TMB
21-10-2015, 18:20
Witajcie
Koledzy, jako że przez forum przewijają się setki specjalistów z różnych dziedzin, pomyślałem, że ktoś mi pomoże :)
Mianowicie - marzy mi sie zrobienie własnej sauny (parowej, lanie wody na kamienie ;) ) na przyczepce. Przyczepka była by zwykła ramą o wym ok 2,5x1,5m +poprzeczne belki. Ot na 2-3 osoby :) Podczepiam pod bryke i jade sobie nad jezioro :)
Jednak staje przed problemem z hajcowaniem ;)
1) Z powodu bezpieczeństwa chciałbym użyć elektrycznego pieca do ogrzewania kamieni, jednak słyszałem, że są dość awaryjne? A druga rzecz - jak w plenerze zapewnić odpowiedni prąd? Poprzez agregat, ok. Ale czy to musi być agregat prądotwórczy za 2 tysiace? Czy może być np tylko za 700zł? 1000zł? Jaka jest ich trwałość?
2) Drugim wariantem jest piec opalany drewnem. Niestety wszystkie mi znane kosztują od 1,5 tys wzwyż. Może ktoś zna tańszą alternatywę? Oczywiście drzwiczki do wrzucania drewna muszą być na zewnątrz sauny.
Myślał ktoś kiedykolwiek nad podobnym projektem? ;)
Pozdro
Tadeusz
Koledzy, jako że przez forum przewijają się setki specjalistów z różnych dziedzin, pomyślałem, że ktoś mi pomoże :)
Mianowicie - marzy mi sie zrobienie własnej sauny (parowej, lanie wody na kamienie ;) ) na przyczepce. Przyczepka była by zwykła ramą o wym ok 2,5x1,5m +poprzeczne belki. Ot na 2-3 osoby :) Podczepiam pod bryke i jade sobie nad jezioro :)
Jednak staje przed problemem z hajcowaniem ;)
1) Z powodu bezpieczeństwa chciałbym użyć elektrycznego pieca do ogrzewania kamieni, jednak słyszałem, że są dość awaryjne? A druga rzecz - jak w plenerze zapewnić odpowiedni prąd? Poprzez agregat, ok. Ale czy to musi być agregat prądotwórczy za 2 tysiace? Czy może być np tylko za 700zł? 1000zł? Jaka jest ich trwałość?
2) Drugim wariantem jest piec opalany drewnem. Niestety wszystkie mi znane kosztują od 1,5 tys wzwyż. Może ktoś zna tańszą alternatywę? Oczywiście drzwiczki do wrzucania drewna muszą być na zewnątrz sauny.
Myślał ktoś kiedykolwiek nad podobnym projektem? ;)
Pozdro
Tadeusz