PDA

Zobacz pełną wersję : Jak złowić "modelkę"?



NikoD50em
16-05-2007, 06:20
Zakupilem sobie ostatnio obiektyw jako tako portretowy - Nikkor 50mm 1.8D
Strasznie spodobalo mi sie to szklo i chcialbym zglebic fotografie portretowa... Z tego powodu interesuja mnie Wasze sposoby z zycia wziete na "modelki". Modelki w cydzyslowiu, poniewaz jestem amatorem, robie zdjecia dla przyjemnosci, caly czas szlifuje swoje umiejetnosci i szukam wlasnie amatorki, ktora zrobi to dla przyjemnosci i latwiej bedzie ja zadowolic...

Nie mam jeszcze zadnych ciekawych prac, zeby w razie czego pokazywac zainteresowanym dziewczynom, nie bede ukrywal, ze interesuja mnie portrety pieknych obiektow... :) Umowilem sie z przyjaciolka na sesyjke, jednak jej wizerunek conieco odbiega od obecnych kanonow pieknosci, wiec nie wiem czy w razie czego takei zdjecia przydadza sie w portofoliu...

Probowaliscie zaczepiac dziewuchy w parku, supermarketach i innych dziwnych miejscach i prosic je o usmiech? :) Moze robiliscie im zdjecia zza regalu? Jaka byla reakcja? Nie bede ukrywal, ze troche sie boje, ze jakas potratkuje mnie torebka albo zawola ochrone... :)

pebees
16-05-2007, 07:24
Zakupilem sobie ostatnio obiektyw jako tako portretowy - Nikkor 50mm 1.8D
(..)
Probowaliscie zaczepiac dziewuchy w parku, supermarketach i innych dziwnych miejscach i prosic je o usmiech? :)
Ty nie zaczepiaj, wprost powiedz, że na aparacie to 50mm, ale w domu masz dluższego.. :P


Umowilem sie z przyjaciolka na sesyjke, jednak jej wizerunek conieco odbiega od obecnych kanonow pieknosci, wiec nie wiem czy w razie czego takei zdjecia przydadza sie w portofoliu...

Zrób te zdjęcia, poćwicz. Pokaż je. Sztuką, wydaje mi się, jest zrobić piękne zdjęcia niekoniecznie pięknych kobiet.

shadowArt
16-05-2007, 08:33
Ja to sie nei znam i nie mam doświadczenia.
Ale tak jak napisał pebees, jeśli Twoje przyjaciółka nie jest idealna - to nawet lepiej. Jeszcze większa będzie radość, jeśli zrobisz jej śliczne zdjęcia, które będą sie Tobie podobać i na których ona będzie się podobac sobie samej. doświadczenie mówi, że zazwyczaj kobieta patrzy na swoje zdjęcie o wiele krytyczniej niz Ty. Ty patrzysz i mówisz z dumą: "noooo całkiem fajne", a ona mówi "daj spokój, patrz jak tu wyszłam, jak yetti" itp.
Jeśli już ona powie, że bardzo sie jej podoba to juz jest OK :)

Czornyj
16-05-2007, 09:04
To proste. Należy upatrzyć sobie jakąś ofiarę, a następnie w sposób zdecydowany i bezwzględny zacząć się w nią nieustannie wpatrywać. Kiedy ofiara zacznie się oddalać, należy śmiało za nią podążyć, a następnie w sposób ostentacyjny iść jej śladem tak, by nie miała wątpliwości że jest śledzona. W momencie kiedy zacznie zdradzać objawy zdenerwowania i chęć ucieczki należy szybko podejść i powiedzieć:
"Najmocniej przepraszam, ale tak długo już za Panią idę, że postanowiłem się do tego przyznać".
Ofiara zaś - szczęśliwa że nie okazaliśmy się gwałcicielem, ani rabusiem - zgodzi się na wszystko.

JK
16-05-2007, 09:25
A co będzie jeśli nagle pojawi się jej narzeczony? Wizyta u dentysty prawie pewna. :wink: :lol:

Niedzwiedz
16-05-2007, 09:29
bierz kolezanki , kolegow i pstrykaj , ja na poczatku z mojego ojczulka rapera zrobilem i pstrykalem :) potem matule, potem sasiadke, podem kolezanki a potem juz jak mialem zdjecia i mialem co pokazac to wtedy jakos to szlo i idzie ;)

shadowArt
16-05-2007, 09:32
Dokładnie - myślę, że to właśnie portfolio pozwoli na łatwiejsze focenie mniej znajomych. Jak widzą że coś portafimy to łatwiej się zgodzą.

Czornyj
16-05-2007, 09:43
A co będzie jeśli nagle pojawi się jej narzeczony? Wizyta u dentysty prawie pewna. :wink: :lol:

JK - Jest to jakiś argument. Ale cóż mnie ostatecznie obchodzą czyjeś ewentualne problemy z uzębieniem?

grzegorzant
16-05-2007, 09:53
JK - Jest to jakiś argument. Ale cóż mnie ostatecznie obchodzą czyjeś ewentualne problemy z uzębieniem?

a co Ty Czornyj masz czarny pas, czy jak?:-D

JK
16-05-2007, 09:58
Zapewne nie, ale to nie jego zęby są w niebezpieczeństwie. :-D

grzegorzant
16-05-2007, 10:01
Zapewne nie, ale to nie jego zęby są w niebezpieczeństwie. :-D

aaa, a juz myślałem że swój patent kiedyś wypróbował i posłał gościowi piny na trotuar:mrgreen:

NikoD50em
16-05-2007, 20:47
Napisalem temat, zeby zaczerpnac z czyichs pomyslow, a z drugiej strony z ciekawosci...
Nie mowcie ze nie macie dziwnych przezyc z takich polowan? :) Ja jeszcze nigdy nie szedlem z aparatem w celu znalezienia modelki, ale takie sytuacje, ze robilem sobie zdjecia psa kolegi na ulicy, a 50 metrow za psem jakas dziewczyna zaczynala pozowac :) Mialem wtedy tylko KITa wiec zdjec nie narobilem...

Jacek_Z
16-05-2007, 21:00
zdradź miasto z jakiego jesteś - być może podam ci kilka namiarów na modelki - amatorki.

Władca Pixeli
17-05-2007, 06:45
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=13269

sradek
18-05-2007, 20:56
część 1.
Mam bardzo podobny problem, a dodatkowo bariera językowa. Moją jedyną modelką z "Podrywu" była młoda dziewczyna z lustrzanką analogową. Wykorzystałem wspólne zainteresowanie (" Hi, such as nice camera you've got") i Potestowałem mojego tamrona a ona wykonała swoje zadanie domowe z moją osobą w tle( studenka art college -czy cuś).

część 2.

Fotografuje amatorsko, staram się zabierać aparat do pracy, żeby mieć go pod ręką i szukać tej okazji żeby zrobić zdjęcie drugiemu człowiekowi.

Moje obawy co do modelek i wyłapywania ich z ulicy - to bardziej obawa o reakcje mojej dziewczyny niż samo "kolejne" NIE zapytanej.
- No bo po co mi zdjęcia obcych kobiet?
Ja nie widzę nic w tym złego ale ta druga połówka pewnie tak.
Macie jakieś doświadczenia i sposób przekonania tą drugą połówkę??

Pozdrawiam.

Laku
18-05-2007, 21:36
Moje obawy co do modelek i wyłapywania ich z ulicy - to bardziej obawa o reakcje mojej dziewczyny niż samo "kolejne" NIE zapytanej.
- No bo po co mi zdjęcia obcych kobiet?
Ja nie widzę nic w tym złego ale ta druga połówka pewnie tak.
Macie jakieś doświadczenia i sposób przekonania tą drugą połówkę??

To ja jednak mam fajnie bo moja luba sama mi podsuwa swoje koleżanki:)
Może spróbój zrobić najpierw fajne fotki swojej dziewczynie. Jak pokaże swoim koleżankom to jest szansa że same ją przekonają że one też by takie super zdjęcia chciały itp. itd. a ty zyskasz modelki:)

Yelen
18-05-2007, 21:50
To ja podam taki mały sposób.
Są serwisy społecznościowe takie jak http://grono.net . Rejestrujesz się. Wchodzisz na grono swojego miasta i piszesz ogłoszenie, że jesteś amator i szukasz kogoś do potrenowania. Na pewno jakaś dziewczyna się zgodzi:) Ty sobie potrenujesz, a Ona będzie miała zdjęcia do profilu. Jeżeli będziesz robił zdjęcia nawet odrobinę lepszę niż przeciętne, to same się pytać będą:)