..

ikonay
19-08-2007, 23:43
Co Ty z Twojego sąsiedztwa jestem . Przez ulicę parę kroczków.
Łaaał!! Serio? :-o Ale skąd wiesz, że przez ulicę mieszkamy? Czyżbyś mnie poznał po avatarze?
Co do szajsu z allegro, to nie można zaprzeczać, iż wielu ludzi narzeka na te zamiennniki, albo może za wiele sobie obiecują po ogniwach za pięć dych, (nawiasem mówiąc sprzedawca, od którego kupiłem, na stronie aukcji zapewniał iż są to najlepsze japońskie ogniwa ;-) ) Mi głównie chodziło o dużą pojemność, gdyż osobiście uważam za draństwo fakt, że za akumulator oryginalny o pojemności jedynie 1500mAh Nikon każe sobie płacić prawie dwie stówy! Ten mój zamiennik na pewno nie ma pojemności deklarowanej (3000mAh) ale naprawdę trzyma dużo dłużej od nikona.

carlos_76
20-08-2007, 08:14
Mój Tipek po naładowaniu niby do pełna po włożeniu do aparatu pokazał naładowanie 77 % i na wyświetlaczu brakowało jednej kreski w ikonie baterii. Po jakims czasie kreska była pełna a w menu było już 80 % naładowania. Nie wyładowałem jeszcze do końca to nie wiem na ile wytrzyma i jak się spisze po kolejnym ładowaniu.

Jarwlos - no to na 99% też masz zwaloną sztukę. U mnie nowy po pierwszym ładowaniu pokazywał 62% i w trakcie zrobienia ok. 650 zdjęć zszedł o 2% po czym nagle zdechł od razu do 0%. Później nie chciał się już w ogóle naładować. Może ktoś z Foto-Tipa mógłby się wypowiedzieć na ten temat. Może przed sprzedażą będziecie sprawdzać te akumulatory ?

volumen
20-08-2007, 09:45
Mam zamiennik od Foto-Tipa jakieś 2 miesiące. Robię na nim ok. 500-600 zdjęć. Gdy miałem D70s, miałem zamiennik firmy Albinar, na którym robiłem raz więcej zdjęć.

Gamling
20-08-2007, 12:11
Faktycznie trafila sie jakas pechowa seria tych ogniw. Nie wiemy jeszcze dla czego bo sa od tego samego producenta co zawsze, wyjasnienia trwaja. W kazdym razie sa one oczywiscie objete nasza gwarancja (roczna) i w razie klopotow wymieniamy je od reki. Problem dotycznie nie wszystkich akumulatorow a jedynie ok 15%. Wczesniej odesetek reklamacji na te ogniwa wynosil ok. 1,5-2 %

Gamling
20-08-2007, 14:52
Nie przesadzajmy, do tej pory wszystkie ogniwa od tego producenta cechowaly sie naprawde wysoka jakoscia. W przeciwienstwie do konkurencji nie podajemy tez jakisch absurdalnych pojemnosci ogniw. Na pewno sparwa niedlugo bedzie rozwiazana. Podkreslem jeszcze raz ze na wszystkie akumulatory dajemy pelna roczna gwarancje.

pdzran
20-08-2007, 15:02
Kiedys widzialem na jakims targowisku , ze sprzedaja trampki po 8 pln , mysle sobie , czy im sie to oplaca, pozniej dowiedzialem sie, ze od Chinczykow na XX-lecia kupuja je po 50 groszy za pare !
Podobnie jest pewnie z akku , kupuja hurtem duuuuzo , czesc to odpady , wiec oplaca sie im wymienic te wadliwe.

Gamling
20-08-2007, 15:17
Akurat zysk na dobrych ogniwach jest racze niewielki. Po prostu wadliwe sztuki wracaja do producenta ktory wymienia nam je na nowe.

pdzran
20-08-2007, 15:50
Akurat zysk na dobrych ogniwach jest racze niewielki. Po prostu wadliwe sztuki wracaja do producenta ktory wymienia nam je na nowe.

Nie wiem czy pisales odnosnie mojej wypowiedzi, jesli tak to ja mialem na mysli te tanioche, gdzie mozesz chodzi z reklamacja (uwzgledniaja najczesciej) i kilka razy zanim trafisz na dobra.
Gorzej jak na jakiejs waznej okazji zabraknie zasilania ... ja wole kupic jednak markowa.

Ile wynosi zywotnosc markowego akku ?

Gamling
20-08-2007, 17:24
Mniej wiecej odnosnie Twojej. Co do zywotu to ja mam ja od kiedy tylko sie pojawila w sprzedazy czyli chyba cos ponad rok i jest idealna. Wczesniej mialem do D70 En-el3 z tej samej firmy i dzialala ponad 2 lata bez oznak spadku pojemnosci.

Gemini
20-08-2007, 20:03
Wiem, że temat mielony od wieków, ale interesuje mnie ten konkretny cudak EN-EL3 (do D70s)

Czy ktoś z Was kiedyś z tego cuda korzystał... ?
1) http://www.kingman.pl/product_info.php?cPath=64_54&products_id=180

carlos_76
20-08-2007, 21:40
Wiem, że temat mielony od wieków, ale interesuje mnie ten konkretny cudak EN-EL3 (do D70s)

Czy ktoś z Was kiedyś z tego cuda korzystał... ?
1) http://www.kingman.pl/product_info.php?cPath=64_54&products_id=180

Gemini - tego to bym sobie na pewno odpuścił. Miałem kiedyś MaxCella baterię do telefonu - bardzo szybko padła. Te 2500mAh to na pewno ściema. Poza tym cena mówi sama za siebie - kolejna tania podróba jakich pełno na rynku. Takie moje zdanie.

jarwlos
21-08-2007, 07:39
Gamling, czyli jak moja bateryjka się tak zachowuje, to mogę śmiało odsyłać do wymiany? Przetestujcie kolejny przed wysłaniem

Gamling
21-08-2007, 09:43
Jak sa jakies jaja z nia to oczywiscie wymienimy.

ikonay
21-08-2007, 17:02
Robin, mówiłes że zajmujesz się elektroniką, więc poniekąd rozumiem Twój sceptycyzm. Jednak myślę, że nieco przesadzasz; obecnie wszystko produkuje się na Dalekim Wschodzie. Twój czy mój nikon były przecież robione w Tajlandii, więc nie ma się co czepiać Chinoli. Oczywistą prawdą jest, że większość tych ogniw zamawia się przez alibaba.com jako nieobrandowane produkty i potem sprzedaje pod tą czy inną marką. Tak dzieje się w przypadku mp3 playerów, pendrive-ów czy akumulatorków. Może nasze oryginalne ogniwa były produkowane w tej samej fabryce co podróby, tylko przy produkcji postawiono im większe wymagania technologiczne, kto wie...

robin102
21-08-2007, 17:21
...Może nasze oryginalne ogniwa były produkowane w tej samej fabryce co podróby, tylko przy produkcji postawiono im większe wymagania technologiczne, kto wie...
I o to wlasnie Pnie kolego chodzi, ze były prawdopodobnie robione w tej samej fabryce (ogniwka). Te co spelniają standarty jakosciowe wyznaczne przez tzw markowgo dystrybutora np. GP czy Hahnela, a niech nawet Nikona są sprzeawane pod tymi i innym markami , a te które mają rozrzut parametrów jakościowych wcale nie są wyrzucane do kosza tylko pakowane w inne obudowy tańsze i spylane na kilogramy u nas i gdzie sie tylko po świecie da. U bogatych kapitalistów nic się nie zmarnuje. Z tego powodu sa bogaci. Ja po doświadczenaich zamiennikami typu PremiumGolg, Powergold, Maxcell nigdy juz ich nie kupię . nie kupię tez aku bez oznaczenia producenta lub chociażby wyraźnej informacji na jakich ogniwach (pochodzenie) jest zmontowany. I żeby być dobrze zrozumiany kasa mi sie nie przelewa - zakup aku orginała za 170- czy 180zl to dla mnie za drogo. Kupuje Hahnela czy GP za polowę ceny, ale wiem po prostu co kupuję.

Karrlos
22-08-2007, 14:54
Wiem, że temat mielony od wieków, ale interesuje mnie ten konkretny cudak EN-EL3 (do D70s)

Czy ktoś z Was kiedyś z tego cuda korzystał... ?
1) http://www.kingman.pl/product_info.php?cPath=64_54&products_id=180

Ja mam taki od października i na początku było ok, około 100 zdjęć mniej.
Ostatni raz intensywnie używałem w maju i szybciej się rozładowywał, ostatnio sfisiował niby pusty, a ładować się nie chciał (na ładowarce po 2 minutach pełny), rozładowałem na maxa i się naładował, ale krótko trzyma.
Jako backup chwilowy może być.

aha. Mój aparat ostatnio długo leży więc moze tu jest pies pogrzebany. Jak używałem systematycznie to się bateria lepiej sprawowała.

SiiD
23-08-2007, 23:53
Mój przypadek z zamiennikiem wyglądał tak:

... jakiś czas temu kupiłem nowy akumulator Hahnel HL-EL3 do D70s zapakowałem do puszki i co ??? dwa zdjęcia zrobił i error całkowity zwis, wyciągąłem aku wsadziłem jeszcze raz i paru fotach lustra nie opuścił i error po naładowaniu znowu to samo, tak kilkanaście razy. Wywaliłem do kosza, kupiłem oryginalne aku i mam spokój ... :smile:

Jeżeli macie 100 zeta więcej to radzę kupić oryginała i mieć problemy z głowy :D

jarwlos
26-08-2007, 22:44
No i stało się. Wczoraj robiłem dla siebie fotki na weselu, bateria się wyczerpała do końca. Po powrocie wrzuciłem na ładowarkę. Jak się wyspałem niby była juz naładowana. Ale po włożeniu do aparatu pokazuje, że jest nie naładowana i aparat nie chce zaskoczyć. Jutro wysyłam z reklamacją. Jak druga przyjdzie padakowata to będę prosił o zwrot kaski.

Mata_Hari
30-08-2007, 20:37
Wyglada na to, że miałaś super extra promocję, bo cena na dzisiaj to 249 zł.
(http://www.allegro.pl/item209137160_akumulator_hama_en_el3e_d80_d200_gwa rancja_5_lat.html)

Widzę, że ktoś odgrzebał mój wątek. Skoro po raz kolejny mowa o zamiennikach, to pragnę donieść, że linkowana Hama, którą kupiłam za 78 zł (jeszcze wtedy taka cena była) sprawuje się znakomicie. Rzekłabym, że lepiej niż oryginał. Ani razu nie miałam żadnej niespodzianki i mogę na niej całkowicie polegać. Tak więc, gdyby nie aktualna cena (ciekawe, z czego ona wynika), polecałabym ją każdemu. Ja jestem baaardzo zadowolona. I jeszcze te 5 lat gwarancji...

josoko
30-08-2007, 21:08
Skoro po raz kolejny mowa o zamiennikach, to pragnę donieść, że linkowana Hama, którą kupiłam za 78 zł (jeszcze wtedy taka cena była)...

Widzę, że nie odwiedzałaś później sprzedawcy. Cena za którą kupiłaś była założeniem sprzedawcy (nie miał jeszcze faktury zakupu). Teraz widać ma :)

Mata_Hari
30-08-2007, 21:55
Fakt, od tamtej pory nie było mnie u nich. O tej fakturze to wiesz od nich, czy sam sobie tak gdybasz?

I pomyśleć, że kiedyś uważałam, że nie mam szczęścia, a tu mam aku o wartości 249 zł za 78 zł. To się nazywa okazja ;)

josoko
30-08-2007, 22:16
Wiem od nich :)

pawelp
31-08-2007, 10:13
I jeszcze te 5 lat gwarancji...
A ja mam takie pytanie, czy ta gwarancja obejmuje tylko sam akumulator, czy także obejmuje sprzęt uszkodzony przez niego?

Mata_Hari
31-08-2007, 22:43
A ja mam takie pytanie, czy ta gwarancja obejmuje tylko sam akumulator, czy także obejmuje sprzęt uszkodzony przez niego?

Czy to miała być ironia?
Kupując pytałam o to, co w przypadku gdy aparat ulegnie uszkodzeniu na skutek używania tej baterii. Odpowiedzieli mi, że biorą odpowiedzialność za ten akumulator i ręczą, że nic takiego się nie stanie. Póki co, akumulator zachowuje się rewelacyjnie, więc nie podejrzewam, aby nagle ni z tego ni z owego miał nagle zbzikować. Nie kupowałam go też u pana Gienia na rynku, tylko w znanym i sprawdzonym sklepie.

pawelp
01-09-2007, 09:25
Czy to miała być ironia?
Nie, to było pytanie. Nie wiem gdzie się tam ironii dopatrzyłaś.


Kupując pytałam o to, co w przypadku gdy aparat ulegnie uszkodzeniu na skutek używania tej baterii. Odpowiedzieli mi, że biorą odpowiedzialność za ten akumulator i ręczą, że nic takiego się nie stanie. Póki co, akumulator zachowuje się rewelacyjnie, więc nie podejrzewam, aby nagle ni z tego ni z owego miał nagle zbzikować. Nie kupowałam go też u pana Gienia na rynku, tylko w znanym i sprawdzonym sklepie.
Wiesz, to co Ci powiedzieli to akurat ma małe znaczenie. Ważne jest to co jest na piśmie.

Mata_Hari
01-09-2007, 17:11
Nie bardzo wiem, po co ta cała dyskusja. Poczytaj sobie dokumentację załączaną do innych akumulatorów dostępnych na rynku i kup inny, ten który wg Ciebie na pewno będzie bezpieczny i który Ci będzie odpowiadał. Nie każę Ci kupować tego, który ja mam. Każdy sam dokonuje własnych wyborów i sam ponosi za nie odpowiedzialność.

Poza tym, chyba nie oczekujesz, że producent jednego wyrobu gwarantować Ci będzie bezproblemowe działanie innego produktu. To nielogiczne. A co, Nikon jako producent baterii gwarantuje Ci bezawaryjność puszki? Nie, on gdy mowa o akumulatorze gwarantuje Ci tylko jakość samego aku.
Ja na tę chwilę bardziej zadowolona jestem z akumulatora Hamy niż oryginalnego, bo dłużej mi trzyma.

pawelp
01-09-2007, 17:43
Nie bardzo wiem, po co ta cała dyskusja. Poczytaj sobie dokumentację załączaną do innych akumulatorów dostępnych na rynku i kup inny, ten który wg Ciebie na pewno będzie bezpieczny i który Ci będzie odpowiadał. Nie każę Ci kupować tego, który ja mam. Każdy sam dokonuje własnych wyborów i sam ponosi za nie odpowiedzialność.
Widzisz, akurat jestem zainteresowany tym akumulatorem. Piszesz że każdy dokonuje wyborów no tak tylko najpierw trzeba wiedzieć co się wybiera i ja taką informację od Ciebie chciałem uzyskać. Ale jak nie znasz odpowiedzi na to pytanie/nie chcesz na nie odpowiadać, to nie odpowiadaj, a nie strzelaj tu fochami. Nie sądziłem, że prośba o taką informację to, aż taki nietakt w stosunku do Ciebie.


Poza tym, chyba nie oczekujesz, że producent jednego wyrobu gwarantować Ci będzie bezproblemowe działanie innego produktu. To nielogiczne. A co, Nikon jako producent baterii gwarantuje Ci bezawaryjność puszki?
Ale widzisz różnicę pomiędzy awaryjnością puszki, a uszkodzeniem jej z winy akumulatora?


Nie, on gdy mowa o akumulatorze gwarantuje Ci tylko jakość samego aku.
Ja na tę chwilę bardziej zadowolona jestem z akumulatora Hamy niż oryginalnego, bo dłużej mi trzyma.
Akurat Nikon nie daje gwarancji na akumulator.

Mata_Hari
01-09-2007, 20:44
Sorry, ale jakoś odebrałam Twoje posty jako atak na moją osobę. Odebrałam to tak, jakbyś chciał mi, nie wiedzieć czemu, pokazać, że kupiłam bubel (bo nie Nikon), który za pewne zaraz uszkodzi mi aparat. (Tak, jakby mi nie zależało na poprawnym współdziałaniu tych dwóch elementów).

Jeśli potrzebujesz jakiś informacji na temat odpowiedzialności sprzedawcy i innych szczegółów, najlepiej zapytaj o to sprzedawcy. Nikt na forum nie udzieli Ci pełniejszej informacji.


Ale widzisz różnicę pomiędzy awaryjnością puszki, a uszkodzeniem jej z winy akumulatora?
I tu nie zrozumiałeś o co mi chodzi (albo nie chciałeś zrozumieć). Mnie chodziło o to, że każdy producent odpowiada za swój produkt, a nie za współdziałanie z innymi.


Akurat Nikon nie daje gwarancji na akumulator.
I tu się mylisz. Jeśli kupisz akumulator Nikona oddzielnie, a nie jako część zestawu z aparatem, to gwarancję masz. (Przynajmniej z tego, co tu na forum ludzie pisali. Sama tego nie jestem w stanie stwierdzić, bo oryginalnego aku Nikona nie dokupywałam.)

Jacek_Z
02-09-2007, 01:15
polecam 3 wątki w dziale o d200 - wszystkie mające związek z akumulatorami w tym body i kłopotami jakie sprawiły.
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=35276
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=34388
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=35106
to tak na marginesie tej dyskusji. Wnioski wyciągajcie sami.

Mata_Hari
02-09-2007, 01:35
No tak, ale w tych wątkach wszędzie (o ile nie przeoczyłam), chodziło o D200 i głównie o aku Premium Gold. Na podobnej zasadzie można by przytoczyć wątki i wypowiedzi w których autorzy krytykowali akumulatory oryginalne, a za to chwalili ich zamienniki.

Oczywiście, sprzęt innych producentów bywa różny i czasem można trafić na trefny, wadliwy towar, ale to samo tyczy się sprzętu oryginalnego. Poza tym, nie można chyba w jednym rzędzie stawiać profesjonalisty zarabiającego na zdjęciach i amatora robiącego zdjęcia rodzince. Jednego może być stać na wydanie 200zł na baterię, a innego nie, nawet jeśli obaj wydali powiedzmy 5 tys. na aparat i szkła. Jeden mógł wydać na niego kasę za jedno zlecenie, a drugi mógł ciułać na niego latami. Każdy sam musi dokonać wyboru.
Ja tu nikogo do niczego nie zachęcam i moim zamiarem nie jest ponadnormatywne chwalenie akumulatora Hamy. Chciałam tylko powiedzieć, że kupiłam takie coś (wówczas jeszcze nowość) i użytkuję z dużym zadowoleniem (większym niż oryginał). A Premium Gold, po tym, co już dawno temu pisano na tym forum, nigdy bym nie kupiła.
Ot tyle.

Jacek_Z
02-09-2007, 14:57
:-D Mata_Hari widzę, że jako załozycielka tego watku bardzo się przejmujesz i każdą wypowiedź traktujesz jako polemikę z twoim zdaniem. Więcej luzu, nie masz obowiązku odpowiadać na wszystko.
Każdy sobie sam wyrabia opinię, dobrze, że jest ten wątek. I kupi takie aku jakie chce.
Szkoda, że w tych podlinkowanych wątkach wyraźniej nie było napisane na jakich akku pracowali. W kazdym razie widać, że nie jest to bez znaczenia.

pawelp
02-09-2007, 16:15
Sorry, ale jakoś odebrałam Twoje posty jako atak na moją osobę. Odebrałam to tak, jakbyś chciał mi, nie wiedzieć czemu, pokazać, że kupiłam bubel (bo nie Nikon), który za pewne zaraz uszkodzi mi aparat. (Tak, jakby mi nie zależało na poprawnym współdziałaniu tych dwóch elementów).
Nie wiem gdzie się w moim pytaniu tego dopatrzyłaś, ale mniejsza o to.


Jeśli potrzebujesz jakiś informacji na temat odpowiedzialności sprzedawcy i innych szczegółów, najlepiej zapytaj o to sprzedawcy. Nikt na forum nie udzieli Ci pełniejszej informacji.
Ale mi nie chodzi o odpowiedzialność sprzedawcy tylko producenta. Co on, dając 5 letnią gwarancje, włącza w jej zakres(no chyba, że tej gwarancji udziela sklep, ale akurat wszędzie znajdowałem informację, że to gwarancja producenta).



I tu nie zrozumiałeś o co mi chodzi (albo nie chciałeś zrozumieć). Mnie chodziło o to, że każdy producent odpowiada za swój produkt, a nie za współdziałanie z innymi.
Ale moje pytanie było inne i Ty się do niego odnosiłaś, więc na Twoim miejscu nie szafował bym z zarzutami, że nie zrozumiałem o co Tobie chodziło. Pytałem się przecież o to czy producent akumulatora gwarantuje, że jak mi akumulator uszkodzi sprzęt, to czy producent zrekompensuje mi koszty naprawy. Tak na marginesie, zgadnij kto będzie płacił za naprawę samochodu, jeżeli okaże się, że wlane paliwo było chrzczone i uszkodziło silnik w samochodzie, producent samochodu, który jest na gwarancji, czy firma, która wyprodukowała takie paliwo...



I tu się mylisz. Jeśli kupisz akumulator Nikona oddzielnie, a nie jako część zestawu z aparatem, to gwarancję masz. (Przynajmniej z tego, co tu na forum ludzie pisali. Sama tego nie jestem w stanie stwierdzić, bo oryginalnego aku Nikona nie dokupywałam.)
Nigdzie nie znalazłem informacji, aby Nikon się chwalił, że daje gwarancję na akumulatory. Natomiast tutaj(ostanie zdanie trzeciego akapitu):
http://nikoneurope-pl.custhelp.com/cgi-bin/nikoneurope_pl.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=14689&p_created=1121865427&p_sid=Os*R1IKi&p_accessibility=&p_lva=14995&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX 3Jvd19jbnQ9NTEmcF9wcm9kcz0wJnBfY2F0cz0wJnBfcHY9JnB fY3Y9JnBfcGFnZT0xJnBfc2VhcmNoX3RleHQ9YWt1bXVsYXRvc g**&p_li=&p_topview=1
informuje, że nie są objęte gwarancją.

Mata_Hari
02-09-2007, 16:39
:-D Mata_Hari widzę, że jako załozycielka tego watku bardzo się przejmujesz i każdą wypowiedź traktujesz jako polemikę z twoim zdaniem. Więcej luzu, nie masz obowiązku odpowiadać na wszystko.


Ja się nie ustosunkowywałam do wszystkich wypowiedzi w tym wątku, tylko do tych, które były skierowane do mnie, ale no problem, wrzucam na luz i już się nie wypowiadam. Każdy ma swój rozum i niech robi, co chce.

Pozdrawiam

Bonthyc
04-03-2008, 21:38
A ja dziś utwierdziłem się w przekonaniu, że w Saturnie g*** się znają na sprzedawanym sprzęcie, kupiłem zamiennik Hamy EN-EL3e 1500mAh za 79zł podczas gdy normalnie wołają za niego coś koło 259zł, a cały przekręt polegał na tym, że zamiast kodu kreskowego na EN-EL3e ktoś na moje pudełko przykleił kod od EN-EL9, co tam, żadna różnica przecież :twisted: Teraz tylko będę musiał trzymać pudełko z owym kodem kreskowym bo w przypadku ewentualnej gwarancji paragon mam na EN-EL9 :twisted: Zobaczymy jak się będzie sprawował, jakby coś zawsze mam 5lat gwarancji i raczej na 100% rozmowę z kierownikiem na temat tego jaki to oni mają wysoce wykwalifikowany staff :twisted:

Mata_Hari
05-03-2008, 10:46
Ja cały czas użytkuję Hamę na zmianę z oryginalnym i jestem bardzo zadowolona. Sprawuje się super. W zasadzie to trzyma dłużej niż Nikonowski :)

A co do Saturna, to faktycznie się popisali ;) Mam nadzieję jednak, że nie będziesz musiał nawet myśleć o korzystaniu z gwarancji, że wszystko będzie ok.

Jerzy Moryń
05-03-2008, 11:54
Orginalny padł mi po roku ,a z foto tipa sprawuje się ok. pozdrawiam Jerzy

apol
18-03-2008, 02:28
panowie czy EN-EL3e oryginalne Nikona wychodzily rozne serie typy??

Kupilem jeden taki EN-EL3e niby oryginalny Nikon(hologram pudelko instrukcja) ale rozni sie od tego EN-EL3e z D300 wygladem od spodu i hologram troszke inny(ale Nikon)
Pytam wiec czy te wszystkie akku Oryginalne z allegro za cene do 150 to super hiper wykonane kopie czy poprostu byly rozne serie tych akku.
Ponizej fotki oryginalny z D300

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://net.cal.pl/akku/1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://net.cal.pl/akku/1a.jpg)

ten tez niby Oryginalny

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://net.cal.pl/akku/2a.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://net.cal.pl/akku/2.jpg)

Bonthyc
18-03-2008, 03:28
A jak działają w stosunku do tych aku z pudełka? Jeśli jesteś w stanie wytrzaskać na nich podobną ilość zdjęć to nie przejmował bym się na zapas, jeśli natomiast akumulatory wyraźnie szybciej się ładują i padają po odpowiednio krótszym czasie no to albo z aku jest coś nie teges albo nie są one takie oryginalne na jakie wyglądają. Co do twojego pytania to akumulatorki mogą pochodzić z różnych fabryk i być wyprodukowane w odstępach czasowych podczas których japońce mogli coś pogrzebać w nich. Pamiętam, że na samym początku akumulatorkom dołączanym do D80 lubiły szwankować chipy (3 styk) i wysyłać błędne dane do puszek, przez co aparat myślał, że nie ma już prądu do jedzenia, zwijał manatki i przestawał robić zdjęcia podczas, gdy "głupawe" D50, D70 mogły dalej hasać i robić zdjęcia na tych samych akumulatorkach :) .

pawelp
20-03-2008, 11:13
Może to być podróbka: http://nikoneurope-pl.custhelp.com/cgi-bin/nikoneurope_pl.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=15133&p_created=1121865637&p_sid=fSBkH9_i&p_accessibility=&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX 3Jvd19jbnQ9NCZwX3Byb2RzPTAmcF9jYXRzPTI0MSZwX3B2PSZ wX2N2PTEuMjQxJnBfcGFnZT0xJnBfc2VhcmNoX3RleHQ9RU4tR UwzZQ**&p_li=&p_topview=1

apol
20-03-2008, 13:31
pewnie jest bo dlaczego jest tansza od oryginału z Nikona, tak to jest jak człowiek kupuje bo taniej;)
Dlatego panowie i panie jesli chcecie oryginalny z allegro to proscie o zdjecie tyłu(jak te 2 ostatnie to podróba) nie dajcie sie nabrac ze za 150zl dostaniecie oryginalny.

pawelp
20-03-2008, 15:00
Ja akurat kupiłem oryginał za 150 zł

Bjania
20-03-2008, 17:26
Ostatnio u tego (http://allegro.pl/show_user.php?uid=2609582) sprzedawcy kupiłem oryginalną za 139 zł
Jeszcze nie miałem okazji jej ładować, ale wydaje się być w porządku.

apol
21-03-2008, 03:18
no to najwyrazniej mialem pecha ;( kupilescie taki jak z pierwszych 2 zdjec?

Bjania
21-03-2008, 13:35
Mój wygląda tak jak z pierwszych dwóch zdjęć. Za to en-el3a (z mojego D70) wygląda bardziej jak ten z drugiego zestawu, choć nie identycznie.

Bjania
22-03-2008, 21:07
Hahnel zdecydowanie najlepiej wygląda w temacie dokładności wykonania ale cena 169 zł

Za taką cenę to można już mieć oryginalną.

Fotjaro
27-03-2008, 22:50
apol - ta podróbka nie ma wybitego numeru seryjnego i na to trzeba często zwracać uwagę, choć zdarzają się i powtarzające się numery seryjne.
Ja używam oryginału i z FT, i nie było miedzy nimi róznicy - równomiernosć spadku napięcia, czas ładowania itp., ale jeden z akumów FT po niecałym pół roku "zblokował" się i mogłem go naładować tylko do połowy i dalej ani ani.
Reklamowałem więc w FT serwis i po 8 dniach dostałem inny egzemplarz(mają "prawdziwe" numery seryjne te zamienniki).

wist
30-03-2008, 17:07
Wracając do akumulatorów EN-EL3e oferowanych przez firme Foto-Tip. Wiele wątków na ich temat było do
09-2007 r. Opinie różne, jednak wszyscy wypowiadali się pozytywnie n/t obsługi serwisowej w okresie gwarancji.
Mam w związku z tym pytanie, czy obecnie oferowane akumulatory EN-EL3e są lepszej jakości, czy z dostawą nic nie uległo zmianie. Jestem zainteresowany zakupem takiego akumulatora i w tej firmie? Jeśli to możliwe to proszę o wypowiedź osób które dokonały tam zakupu w ostatnim 6-cio mies. okresie - za co z góry dziękuje.
Pozdrawiam WIST.

Fotjaro
30-03-2008, 23:23
Osobiście miałem problem jak opisałem wyżej z zakupionym 4 miesiące temu akumulatorem a FT, ale jak pisałem wymienili mi na nowy i narazie jest ok.Dostawa zakupionego szybka( 2dni), serwis zaś te 8 dni .

DonArturo
05-03-2012, 14:27
dużo jest "oryginalnych" na allegro
już jeden wyrzuciłem do kosza :(