PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o kolorystykę



Aames
19-10-2015, 16:44
Hej witam,

Być może trochę nietypowo, ale szukam porady jak osiągnąć na zdjęciach taką kolorystykę jak na filmie poniżej?
Mam wrażenie, że kolory są stonowane, ale jednocześnie głębokie. Nie wiem jak to opisać, ale widać to w wielu kadrach gdzie np. jest niebo, lub z niebieskim fragmentem drzwi w 1:10.


https://www.youtube.com/watch?v=HjAay_X5i9Q

Czy wg Was ma to coś wspólnego z crossowaniem?

Dzięki i pozdrawiam!

kazzi
20-10-2015, 12:11
Moim zdaniem użyto tu filtra symulującego dawną technikę filmową "2-strip Technicolor" W sieci łatwo znajdziesz opisy i fotografie wykonane tą metodą.
Poniżej fotka przepuszczona przez gotowy filtr, który kiedyś znalazłem w sieci.




https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/w-1.jpg
źródło (http://www.foto-forum.modrzewie8.agro.pl/na%20forum%20nikon/w.jpg)

Aames
20-10-2015, 13:34
Super!
Wygląda obiecująco. Bardzo Ci dziękuję!