PDA

Zobacz pełną wersję : Przewoźna sauna na przyczepce.



TMB
21-10-2015, 18:20
Witajcie
Koledzy, jako że przez forum przewijają się setki specjalistów z różnych dziedzin, pomyślałem, że ktoś mi pomoże :)
Mianowicie - marzy mi sie zrobienie własnej sauny (parowej, lanie wody na kamienie ;) ) na przyczepce. Przyczepka była by zwykła ramą o wym ok 2,5x1,5m +poprzeczne belki. Ot na 2-3 osoby :) Podczepiam pod bryke i jade sobie nad jezioro :)
Jednak staje przed problemem z hajcowaniem ;)

1) Z powodu bezpieczeństwa chciałbym użyć elektrycznego pieca do ogrzewania kamieni, jednak słyszałem, że są dość awaryjne? A druga rzecz - jak w plenerze zapewnić odpowiedni prąd? Poprzez agregat, ok. Ale czy to musi być agregat prądotwórczy za 2 tysiace? Czy może być np tylko za 700zł? 1000zł? Jaka jest ich trwałość?
2) Drugim wariantem jest piec opalany drewnem. Niestety wszystkie mi znane kosztują od 1,5 tys wzwyż. Może ktoś zna tańszą alternatywę? Oczywiście drzwiczki do wrzucania drewna muszą być na zewnątrz sauny.


Myślał ktoś kiedykolwiek nad podobnym projektem? ;)

Pozdro
Tadeusz

jo44
21-10-2015, 21:53
Nie znam się na budowie sauny na kółkach ale znam z fizyki w szkole zasadę zachowania energii. Otóż moc piecyka w małej saunie (z takiej korzystam) to około 5kW. Agregat prądotwórczy musi więc dostarczyć ponad 5 kW. Na RPA najtańszy taki kosztuje około 2.000 zł.

.:Gerard:.
21-10-2015, 22:54
Ostatnio oglądałem program jak w Rosji takie sauny na wyprawę zabierają,


https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Jx7E_MA0c58

http://mobibadeutschland.de/magazin/folder/mobile-saunen-mobiba

nIkonka4
15-04-2016, 09:56
Ale to sam chcesz zrobić sobie tę saunę? Może poradź się jakiejś firmy budującej sauny? Saunal, Sauna M+J?

Rafał_Sz
15-04-2016, 10:08
Zajmuje mało miejsca, nie trzeba prądu, drewna, węgla. Nie kopci, nie smrodzi, wygląda czadowo. Dwa takie i będzie sauna, że hej. ;) pamietaj tylko o zapewnieniu dopływu powietrza, bo będzie sauna z trupami jak kominki wypala cały tlen z powietrza. ;)

Tu tylko przykład: http://allegro.pl/biokominek-900x400-6-punkt-palnik-aroma-gratis-i4853422420.html

dariamikus
01-06-2016, 07:35
Witajcie
Koledzy, jako że przez forum przewijają się setki specjalistów z różnych dziedzin, pomyślałem, że ktoś mi pomoże :)
Mianowicie - marzy mi sie zrobienie własnej sauny (parowej, lanie wody na kamienie ;) ) na przyczepce. Przyczepka była by zwykła ramą o wym ok 2,5x1,5m +poprzeczne belki. Ot na 2-3 osoby :) Podczepiam pod bryke i jade sobie nad jezioro :)
Jednak staje przed problemem z hajcowaniem ;)

1) Z powodu bezpieczeństwa chciałbym użyć elektrycznego pieca do ogrzewania kamieni, jednak słyszałem, że są dość awaryjne? A druga rzecz - jak w plenerze zapewnić odpowiedni prąd? Poprzez agregat, ok. Ale czy to musi być agregat prądotwórczy za 2 tysiace? Czy może być np tylko za 700zł? 1000zł? Jaka jest ich trwałość?
2) Drugim wariantem jest piec opalany drewnem. Niestety wszystkie mi znane kosztują od 1,5 tys wzwyż. Może ktoś zna tańszą alternatywę? Oczywiście drzwiczki do wrzucania drewna muszą być na zewnątrz sauny.


Myślał ktoś kiedykolwiek nad podobnym projektem? ;)

Pozdro
Tadeusz

O saunie na kółkach jeszcze nie słyszałam :) ale podobno dla chcącego… Ktoś tu doradził wcześniej wsparcie merytoryczne od Saunal. Ja też się pod tym podpisuję. Co prawda nie chciałam mieć sauny na przyczepce, ale za to mam doskonałą domową saunę fińską i cieszę się relaksem po pracy. :)

Rycerz
02-06-2016, 12:37
sauna to fantastyczne miejsce na relaks i zdrowie, ale trzeba to robić prawidłowo