PDA

Zobacz pełną wersję : No i stało się - moja D90 ustąpiła miejsca D7200 :)



Amiga
20-09-2015, 01:01
Witam,
Potrwa to pewnie kilka dni zanim do mnie dotrze, ale jak tylko wpadnie mi w łapki to wrzucę jakies fotki i naskrobię co nieco.
Pozdrawiam

szumi77
20-09-2015, 01:25
i to jest powod zeby zalozyc kolejny 394 temat???

Amiga
20-09-2015, 01:58
Może i faktycznie temat założony pochopnie pod wpływem "emocji" związanych z zakupem nowego body.
Jeżeli tak bardzo "szpeci " cenne miejsce na forum to proszę o jego usunięcie, a stosowny wpis zamieszczę w temacie D7200 w odpowiednim czasie.
Pozdrawiam

kurczeblade
20-09-2015, 10:02
A tam, temat może być trafiony, dla tych co chcą przejść z 90 na 7200 :)

lucek92
20-09-2015, 10:25
Witam,
Potrwa to pewnie kilka dni zanim do mnie dotrze, ale jak tylko wpadnie mi w łapki to wrzucę jakies fotki i naskrobię co nieco.
Pozdrawiam

A jaki konkretnie powód zmiany? Matryca? AF?

Czy może D90 odmówiła już posłuszeństwa...

Andrzej1974
20-09-2015, 10:42
Zmiana "legendy" na nowość z chorobami wieku dziecięcego? To wymaga odwagi. ;-)
A tak na poważniej... jaki był powód tej zmiany?

Amiga
20-09-2015, 12:21
Powodów jest kilka. D90 miałem 6 lat i zrobiłem nim ok 30k zdjęć w tym wiele tzw "złotych strzałów". Z kitowym swego czasu 18-55 był żyleta ,ale na moich dwóch jedynych pozostałych obiektywach 35mm i 85mm zaczynało być coraz gorzej. Postanowiłem coś zmienić, zobaczyć czy technika przez te 7 lat od premiery D90 poszła do przopdu, czy wysokie użyteczne ISO będzie mieć faktyczne znaczenie. Oczywiście ulepszony AF też przemawiał za zmianą. Zobaczymy w praktyce :)

Andrzej1974
20-09-2015, 13:51
W takim razie czekam na porównanie nowego nabytku z "legendą" Nikona. Ciekaw jestem jak ono wypadnie...

SerU
20-09-2015, 13:59
Tak, jak D700 z D750 :mrgreen:

TOP67
20-09-2015, 14:03
Bez przesady. D90 nie ma żadnej przewagi nad D7200. D700 ma kilka nad D750. Niektóre obiektywne (jak szybkość z gripem), inne subiektywne (jak t.zw. ergonomia).

zgera
21-09-2015, 15:04
Bez przesady. D90 nie ma żadnej przewagi nad D7200.
Górny wyświetlacz, okrojony w D7200.

Amiga
21-09-2015, 16:16
Czekając na body spędziłem dłuższą chwilę w poszukiwaniu szerokiej puszki. Padło na S10-20 f3.5. Ta ciemniejsza wersja "ponoć " dość często wymagała kalibracji. Pomijając fakt czy trafi się dobry model czy wbudowany w D7200 mechanizm własnoręcznej kalibracji będzie wystarczający by ustawić Sigme? Czy mimo tego wizyta w serwisie może być jednak konieczna?

nikoniarz
21-09-2015, 16:22
Pomijając fakt czy trafi się dobry model czy wbudowany w D7200 mechanizm własnoręcznej kalibracji będzie wystarczający by ustawić Sigme? Czy mimo tego wizyta w serwisie może być jednak konieczna?

Nikt nie jest w stanie zagwarantować czy precyzyjna korekta AF "uratuje" sprawę. Szczególnie w kwestii zooma. Przypinalem w sklepie różne szkla z racji czestej zmiany, i raz trafil sie egzemplarz na który zabrakło skali do regulacji i parokrotnie regulacja byla na końcówce możliwości. Co prawda dotyczyło to innych szkieł oraz korpusów, ale zasada jest ta sama- nigdy nie wiesz co Ci się trafi.

cezet
22-09-2015, 06:46
Czekając na body spędziłem dłuższą chwilę w poszukiwaniu szerokiej puszki.

Szeroką puszką jest np Sigma DP2



A tak na poważnie - zawsze przy zakupie niesystemowego szkła jest ryzyko konieczności odsyłki do kalibracji. Korpus w dłoń przebieraj aż znajdziesz egzemplarz odpowiadający.

Amiga
22-09-2015, 09:21
Tylko problem w tym, że ciekawą promocję znalazłem w sklepie internetowym. Owszem mogę kupić, zobaczyć i ewentualnie oddać. Kupuję w UK a tu zawsze towar można zwrócić.

cezet
22-09-2015, 09:30
No to w takim razie poluj, najwyżej odeślesz.

Ja osobiście bym jednak proponował wersję zmiennoświetlną - jest ostrzejsza i ma mniejsze aberracje

Amiga
22-09-2015, 10:58
Też o niej myślałem sęk w tym że w UK ciężko kupić nową w sklepie. Pozostaje jedynie ebay. Się pomyśli, póki co czekam wciąż na body....

Amiga
26-09-2015, 09:13
D7200 dotarł Pierwsze spostrzeżenia:
- AF szybki i sprawny. Gołym oiem widac róznicę na tle D90
- WIFI działa bardzo poprawnie i naprawde wygodna funkcja
- wysokie ISO robi róznicę. Z ręki można strzelac zdjęcia nocne.
- obiektywy które zaczęły mydlic z D90 (35 mm , 85mm) działaja jak żyleta.

Sigmę trafiłem dobrą. Zanim kupiłem sprzedawca podesłał mi kilka fotek. Z D7200 pracuje pięknie.
Myslę że body starczy mi na kolejne parę lat. Taki D90 po dobrym tuningu :)) Czego chcieć więcej.....

LoboWilk
27-09-2015, 19:33
gratuluje. Ja sie niedawno przesiadlem z D50 na D7200

tede2
18-10-2015, 23:24
D7200 dotarł Pierwsze spostrzeżenia:
- WIFI działa bardzo poprawnie i naprawde wygodna funkcja
- wysokie ISO robi róznicę. Z ręki można strzelac zdjęcia nocne.


z tym WIFI to jak dla mnie jest nieporozumienie - foty robione przy użyciu aplikacji mają bardzo małą rozdzielczość.

Jeżeli chodzi o ISO to jest bardzo dobrze :) ja się przesiadłem z D5000 więc matryca ta sama co w D90 i nie mogę narzekać :)

Sigmę 10-20 3.5 także posiadam i w moim przypadku wystarczyła drobna korekta pod D7200, ale wcześniej miałem kalibrowaną pod D5000

TOP67
18-10-2015, 23:51
z tym WIFI to jak dla mnie jest nieporozumienie - foty robione przy użyciu aplikacji mają bardzo małą rozdzielczość.

Zdjęcia mają normalną rozdzielczość, zgodną z ustawieniami QUAL. A to co ściągasz na telefon, to inna para kaloszy. Poczytaj o dslrdashboard