PDA

Zobacz pełną wersję : Manfrotto 055m8-q5



klabton
12-10-2015, 13:59
Z góry przepraszam adminów za powielanie wątku, ale tu chyba więcej ludzi siedzi niż w akcesoriach.


Mam pytanie odnośnie tej głowicy.
Czy ktoś miał do czynienia? Na BH są różne komentarze. Jedni zachwalają inni odradzają profesjonalistom. Jedni mówią, że świetnie pracuje przy kręceniu a inni, że skacze...

Byłbym wdzięczny za jakieś opinie oparte na doświadczeniu z tą głowicą.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://shop.fotopartner.de/WebRoot/Fotopartner/Shops/Fotopartner/4DE4/B0CB/AAA4/F468/0174/4DEB/AE17/DCB7/MH055M8-Q5_01.jpg)

Maciek N
12-10-2015, 21:01
Używałem i używam wielu głowic, również Manfrotto. Zasada jest jedna. Musisz osobiście podpiąć sprzęt i sprawdzić płynność ruchów w pionie i poziomie. Szczególnie że opinie są podzielone. Oznacza to, że bardziej wymagających ta głowica nie zadowala. To co jednym wydaje się dobre dla innych jest nie do przyjęcia i wywaleniem pieniędzy w błoto. Sam musisz stwierdzić jak jest w Twoim wypadku.
Szukanie subiektywnej oceny na forum jest proszeniem się o nietrafną decyzje.

klabton
13-10-2015, 18:20
Używałem i używam wielu głowic, również Manfrotto. Zasada jest jedna. Musisz osobiście podpiąć sprzęt i sprawdzić płynność ruchów w pionie i poziomie. Szczególnie że opinie są podzielone. Oznacza to, że bardziej wymagających ta głowica nie zadowala. To co jednym wydaje się dobre dla innych jest nie do przyjęcia i wywaleniem pieniędzy w błoto. Sam musisz stwierdzić jak jest w Twoim wypadku.
Szukanie subiektywnej oceny na forum jest proszeniem się o nietrafną decyzje.


Nie łatwo znaleźć ją w sklepie stacjonarnym. A doświadczenie kogoś, kto ma w połączeniu z charakterystyką jego pracy, mogłaby dać mi jakieś wskazówki. Cena tej głowicy jest na tyle wysoka, że mógłbym kupić za to typową głowicę wideo i jeszcze by zostało. Ale i tak już*dźwiga się masę sprzętu, więc kilogram mniej robi różnicę.
Dzięki w każdym razie odpowiedź.

Maciek N
13-10-2015, 19:12
Rozwiązanie jest proste. Dogadaj się ze sprzedawcą i kup przez internet tak żebyś mógł zwrócić lub zamienić . Ja tak czasem robię i zazwyczaj nie ma problemu jeśli nie zniszczysz opakowania a na towarze nie ma śladów użytkowania.