PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY!!! Obiektyw 24-70. 2.8 z Nikonem D7000



PaulinaM
10-09-2015, 19:48
Witam, potrzebuje fachowej opinii specjalistów :smile:
Pracuję na Nikonie D7000 i kupiłam do niego Obiektyw 24-70 mm.
Tak do końca nie wiem czy to był dobry wybór tzn, obiektyw jest świetny ale mam wrażenie,że nie do końca współpracuję z moim body( nie spełnia swojej roli) Na każdym forum czytam,że tego typu obiektyw nadaje się, do pełnej klatki... a Mój D7000 ma ten problem,że strasznie szumi..;/ może trzeba było kupić sigme 18-35 ? albo zmienić body?

RomanZWrocławia
10-09-2015, 20:01
Jest dokładnie tak jak piszesz .... Paulinko :)

PaulinaM
10-09-2015, 20:06
czyli co powinnam zrobić?

RomanZWrocławia
10-09-2015, 20:12
Nie lękaj się. Idź za głosem intuicji. Ufaj przeczuciom. W takich trudnych kwestiach to często najlepsi doradcy

GonzoG
11-09-2015, 00:10
Ja używam z D7000 obiektywów f/2.8 i nie narzekam na "straszne szumienie".

18-35/1.8 pozwoli na użycie niższego ISO, ale:
- 18-35 to inny zakres ogniskowych niż 24-70
- obiektyw f/1.8 nie jest lekarstwem na szumy. Daje tylko możliwość użycia takiej przesłony, co nie zawsze jest dobre dla zdjęcia.

Assire
11-09-2015, 00:32
Ale chwila, czegoś tu nie rozumiem. Skoro D7000 strasznie szumi (taa..) to dlaczego by nie obniżyć czułości? Po to są jasne obiektywy żeby nie musieć podnosić ISO.
Co znaczy że nie spełnia swojej roli? Zdjęcia są nieostre? Coś mechanicznie nie działa?
To że obiektyw jest do pełnej klatki nie ma znaczenia, to obiektywy DX sie nie nadają do FX a nie na odwrót. Co to w ogóle za obiektyw? Nikon, Sigma, Tamron?

TOP67
11-09-2015, 07:28
W pierwszej chwili zrozumiałem, że obiektyw jest głośny, bo nie mieściło mi się w głowie, żeby go podejrzewać o szumy na zdjęciach.
To nie obiektyw szumi, tylko matryca w aparacie. I top nie przez obiektyw, tylko operatora. Albo wymagasz niemożliwego (zdjęcia z ręki w piwnicy), albo coś źle ustawiasz. Masz inne obiektywy? One nie "szumią"?

milk
11-09-2015, 08:11
wyłącz ISO Auto i zacznij prawidłowo naświetlać!

rybuuu
11-09-2015, 08:47
Jak wyżej koledzy piszą...

Matko jedyno... jak nie wiesz, jak używać tego obiektywu to ja go bardzo chętnie od Ciebie wezmę, nie ma problemu. :D
Pytanie co ludzi ciągnie do szkieł za takie pieniądze kiedy się totalnie nie wie jak ich używać?

Seś@
11-09-2015, 09:07
Jak to co ciągnie. Z automatu stają się artystą :-)

miroko
11-09-2015, 09:22
Obiektyw, który masz jest bardzo wysokiej klasy, i to obiektyw FX.
Tyle, że podłączając go do aparatu DX tracisz trochę na szerokim kącie (bo obraz rzutowany jest na mniejszą powierzchnię matrycy).
Ale jakość jaka daje jest bardzo wysoka.

PaulinaM
11-09-2015, 11:18
7 tyś i jest twój :) ...

- - - - kolejny post - - - - - -

Panowie.... nie tak agresywnie :) zle ubrałam w słowa to o co chciałam się zapytać. przedtem pracowałam tylko na Nikkor 50 1.4 i jak wiadomo to całkiem inne światło niż 2.8... Jednak przy tym świetle jak fotografuję w pomieszczeniu muszę zwiększyć ISO. a z tego co zauważyłam moja puszka szumi już przy 400 ISO ( wiadomo wina matrycy) . Obiekty jest jednym z lepszych ale nie wiem czy był to dobry pomysł podpinać go do D 7000 ? może trzeba było kupić Sigmę 18-35 z światłem 1.8? Albo zainwestować w pełną klatkę , bo D 7000 to nie jest jeden z lepszych modeli NIKONA prawda? Nigdy automatycznie nie nastawiam aparatu... zawszę manualnie! ale Kiedy Jestem zmuszona fotografować w kościele to ISO przeważnie zwiększam do 1000 a nawet i więcej

- - - - kolejny post - - - - - -

Dziękuję

miroko
11-09-2015, 11:25
a robisz w raw czy jpg.
bo mozna duzo odszumic z raw.

Seś@
11-09-2015, 11:31
D7000 szumi przy ISO 400 ? Miałem tę puszkę, świetna matryca. Aż nie dawno musiałem kupić Coolpixa A , właśnie dla tej matrycy :-)

rybuuu
11-09-2015, 11:57
przedtem pracowałam tylko na Nikkor 50 1.4 i jak wiadomo to całkiem inne światło niż 2.8... Jednak przy tym świetle jak fotografuję w pomieszczeniu muszę zwiększyć ISO. a z tego co zauważyłam moja puszka szumi już przy 400 ISO ( wiadomo wina matrycy) . Obiekty jest jednym z lepszych ale nie wiem czy był to dobry pomysł podpinać go do D 7000 ? może trzeba było kupić Sigmę 18-35 z światłem 1.8?


Skoro światło ma dla Ciebie taki priorytet i nie chcesz podciągać ISO to w sumie czemu kupiłaś tak drogi obiektyw, który w dodatku jest ciemniejszy niż byś tego oczekiwała?
Obawiam się, że nikt nie odpowie Ci, co innego powinnaś kupić, bo jeden ma w nosie ziarno/szum a kogoś innego swędzą oczy jak widzą go choćby odrobinę, inne gusta rodzą inne potrzeby.
Jedno jest pewne - masz wysokiej klasy szkło i body z dobrą matrycą. Może zamiast dywagować pokażesz parę zdjęć z exifami, na których widać problem? Wtedy możemy pomyśleć, co zaradzić.
A co dokładnie sprzętowo jest Ci potrzebne... cóż... sama musisz to określić. Chcesz mieć jasne szkło, to kup jasne szkło. Ot cała filozofia.

DaroD300S
11-09-2015, 12:09
Witam, potrzebuje fachowej opinii specjalistów :smile:
Pracuję na Nikonie D7000 i kupiłam do niego Obiektyw 24-70 mm.
Tak do końca nie wiem czy to był dobry wybór tzn, obiektyw jest świetny ale mam wrażenie,że nie do końca współpracuję z moim body( nie spełnia swojej roli) Na każdym forum czytam,że tego typu obiektyw nadaje się, do pełnej klatki... a Mój D7000 ma ten problem,że strasznie szumi..;/ może trzeba było kupić sigme 18-35 ? albo zmienić body?

Podobnie jak inni, czegoś tu nie rozumiem. Podpinam to szkło czasami pod D300s dla odmiany na sali weselnej a to już wiekowa maszyna i na ISO do 800 praktycznie sum do zaakceptowania. D7000 to inna generacja matryc.

PaulinaM
11-09-2015, 12:17
tylko RAW :)

- - - - kolejny post - - - - - -

może dlatego że jest to jeden z jaśniejszych obiektywów o zmiennoogniskowej, a mam dość stałek.

kkokosz
11-09-2015, 12:19
No to chyba pozostaje tylko dać link do jakiegoś przykładowego pliku, który nie spełnia Twoich wymagań. Bo nie wierzę, że obrazek z D7000 na ISO400 jakoś dramatycznie szumi... Może jest niedoświetlony i go rozjaśniasz? Trudno powiedzieć - najlepszy byłby jakiś RAW. Bez tego możemy Ci tylko doradzić kupno D750 ;)

RomanZWrocławia
11-09-2015, 12:21
Dramaturgia wydarzeń wymaga aby poprosić teraz Paulinę :):) o przykładowe szumiące rawy.

Xavier80
11-09-2015, 12:52
D7000 strasznie szumi przy ISO 400? A i owszem, ale tylko wówczas gdy się niepoprawnie naświetla:) Nie wiem na ile autorka tematu panuje nad odpowiednim doborem ekspozycji dla danej sceny ( zwłaszcza, że jak wspomniała korzysta z manuala), trybem pomiaru światła i ogólnie rozkładem światłocienia dla fotografowanych scen, ale ja raczej tutaj widziałbym winowajcę tego strasznego szumu na ISO 400

GonzoG
11-09-2015, 13:00
Każdy aparat sztuki już od najniższego ISO.
A jeśli Tobie przeszkadza szum przy ISO 400 w D7000, to jest tylko jedno rozwiązanie - średni format na matrycy CMOS (Pentax 645Z, Hassel H5D-40) - w nich może będziesz w stanie zaakceptować szum przy ISO 1600.

Ja w D7000 używam ISO do 3200, a jeśli trzeba nisko zaszumionych zdjęć, to lampy błyskowe idą w ruch.

TOP67
11-09-2015, 13:00
Trzeba pamiętać, że zmiana ekspozycji przy wywoływaniu RAW jest tożsama ze zmianą ISO w puszcze, jeśli chodzi o szumy (bo dodatkowo traci się DR).
Robiąc zdjęcie na ISO400, wyciągane o 3EV otrzymujesz szumy takie jak na ISO 3200. Dodatkowe szumy pojawiają się miejscowo przy wyciąganiu z cieni (ADL w puszcze czy w programie), niestety w miejscach najbardziej widocznych.

Nikolai
11-09-2015, 14:30
Trzeba pamiętać, że zmiana ekspozycji przy wywoływaniu RAW jest tożsama ze zmianą ISO w puszcze, jeśli chodzi o szumy (bo dodatkowo traci się DR).
Robiąc zdjęcie na ISO400, wyciągane o 3EV otrzymujesz szumy takie jak na ISO 3200. Dodatkowe szumy pojawiają się miejscowo przy wyciąganiu z cieni (ADL w puszcze czy w programie), niestety w miejscach najbardziej widocznych.

Z tym "tożsama" byłbym ostrożny bo takie wyciągane zdjęcia będą miały większy szum niż te robione od razu na wyższym iso.

Xavier80
11-09-2015, 14:46
dwa zdjęcia z tej samej puchy na tym samym iso mogą wyjść diametralnie różnie jeżeli chodzi o poziom szumu. Tak jak wspomniałem nie obstawiałby. Tak jak wspomniałem nie obstawiałbym zbyt dużych wymagań autorki w kwestii szumu tylko raczej nieumiejętne naświetlenie zdjęcia

GonzoG
11-09-2015, 15:46
Z tym "tożsama" byłbym ostrożny bo takie wyciągane zdjęcia będą miały większy szum niż te robione od razu na wyższym iso.
Tak będą miały większy szum, ale w Nikonie różnica jest laboratoryjna, póki nie podnosisz ekspozycji o 4-5EV.

miroko
11-09-2015, 17:34
Robiłem kiedyś sobie testy w domu i wyszło mi że lepiej wybrać wyższe ISO nawet 6400 niż niedoswietlic o 1 ev i wybrać ISO 3200 (i wyciągać z cieni)

GonzoG
11-09-2015, 20:57
Robiłem kiedyś sobie testy w domu i wyszło mi że lepiej wybrać wyższe ISO nawet 6400 niż niedoswietlic o 1 ev i wybrać ISO 3200 (i wyciągać z cieni)
To coś te testy wyszły tobie źle. Porównanie ISO 1600 (niedoświetlone o 2 EV) i ISO 6400, cropy 100%, aby wyraźnie było widać szum:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/103388806/1600vs6400.jpg)

Xavier80
11-09-2015, 21:34
Dlaczego źle wyszły? Miroko pisze o niedoświetleniu o 1EV a nie o 2 EV...i ma rację.

TOP67
11-09-2015, 21:41
Przy 1EV różnica będzie jeszcze mniejsza, czyli niezauważalna. Zmiana ISO nie ma żadnego wpływu na samą matrycę, zarejestruje dokładnie taki sam ładunek przy ISO 100 i 6400.

PiKa
11-09-2015, 22:40
Przy iso400 nawet mój rx100 nie szumi ;)