Zahir
19-09-2015, 21:15
W zasadzie byłbym zdecydowany na ten statyw gdyby nie znalezione w internetach niezbyt pochlebne opinie na temat głowicy i zaciski sekcji nóg - wolałbym pierścienie.
Na wielki plus waga, nawet wersji aluminiowej i tą w zasadzie rozważam - 300g zysku w wersji carbon, nie jest w moim przypadku, warte różnicy w cenie.
Kolejną zaletą jest naprawdę kompaktowy rozmiar po złożeniu - 40cm Choć do tej pory statyw i tak nadawałem do luku bagażowego i nie koniecznie muszę go teraz brać do podręcznego oszczędzając w ten sposób miejsce na zapasową lokówkę czy coś ;) nie jest to jakiś priorytet.
Jedyna wada (poza sposobem zacisku nóg i potencjalnie nie najlepszą głowicą) to niezbyt imponująca maksymalna wysokość. Mój poprzedni statyw rozciągał się na wysokość około 170cm. Co prawda, rzadko miałem potrzebę tak go wyciągać ale też nie garbiłem się przy nim zbytnio (LiveView). Niestety poległ z racji awarii zacisków podobnych jak w Manfrotto (stąd moje obawy) i spoczął gdzieś pod śmietnikiem po drodze do Buda Castle w okolicach Pesztu ;)
No i tu się zaczęły pojawiać wątpliwości, bo okazało się że podobnym budżecie (i wysokości) mogę mieć carbonowe nogi (3 sekcje) Triopo GX-1127 (http://www.digitaltoyshop.co.uk/Triopo_Tripod_GX-1127_t2851_7232) lub nieco wyższy, za to bardziej kompaktowy (4 sekcje) GT-3228X8C (http://www.digitaltoyshop.co.uk/Triopo_Tripod_GT-3228X8C_t1451_7123) i do tego sprawdzoną głowicę B-2 (http://www.digitaltoyshop.co.uk/Triopo_B-2_Ball-head_t2972_7108) albo nawet B-2N (http://www.digitaltoyshop.co.uk/Triopo_B-2N_Ball-head_t2851_7288), choć akurat w przypadku tej drugiej nie rozumiem jak przy jej pomocy robić panoramy przy użyciu pionowych kadrów?
Wpadłem w jakąś pułapkę myślową, nie dostrzegam potencjału BeFree, przeceniam Triopo, czy dobrze kombinuję?
Jestem również otwarty na alternatywne propozycje w miarę kompaktowych nóg (carbon-fibre), bo na głowicę jestem w zasadzie zdecydowany.
pozdrawiam
Na wielki plus waga, nawet wersji aluminiowej i tą w zasadzie rozważam - 300g zysku w wersji carbon, nie jest w moim przypadku, warte różnicy w cenie.
Kolejną zaletą jest naprawdę kompaktowy rozmiar po złożeniu - 40cm Choć do tej pory statyw i tak nadawałem do luku bagażowego i nie koniecznie muszę go teraz brać do podręcznego oszczędzając w ten sposób miejsce na zapasową lokówkę czy coś ;) nie jest to jakiś priorytet.
Jedyna wada (poza sposobem zacisku nóg i potencjalnie nie najlepszą głowicą) to niezbyt imponująca maksymalna wysokość. Mój poprzedni statyw rozciągał się na wysokość około 170cm. Co prawda, rzadko miałem potrzebę tak go wyciągać ale też nie garbiłem się przy nim zbytnio (LiveView). Niestety poległ z racji awarii zacisków podobnych jak w Manfrotto (stąd moje obawy) i spoczął gdzieś pod śmietnikiem po drodze do Buda Castle w okolicach Pesztu ;)
No i tu się zaczęły pojawiać wątpliwości, bo okazało się że podobnym budżecie (i wysokości) mogę mieć carbonowe nogi (3 sekcje) Triopo GX-1127 (http://www.digitaltoyshop.co.uk/Triopo_Tripod_GX-1127_t2851_7232) lub nieco wyższy, za to bardziej kompaktowy (4 sekcje) GT-3228X8C (http://www.digitaltoyshop.co.uk/Triopo_Tripod_GT-3228X8C_t1451_7123) i do tego sprawdzoną głowicę B-2 (http://www.digitaltoyshop.co.uk/Triopo_B-2_Ball-head_t2972_7108) albo nawet B-2N (http://www.digitaltoyshop.co.uk/Triopo_B-2N_Ball-head_t2851_7288), choć akurat w przypadku tej drugiej nie rozumiem jak przy jej pomocy robić panoramy przy użyciu pionowych kadrów?
Wpadłem w jakąś pułapkę myślową, nie dostrzegam potencjału BeFree, przeceniam Triopo, czy dobrze kombinuję?
Jestem również otwarty na alternatywne propozycje w miarę kompaktowych nóg (carbon-fibre), bo na głowicę jestem w zasadzie zdecydowany.
pozdrawiam