PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D7100 - Brak wyrazistości zdjęcia



msyguda
08-09-2015, 19:11
Witam

Posiadam Aparat nikona D7100, ale nie wiem dla czego czasem (raczej często) zdjęcia wychodzą jaieś nie ostre mało wyraźne i nie wiem czym jest to spowodowane. Podesłałem kilka zdjęć surowych z aparatu typu RAV.
Poniżej link do niech
https://drive.google.com/folderview?id=0B8asZMzSf0jxb3FTUEozN0x6M2M&usp=sharing

Na pierwszy rzut oka wygląda nie źle ale po powiększeniu twarzy widać niedoskonałość zdjęcia.
Posiadam dwa obiektywy Kitowy który kupiłem razem z aparatem 18-105 Nikkor oraz 35tkę Nikkor 1,8G (cena ok 700 zł) i tą najwięcej robie fotek.

Wydaję mi się im bliżej stoję od obiektu tym lepsze wychodzą zdjęcia im bardziej się oddalę to na pierwszy rzut oka jest dobrze ale jak kadruję czy chcę powiększyć zdjęcie to widać tą nieszczęsną nieostrość. Czym jest to spowodowane i jak mogę to naprawić ?
Czy te obiektywy to powodują ? - bo są kiepskie.
Może powinienem je zmienić na coś innego ?
Bardziej mnie interesuje co mógłbym poprawić aby zdjęcia zaczęły wychodzić prawidłowo.
Sadzę że body jest raczej dobre ale tego też nie ustalę. Dla tego Was proszę o pomoc.

- - - - kolejny post - - - - - -

Chciałem tylko dodać że ostrość za każdym razem staram ustawiać na oko

Malika
08-09-2015, 19:49
Masz front focus a precyzyjną korektę AF ustawiłeś na zero. Ustaw ją na minus, ile to już musisz sam dojść do tego.

picia78
08-09-2015, 21:36
Masz front focus a precyzyjną korektę AF ustawiłeś na zero. Ustaw ją na minus, ile to już musisz sam dojść do tego.


Chyba kolega miał na myśli, ze korekcja w przypadku Front Focusa ma iść na plus :)

Malika
08-09-2015, 21:39
Zgadza się, moja pomyłka :)

qwerty44
08-09-2015, 22:40
Wg mnie ... na przedstawionych zdjęciach focus jest "przed" i "za" (huśtawka) ... być może trzeba wprowadzić korekcję autofocusa dla tego obiektywu w aparacie ... być może aparat ma problem z celnością ... być może błąd popełnia operator aparatu ... wiem, że "profesjonaliści" robią fotki TYLKO na maksymalnie otwartej przysłonie (na zdjęciach f1.8, f2 i f2.5) ale doradzałbym nie trzymać się na siłę tych najmniejszych wartości bez wyraźnej potrzeby ... niestety stałki mają to do siebie, że mają większe lub mniejsze problemy z ostrością/rozdzielczością przy najmniejszych wartościach przysłony ... optymalna ostrość dla tego obiektywu (centrum/brzegi kadru) to przysłona między f4 a f8 ... i oczywiście głębia ostrości wzrasta ... no ale "niektórzy" lubią mieć jedno oko ostre a drugie już nie ...

ahoj
08-09-2015, 23:27
Nie baw się w ustawianie tylko od razu ślij do serwisu jeżeli na gwarancji. Miałem identycznie ze swoim 7100 blisko było ok a im dalej to...odechciewało mi się oglądać efektów, nawet nie mogłem stwierdzić gdzie ta ostrość jest - pojawiała się losowo w różnych miejscach bądź w ogóle. 4 dni po zakupie wysłałem do serwisu, czekałem 3 tyg. ale za to teraz jest idealnie.

docxxx
08-09-2015, 23:45
Standardowa fota z D7100. Gówniane ze względu na przepakowaną matrycę i popierd... AF.

cz4rnuch
09-09-2015, 07:48
Uważaj na język. Tu są dzieci.

Adam71
09-09-2015, 08:39
Standardowo zrób test na LV . Jak wtedy jest z ostrością .

ahoj
09-09-2015, 10:44
docxxx - Strasznie upraszczasz