PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uzyskac takie B&W



urbizdw
15-10-2015, 21:36
Witam,
Czy ma ktos pomysl jak uzyskac takie B&W

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/l/t31.0-8/12139998_780457792066527_2778263998934340128_o.jpg )
?

PiKa
15-10-2015, 21:53
Takie czyli jakie?

urbizdw
15-10-2015, 23:17
Takie jak podeslalem w linku

smogg9
15-10-2015, 23:21
A co w nim takiego szczególnego?

PiKa
16-10-2015, 00:34
Albo obrazy wiszą krzywo, albo aparat krzywo trzymany ;)

urbizdw
16-10-2015, 05:40
Mi nie chodzi czy zdjęcie krzywe badz co mi się w nim podoba. Poprostu interesuje mnie jak uzyskać taka czarno-biel

Zibi1970
16-10-2015, 12:17
daj jakieś jedno zdjęcie, które byś chciał tak mieć przerobione to ludzie obcykani w PS lub LR stworzą Ci przepis.

urbizdw
16-10-2015, 13:37
https://www.dropbox.com/s/lvazkc9yu0g3ihz/DSC_3319.NEF?dl=0

Czy może mi ktoś to zdjęcie obrobić w tym stylu B&W i dać przepis?

rawkik30
17-10-2015, 23:32
daj jakieś jedno zdjęcie, które byś chciał tak mieć przerobione to ludzie obcykani w PS lub LR stworzą Ci przepis.

https://www.dropbox.com/s/lvazkc9yu0g3ihz/DSC_3319.NEF?dl=0
Czy może mi ktoś to zdjęcie obrobić w tym stylu B&W i dać przepis?
Spróbuję podtrzymać wątek.
I cisza nastała. Ja się nie znam, więc sobie pogdybam, a może moje gdybanie ktoś zechce sprostować?

Najpierw może tak. Czego używasz do konwersji do BW? Pokaż jaki uzyskałeś efekt i napisz dlaczego nie jesteś zadowolony.
Obrobienie w pokazanym stylu. Do zupełnie innego kadru i światła. Nie wiem czy da się "przepis" znaleźć. Dla mnie obróbka BW jest dużo trudniejsza niż w kolorze i chyba tylko z jednej swojej konwersji (zresztą bardzo rzadko stosuję) byłem naprawdę zadowolony. Ale wracając do tematu. To co pokazałeś w przykładzie i chcesz u siebie wprost zastosować. Rozumiem, że Tobie odpowiada, ale mnie, patrząc na twarze, nie. Ponieważ twarze w centrum są szare i dość kontrastowe - mam wątpliwości czy takie coś by się sprawdziło przy zalinkowanym zdjęciu matki z bobasem plus w tle tylko las.
Zdjęcie ściągnąłem, jakąś konwersję BW zrobiłem, ale raczej nie poszła ona w kierunku tego, co sobie upatrzyłeś. Ale na konwersji BW też się nie znam.

notdot
18-10-2015, 17:30
No właśnie, dobrze rawik prawi, inna scena, inne oświetlenie, ba nawet ciemne garnitury a nie jeansowa kurtka, to wszystko ma znaczenie. Nie ma jednego przepisu. Też się pobawiłem twoim plikiem ale to nie znaczy, że można otrzymać to samo co dałeś jako przykład.

JK
18-10-2015, 20:37
Ci co jeszcze pamiętają starą analogową fotografię mają trochę łatwiej. Kiedyś do czarno-białej fotografii stosowało się różne kolorowe filtry. Tak, tak. Kolorowe filtry. A to jakiś żółto-zielony, pomarańczowy, żółty, czerwony, niebieski. Stosowało się te filtry, żeby coś tam uwydatnić, coś tam "przygasić", coś rozjaśnić, coś przyciemnić. I był tylko jeden problem - trzeba to było opanować i zrozumieć. A teraz to tylko "automatyczna konwersja" w PS-ie i marzenie, żeby wyszło jako tako. :wink:

notdot
18-10-2015, 22:23
A teraz to tylko "automatyczna konwersja" w PS-ie i marzenie, żeby wyszło jako tako. :wink:Nie przesadzałbym, w LR też się wzmacnia/osłabia dany kolor tak aby w B&W był bardziej jasny/ciemny. IMHO analogicznie jak w analogach i filtrach o których wspominasz

ajt
18-10-2015, 22:47
W starym, dobrym Capture NX 2 jest fajna funkcja konwersji do BW. Jednym suwakiem ustawia się "Filter Hue", a drugim moc owego filtra.

Keek
18-10-2015, 22:53
Rozjasnij cienie, przyciemnij swiatla?

Zibi1970
19-10-2015, 23:14
urbizdw,

mnie po chwili w LR wyszło to. Sceneria zupełnie inna i odbiór może być inny ale jeśli uznasz obróbkę za odpowiadającą Ci to daj znać a napisze co zrobiłem.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/5059004e21d1.jpg.html)

urbizdw
20-10-2015, 16:09
Zibi1970, proszę o radę :)

notdot
20-10-2015, 19:39
to ode mnie takie coś, przy czym specjalistą nie jestem :D

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/pnMWc9S-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/pnMWc9S.jpg)

Zibi1970
20-10-2015, 20:09
mniej więcej takie ustawienia zrobiłem w LR. Jak używasz PSa to użyj odpowiadających.

kliknięcie w zdjęcie powiększy je.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/c6ba5299d271.jpg.html)

notdot
23-10-2015, 15:31
Ustawienia z mojej próby

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/Vz0h2m4-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Vz0h2m4.jpg)