PDA

Zobacz pełną wersję : w jaki sposób podłączyć obiektyw AF do nikona D70



skiier
22-09-2015, 12:20
witam

mam nikona D70 i dostałem dawno nieużywany obiektyw 75-240 z AF. dotychczas miałem obiektywy z AF-S. po podłączneiu tego wyskakuje mia na przysłonie komunikat "EE". czy mama zastosować jakąć przejściówke a jeśli tak to jaką?

G

MstrG
22-09-2015, 12:30
Ustaw pierścień przysłony w obiektywie na f/32 i zablokuj.

skiier
27-09-2015, 21:11
nadal nic - po podłączeniu obiektywu z takim ustawieniem włączam i na pozycji przysłony pojawia się F "EE"

Borat1979
27-09-2015, 21:39
Wejdź do menu: Menu ustawień osobistych/elementy sterujące/dostosuj pokrętła sterowania/ustawianie przysłony/

Przestaw na: pierścień przysłony

Sprawdź czy się wyświetla wartość przysłony i czy zmienia się po przekręceniu pierścienia. Jak nie to coś jest nie tak z obiektywem.

ajt
27-09-2015, 22:13
Borat, to jest D70, który nie ma funkcji o której piszesz.


nadal nic - po podłączeniu obiektywu z takim ustawieniem włączam i na pozycji przysłony pojawia się F "EE"

Pierścień przysłony powinien mieć występ, który przy ustawieniu na największą wartość przestawia taką małą dźwigienkę w body, widoczną na tym zdjęciu na dole po lewej tuż przy bagnecie.
http://www.dpreview.com/reviews/nikond70/Images/lensmount01.jpg
Wtedy body wie, że pierścień jest dokręcony do końca i przestaje pokazywać FEE.
Może to coś na pierścieniu jest urwane i nie zaczepia jak należy.

Borat1979
28-09-2015, 14:27
Borat, to jest D70, który nie ma funkcji o której piszesz.
Zapomniałem jaki to zabytek :)

skiier
28-09-2015, 22:19
wielkie dzięki już ogarnąłem. faktycznie powinno zaskoczyć po przestawieniu na f32 ale w obiektywie był wyłamany ten gadżet, który blokują dźwignię. Po dociśnięciu go ręcznie zaskoczyło i robi zdjęcia, będę musiał jakoś zmajstrować taki wihajster i będzie hulać.

thx