PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalacz radiowy z podłączeniem lampy



gainer
30-09-2015, 19:18
Jaki wyzwalacz będzie spełniał następujące warunki:
- nadajnik z możliwością wpięcia w sanki aparatu i dopięciem do niego lampy
- odbiornik z możliwością wkręcenia w statyw oświetleniowy i zamontowania do niego lampy
?
Z tego co mi się wydaje to jakiś YN miał możliwość wpięcia w nadajnik lampy i nie był drogi - czy się mylę? Chciałbym móc działać tak na sali weselnej a mianowicie na body wyzwalacz i lampa a w rogu sali druga lampa na statywie z filtrem kolorowym, ale wyzwalana właśnie nie przez CLS/fotocelę tylko radiowo .

gainer
30-09-2015, 20:35
Co myślicie o takim połączeniu Wyzwalacz: Yongnuo-RF-603N3 , lampa YN - 460II i filtry żelowe kolorowe?

Zdebik
01-10-2015, 08:53
Dlaczego chcesz lampe na sankach?

RobertMiernik
01-10-2015, 09:37
Zwykle mocowanie lampy na wyzwalaczu to niezbyt dobry pomysł, szczególnie jeśli lampa jest ciężka.

Ja mam to rozwiązane w ten sposób, że lampę montuję na statywie ew stawiam gdzieś tej 'nóżce' a sam wyzwalacz (YN) jest do lampy przymocowany gumą majtkową, z której pani krawcowa uszyła mi podwójne pętelki.


Jeśli lampa, którą chcesz zamontować na wyzwalaczu miała by działać w manualu (tak jak druga po radiu) to zamiast mocować ją piętrowo kup sobie a 50 zł bracket. Nie dość, że światło z lampy będzie ciekawsze, to jeszcze bez problemu wszystko pomieścisz.

gainer
01-10-2015, 09:47
Tą lampę "główną" jaką mam to SB800 i do tego mam zawsze LightSphere na lampie, więc jest ciężko faktycznie. W jaki sposób mogę to rozwiązać w takim razie? Lampa na body musi być do doświetlania ludzi w zabawie a ta druga gdzieś w rogu na statywie do oświetlenia sali/kontry jeśli zespół nic nie ma ciekawego.

P.S Początkowo myślałem o wyzwalaniu błyskiem tej drugiej lampy , ale jest jeden problem - goście mogą mi wtedy wyzwalać swoimi telefonami/aparatami, albo jak światło zespołu błyśnie, lub mi nie złapie z mojej lampy na body bo akurat tak stanę??

GonzoG
01-10-2015, 14:20
W takim ustawieniu, tu raczej potrzebny ci wyzwalacz z przeniesieniem TTL na sanki. Inaczej lampa na aparacie będzie tylko w manualu.

Z takich wyzwalaczy masz np. Stratos II (wyzwalacz bez TTL, ale nadajnik przekazuje TTL do lampy na nim)
Albo wyzwalacze z TTL: Pixel King Pro,YN-622N (bez TX), Cactus V6.

gainer
01-10-2015, 15:28
Lampę na aparacie używam zawsze tylko w manualu, więc wyzwalacz musi mieć jedynie taką możliwość.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka