PDA

Zobacz pełną wersję : Monopod/ Steadicam DIY



Eldawido
14-09-2015, 09:08
Szanowni forumowicze, pisze z zapytaniem odnośnie zacisków teleskopowych, czy byłby ktoś wstanie podpowiedzieć mi gdzie kupić na polskim rynku rozwiązanie umożliwiające wysuwanie poszczególnych sekcji i ich blokady na dowolnej wysokości ??

Chodzi dokładnie o tzw teleskop.


wyprzedzając niektóre uwagi:
1. Sam drążek od miotły odpada - dostępne łożyska mają za małe średnice wewnętrzne.
2. Nie posiadam opalarki do łożyska by je rozszerzyć o 1 mm poza tym jest to szkodliwe dla ów elementu.
3. Szukałem również pod elementami manfrotto - nic
4. Sam monopod też odpada jego średnica jest zbyt duża bądź zbyt mała
3. Próbowałem szukac pod frazami:
- klamra zaciskowa
- klamra teleskopowa
- zacisk teleskopowy
- teleskop ( odziwo wyszukuje teleskopy astronomiczne :D )
- gwint teleskopowy
- nakrętka teleskopowa
- blokada zaciskowa
- blokada teleskopowa
- łącznik teleskopowy
- blokada klamrowa

Przykłady foto:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/09/fgitzogs1300blokadasekcjiglock-2.jpg
źródło (http://image.ceneo.pl/data/products/8336166/f-gitzo-gs1300-blokada-sekcji-g-lock.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.dfv.pl/tl_files/dfv/Sprzet/Statywy_i_glowice/Gitzo_bazalty/IMG_8078_a.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/09/cg3012zacisksekcjistatywufotograficznego-2.jpg
źródło (http://digishots.pl/media/catalog/product/cache/1/image/850x850/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/c/g/cg3012-zacisk-sekcji-statywu-fotograficznego.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/09/statyw_806_05-2.jpg
źródło (http://www.e-trade.com.pl/aukcje/studio/statyw_806_05.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/09/statyw_funsports_powerlux_280_stalowy_go-2.jpg
źródło (http://u.cyfrowe.pl/1024x0/7/3/statyw_funsports_powerlux_280_stalowy_gora_2201211 13.jpg)

Pozdrawiam

Tomaj9
18-12-2015, 20:13
Szanowni forumowicze, pisze z zapytaniem odnośnie zacisków teleskopowych, czy byłby ktoś wstanie podpowiedzieć mi gdzie kupić na polskim rynku rozwiązanie umożliwiające wysuwanie poszczególnych sekcji i ich blokady na dowolnej wysokości ??

Chodzi dokładnie o tzw teleskop.


wyprzedzając niektóre uwagi:
1. Sam drążek od miotły odpada - dostępne łożyska mają za małe średnice wewnętrzne.
2. Nie posiadam opalarki do łożyska by je rozszerzyć o 1 mm poza tym jest to szkodliwe dla ów elementu.
3. Szukałem również pod elementami manfrotto - nic
4. Sam monopod też odpada jego średnica jest zbyt duża bądź zbyt mała
3. Próbowałem szukac pod frazami:
- klamra zaciskowa
- klamra teleskopowa
- zacisk teleskopowy
- teleskop ( odziwo wyszukuje teleskopy astronomiczne :D )
- gwint teleskopowy
- nakrętka teleskopowa
- blokada zaciskowa
- blokada teleskopowa
- łącznik teleskopowy
- blokada klamrowa

Przykłady foto:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/09/fgitzogs1300blokadasekcjiglock-1.jpg
źródło (http://image.ceneo.pl/data/products/8336166/f-gitzo-gs1300-blokada-sekcji-g-lock.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.dfv.pl/tl_files/dfv/Sprzet/Statywy_i_glowice/Gitzo_bazalty/IMG_8078_a.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/09/cg3012zacisksekcjistatywufotograficznego-1.jpg
źródło (http://digishots.pl/media/catalog/product/cache/1/image/850x850/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/c/g/cg3012-zacisk-sekcji-statywu-fotograficznego.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/09/statyw_806_05-1.jpg
źródło (http://www.e-trade.com.pl/aukcje/studio/statyw_806_05.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/09/statyw_funsports_powerlux_280_stalowy_go-1.jpg
źródło (http://u.cyfrowe.pl/1024x0/7/3/statyw_funsports_powerlux_280_stalowy_gora_2201211 13.jpg)

Pozdrawiam

Witam
Pierwszy raz na forum więc proszę o wyrozumiałość :)

Z twojego pytania wnioskuję że szukasz czegoś, co można użyć do konstrukcji monopoda jak i steadicam'a.
Same zaciski nie wiem gdzie można dostać, jednak sam próbuję złożyć steadicam'a. Przeglądając przeróżne strony na ten temat, trafiłem na opis wykonania z kijków do Nordic Walking. Tak więc kupiłem najtańsze (kijek nie składa się z trzech tylko dwóch sekcji) na próbę .I faktycznie jeden służy już jako monopod (po rozkręceniu górnej części okazało się że śruba jak ulał pasuje do aparatu :) )

Co do steadicam'a

średnica kijka (przynajmniej tego co kupiłem) w górnej sekcji wynosi 18mm. Łożysko dostałem z otworem 20mm. Na kijku, w miejscu łączenia górnej części z dolną, znajduje się plastikowy pierścień który doskonale po lekkim szlifowaniu nadaje się na dystans (brakujące 2mm średnicy)

W chwili obecnej jestem w trakcie składania wszystkiego razem.
Kiedy skończę i steadicam będzie spełniał swoją rolę, mogę umieścić dokładniejszy opis.

schaboo
28-01-2018, 16:04
Hej, i udało Ci się to znaleźć? Bo jak tak, to proszę o info :)