PDA

Zobacz pełną wersję : Jak nagrać na płytkę ...



slawson38
18-10-2015, 11:32
Dlaczego zdjęcia lub prezentacja nagrane na płytkę DVD znacznie tracą na jakości podczas odtwarzania ich na TV, a te same nagrane na pendrive prezentują się tak jak należy?
Czy jest jakiś sposób nagrania zdjęć tak, by nie straciły na jakości?

nied0bry
18-10-2015, 12:15
Nagrywasz na płytę jako co: dane, DVD-Video, VCD? Przez co odtwarzasz na TV: chinch, hdmi, usb? Pod co podłączasz pendrive: wejście usb w TV, komp (oglądasz na monitorze, czy na TV podłączonym do kompa)?

Pozdr,
kris

slawson38
18-10-2015, 12:44
Przykładowo: zdjęcia nagrane jako dane, odtwarzane są na TV z pendrive podłączonego do wejścia USB w TV.

Borat1979
18-10-2015, 12:54
Jak nagrywasz dane na DVD? Jeżeli nagrywasz to jako prezentację dla standardowego odtwarzacza to zdjęcia będą gorszej jakości bo są ponownie przetwarzane.

slawson38
18-10-2015, 12:58
To może podpowiedz jak to nagrać, aby jakość była dobra.

RomanZWrocławia
18-10-2015, 13:21
slawson38 odpowiedz precyzyjnie na pytanie: Jakiego polecenia używasz w programie do nagrywania płyt: czy nagrywasz płytę DVD jako DVD-ROM czy jako DVD-Video

slawson38
18-10-2015, 13:36
Używam DVD-ROM.

RomanZWrocławia
18-10-2015, 13:53
to przestań używać tego odtwarzacza DVD jako urządzenia do podawania materiału z płyty.
Warto też przeskalować zdjęcia do rozdzielczości telewizora ( zakładam, że to nowy płaszczak 1980X1920 x72pix/cal) wtedy zdjęcia do wyświetlenia nie będą przeskalowywane.
Jeśli to stary telewizor kineskopowy wyświetlanie obrazu większego niż 768X576X72pix/cal mija się celem

wasilewk
18-10-2015, 13:58
to przestań używać tego odtwarzacza DVD jako urządzenia do podawania materiału z płyty.
...

?

P.S.
Używam od zawsze i obrazy z płyty odtwarzam na Sharpie 60 cali i obraz jest git.

TOP67
18-10-2015, 14:14
Używam DVD-ROM.

A jak włożysz tą płytę do komputera, to jaka jest jakość? Zakładam, że wysoka.

Jak masz podłączony odtwarzacz DVD do TV? Jakie parametry sygnału wyjściowego ustawiłeś? Czy odtwarzacz potrafi wysłać sygnał Full HD?

DVD standardowo odtwarza w rozdzielczości 720x576. Niektóre modele mają wyjście Full HD i potrafią upscalować obraz do 1920x1080. A tylko niektóre z tych niektórych, potrafią wysłać zdjęcie od razu w rozdzielczości 1920x1080 (bez wstępnego skalowania do 720x576).

slawson38
18-10-2015, 14:23
Mój odtwarzacz DVD nie wysyła sygnału FUL HD i to może być przyczyna. Dzięki za uświadomienie :)

TOP67
18-10-2015, 14:35
Czyli oglądasz zdjęcia o wielkości 720x576. To jasne, że będą gorsze od 1920x1080, które potrafi odtworzyć praktycznie każdy TV z pendrive.