PDA

Zobacz pełną wersję : Panasonic DMC-GF6 vs Sony A5000



PiotrekW
05-10-2015, 09:40
Witam wszystkich!

Panasonic DMC-GF6 14-42mm vs Sony A5000 16-50mm (lub Sony A5100 16-50mm)
Czy ktoś z Was miał może kontakt z wymienionymi modelami? Który z nich będzie miał lepszą jakość obrazka, Panasonic czy Sony?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)
Pozdrawiam
Piotrek

wyrwiflak
05-10-2015, 11:34
Obrazek lepszy będzie z Soniacza. Ale skoro rozważasz też znacznie droższego A5100 to w adekwatnej cenie znajdziesz już znacznie lepszych konkurentów niż GF6. Mam na myśli Panasonica GX7 albo Olympusa OMD E-M10, oba rewelacyjne w swojej cenie i tu już bym się więcej zastanawiał w porównaniu do Sony A5100.

PiotrekW
05-10-2015, 11:44
Dzięki wyrwiflak za odpowiedź. Aparat ma służyć młodej dziewczynie, w tym do robienia selfie przy pomocy selfie sticka. Zależy jej na tym, żeby ekran aparatu obracany był w stronę fotografującego przy trzymaniu aparatu na patyku. Te trzy modele dziewczyna miała w rękach, chwilę się nimi bawiła i twierdzi, że wizualnie jej odpowiadają. Teraz pytanie, który z nich będzie lepszy od strony technicznej, zwłaszcza jakości obrazka.

PiotrekW
06-10-2015, 09:29
Koledzy szanowni, wypowie się ktoś jeszcze w kwestii tych dwóch aparatów podanych w temacie? Sam nie wiem jakie fotki robią. Robiłem zdjęcia Sony Alpha A58 i jeżeli a5000 robi zdjęcia podobnej lub słabszej jakości to zdecydowanie wybiorę Panasonica. A58 ma takie szumy, że oczy bolą...

ReverseEsper
06-10-2015, 09:41
Do selifiestika A5100 bedzie rzeczywiście będzie się nadawać :) nie wiem czy olympus tak potrafi.

smog
06-10-2015, 10:08
No i 24mm zamiast 28 u Olka na szerokim kącie, to przy selfie też chyba ważne.

dodo34
06-10-2015, 10:14
Posiadam m.in. NEX-a 3n (a5000 to jego nieco ulepszona wersja) i do ogólnego pstrykania nadaje się idealnie (jest mały, z Sony PZ 16-50 czy Sony 20/2.8 mieści się w kieszeni). Co do zdjęć selfie, to jedynym brakiem jest brak portu podczerwieni (a5000 też go nie ma), przez co tanie piloty za 10zł (ani żadne inne bezprzewodowe) nie działają (z a6000 działa to świetnie). Co do jakości zdjęć, to jestem bardzo zadowolony, mam a6000, miałem N d7100, a mały Soniacz mnie nie rozczarował. ISO 1600 w pełni użyteczne, dla mnie po obróbce i 3200 niczego sobie. Tu test fatmana:
http://rafalglebowski.pl/blog/sony-nex-3n-mini-test/
Co prawda a5000 ma matrycę 20,1 mln pix (bodaj taka sama jak a3000), ale gorsza niż w 3n na pewno nie jest. Jeśli chcesz kupić a5100, to może dla Ciebie nieważne, ale ja swojego 3n dokupiłem na znanym portalu aukcyjnym, w idealnym stanie za 350zł, więc mam też nieco inny punkt odniesienia.
Miałem przez jakiś czas Panasonica GF2, ale ani wielkość tej matrycy, ani jakość obrazka mi nie podeszły.

PiotrekW
06-10-2015, 10:45
Wielkie dzięki dodo34 za podpowiedzi. Wiem, że dziewczyna chce mieć nowy aparat, więc niestety 3n odpada. Ale faktycznie prezentuje się świetnie. Na alle jest teraz aukcja od "1 zł" i kończy się za 5 dni. Może warto pomyśleć nad zmianą starego kompaktu... :) Trochę boję się a5000, ale jeśli ma być lepszy od Panasonica to nie będzie wyboru i trzeba go brać.