PDA

Zobacz pełną wersję : D2h z ebaya



elanek
16-05-2007, 09:51
Robię przymiarki do zakupu używanego D2h na ebayu. Prawdopodobnie znajomi zakupią go za mnie i wtedy będziemy sie zastanawiać jak go do kraju przesłać. Po przeczytaniu wątków o aparatach Dx jestem zdecydowany za czas niedługi kupić tego potwora :)
Mam zatem kilka pytań do użytkowników d2h:
Czy ktoś wymieniał migawkę, ile to kosztuje, po jakim przebiegu to zrobił? Wiem o gwarantowanych 150 tys. cykli. Ale jak to się ma w rzeczywistości.
Jaki sa mankamenty aparatu uzywanego (mocno) - jeśli są takie?
Przykładowa aukcja:
http://cgi.ebay.com/Nikon-D2H-4-1-Megapixel-Camera-Real-Nice-USA_W0QQitemZ160117429622QQihZ006QQcategoryZ43456Q QssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
No i jeszcze proszę o rady osób, które zdecydowały sie na podobny krok. W jaki sposób najłatwiej wysłać aparat do kraju: paczka, znajomi...
A na koniec jeszcze takie coś znalazłem :)
http://cgi.ebay.com/Nikon-D1X-Digital-Camera_W0QQitemZ190112282135QQihZ009QQcategoryZ434 56QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
może sie przydać komuś :)

phantomek
16-05-2007, 09:54
Tego D1xa z checia bym łyknął... hmmm, tylko wlasnie jak to z tym transportem :)
Odnosnie pytania o przebieg, ja mam 147tys, pojawia sie err, o ktorym pisalem. Oprocz tego to wszystko ladnie dizala.
A mankamenty ? W moim rezerwowym D2h odklejaja sie gumy, nie tylko ta przy kciuku, ale tez ta dolna na podstawie.

elanek
16-05-2007, 10:45
niezły zestaw z d1x... takie szkiełka, taka lampa...

phantomek
16-05-2007, 11:05
Wg polskich cen to kupujac ten zestaw to bierze sie lampe, szkla i bajery a d1x dostaje sie gratis :D

elanek
16-05-2007, 11:40
Dolar po 2.8 zeta, cena na razie 922 dolce... Chyba bardziej się opłaca :)
Lampa z 1000 warta, szkiełka ze 3 tysiaki nawet :)
Ciekawe do ilu dojdzie.

Czy jeszcze ktoś mi odpowie??

markB
16-05-2007, 17:26
Lepiej nie paczką, bo celnicy zajrzą i zażądają cła + VAT. Godni polecenia są znajomi "turyści". I w miarę możliwości bez oryginalnego pudełka.

koziak
16-05-2007, 17:33
Lepiej nie paczką, bo celnicy zajrzą i zażądają cła + VAT. Godni polecenia są znajomi "turyści". I w miarę możliwości bez oryginalnego pudełka.
Ja zaryzykowałem i kumpel wysłał mi obiektyw ze Stanów firmą POLAMER. 13 dni i był już u mnie w domu. Obeszło się bez zadnych ceł itd. Ale jak masz znajomych, którzy jadą do Polski z USA to będzie najpewniejsza droga transportu. Tylko niech nie zapomną wypakować sprzętu, żeby wyglądało, że wiozą używane rzeczy. A pudełko i paragon wysłać pocztą. Ja przynajmniej tak robiłem jak wracałem ze Stanów z całym plecakiem sprzętu ( laptop, Nikon D100, Sb 800 i dwa obiektywy).

peecee
23-05-2007, 11:08
witam trochę w temaci i trochę obok - bardzo dużo kupuję na ebayu i kilka tricków celnych znam ;)
wysyłanie jako prezent nie zawsze działa ale wysyłanie aparatu jako zwrot z serwisu już bardzo dobrze ;)
poprostu wysyłający załacza dokument że serwisował dla pana xyz sprzęt i już jest ok ;) - tym sposobem nigdy nie zapłaciłem cła ;) no i oczywiście jakaś śmieszna fakturka za serwis 20 $ :D a normalną fakturę, gwarancję pudełko itp dostaję w dużej kopercie jako list kilka dni poźniej i jest looz ;) polecam tą metodę ;)

elanek
23-05-2007, 11:26
o, dobry pomysł. Jakiś przykład czynności serwisowej?

peecee
23-05-2007, 11:45
najlepszym przykładem czynności serwisowej jest napis service :D
a po co im zawsze przez telefon możesz podać czyszczenie matrycy i obiektywu ;) albo wymiana matówki
samo servicing jest najlepsze :D
kiedyś próbowałem kupować i przesyłać jako niby zapomniana część mojego bagażu ale spytali mnie o to kiedy byłem w usa ... no i trzeba było płacić cło :P servis jest najlepszy :D

tomek_d
23-01-2008, 11:15
wątek stary, ale mam pytanie odnośnie serwisu
czy serwis jest możliwy jedynie po uprzedniej wizycie w kraju, z którego taka przesyłka nadejdzie?
bo tak jak napisał peecee, celnicy zawsze mogą zapytać jak sprzęt znalazł się w serwisie(albo tam byłeś albo masz dokument potwierdzający wysłanie paczki do serwisu)

peecee
23-01-2008, 19:18
pytanie jest takie: a jak ci udowodnią że nie wysłałeś? albo że sprzedawca nie wysłał, albo polski serwisant który nie poradził sobie z tematem nie wysłał itd.... itp...

jeśli dobrze pamiętam serwis odesłał szkło - wymiana zarysowanej soczewki...

maciek_m
23-01-2008, 19:24
czasami jeszcze przychodzi jako sample for testing purposes only - to be returned to sender within ....