Zobacz pełną wersję : ktore fotolaby...
Nemesis19
21-09-2015, 11:39
Witam, ktore konkretnie fotolaby wywoluja zdjecia w formacie lustrzanek bez dopasowywania rozmiarow,Macie sprawdzone?
Ale lustrzanki Nikona (i większości firm) mają format 2:3 i wszystkie fotolaby tak wywołują.
Nemesis19
21-09-2015, 12:04
Hm, mam nikona ff, robiac zdjecie mam po wywolaniu raw plik 7360x4912 piksele. Jesli crop jest proporcjonalny, albo nawet wywolywac mialabym takie jak sa, to przy wywolywaniu jaki format musialabym wybrac,zeby nie musiec ucinac zdjec?
Z obliczen,ktore podaja strony www wynika,ze max to 62,31cmx41,58cm, co wydaje mi sie male, albo np w wersji mniejszej wg tego przelicznika 15,57x10,39. W obu przypadkach takich formatow laby nie oferuja... Czy to sie ustawia gdzies w aparacie,juz na poziomie robienia zdjec, czy musze cropowac 3:2 i koniec?
Zlecilam wywolanie w standardowym lbie i musialam przycinac zdjecia albo robic ramke, a chce tego uniknac.
A ile to jest 7360:4912? Mój kalkulator podaje 1,4984 czyli 3:2 z dokładnością do 6 pikseli.
http://www.odbitki.fotojoker.pl/zdjecia/formaty-zdjec.html
Nemesis19
21-09-2015, 12:19
no cholera wywolywalam to i mi maszyna dala wybor-uciac 1cm albo dac paski biale z gory i dolu ;((( o co chodzi? jestem uposledzona matematycznie, moze i w inny sposob tez ;p ale o, chce nie ucinac nic ;p bylam w zlym labie i namieszali mi w glowie?
To znaczy, że wybrałaś format papieru 4:3 (jak do kompaktów).
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.