Zobacz pełną wersję : Odszumianie dla długich czasów przy niskim ISO
Czy włączanie odszumiania dla długich czasów przy stosowaniu najniższego ISO ma sens?
Na nocnych zdjęciach z D7100 (f1,8, 15-20s, iso100) jakoś różnicy nie widzę.
Jak robisz mało zdjęć i na czasach nie przekraczających 3-4 minut, to raczej nie powinno pojawiać się za dużo szumu. Jak robisz na bardzo długich czasach albo długie serie zdjęć, to pojawi się szum, ale przy długich seriach zdjęć wystarczy zrobić samemu kilka czarnych klatek i później odjąć je w PS czy GIMPie i wyjdzie prawie na to samo, a nie będziesz tracił masy czasu.
Już wszystko rozumiem. Uprzejmie dziękuję.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.