PDA

Zobacz pełną wersję : Tokina AT-X Pro SV 28-70 - czym zastąpić?



piurek
25-08-2005, 22:05
Witam wszystkich na forum.
Do niedawna wydawało mi się, że jestem szczęśliwym posiadaczem w/w obiektywu... Dopóki nie kupiłem D70 i nie zacząłem ogladać zdjęć na ekarnie. Wczesnie używałem jej z F90x ale zdjęcia robiłem głównie w formacie 10/15 i wiele nie dało się zobaczyć, a rzadko robiłem powiększenia.
No ale teraz jestem załamany ostrością tego szkła :( Właściwie dopiero przmknięte do 5,6 daje dobre efekty, a bardzo lubie portrety i ta duża dziura by się przydała. No i mogłoby być nieco szerzej (niekoniecznie 18 ).
Proszę o poradę co wybrać by nie stracić innych parametrów a zyskać na ostrości (w podobnej cenie, czyli ok. 1000-1200 zł)

Pawel Pawlak
26-08-2005, 00:10
sprawdz czy to nie jest czasem FF/BF w D70. Z tego co wiem to szkiełko jest bardoz ostre już max otwarte

piurek
26-08-2005, 00:52
Właściwie robiłem taki test. Najpierw z dwoma pudełkami zapałek a potem ten "fachowy" ze skalą. I faktycznie przy 2.8 dało się zauważyć BF - jakieś 2 cm, chociaż ten niby ostrzejszy obszar z tyłu też był mydlany. Ale zupełnie zgłupiałem jak zacząłem zmieniać przysłonę bo wyszło mi że pole ostrości przesuwa się wraz z przymykaniem przysłony w kierunku FF. Tymczasem w praktyce zdjęcia z mniejszą dziurą są ostre. Tak więc po dwóch zarawnych nocach dałem sobie spokój z testami i zacząłem robić zdjęcia w trybie A zaczynając od f4. Wolałbym mieć jednak w pełni sprawny zestaw bez takich ograniczeń.
A poza tym przy Nikkorze 70-210 jest wszystko OK.

fridrih
28-08-2005, 13:43
To jest dziwne co piszesz... ja o tym szkle slyszalem duzo dobrego. Ja mam kita i testowalem go z sigma 18-50/2,8 DC i nie widze roznicy nawet w duzym powiekszeniu. Zatem skoro ta tokina jest taka slaba to ciezko bedzie ci cos kupic za 1000-1200. Ja proponuje kupic kita (ok.850zl) i nikona 50mm/1,8D (ok.520zl)

gmoszkow
28-08-2005, 16:56
Jeśli nie tokina to Tamron 28-75/2,8 daje rade. Jest ostry naprawdę od 2,8. Przynajmniej mój egzemplarz.

Jak znajdę chiwlę to wkleję sampla

Grzegorz

piurek
29-08-2005, 22:09
Właściwie to jeśli chodzi o tą tokinę, jestem roczarowany jedynie jej ostrością przy duzych otworach. Pod innymi względami jest świetna w mojej subiektywnej ocenie. Być może winą jest faktycznie ten lekki BF. Czy jednak wtedy nie powinna być nieostra w całym zakresie?
Myślałem o dokupieniu kita, ale on podobno jest swietny co do ostrości, ale inne parametry u niego już świetne nie są.
Na pewno nie sprzedam Tokiny (najwyżej przypne na stałe do F90x) ale chce dokupić do D70 coś ostrego i przynajmniej równie dobrego w innych parametrach.
Myślałem o Nikkorze 24-85 G - kosztuje tyle co kit. Nie za wiele o nim znalazłem na forum, choć to prawie wyłącznie pozytywy.
A 50mm/1.8D od dawna mi chodzi po głowie, choć w przełożeniu na DX to raczej byłoby 35mm.

Pozdrawiam