PDA

Zobacz pełną wersję : Warsztaty/ Szkolenia z Lightrooma



EwelinaRC
08-09-2015, 13:06
Witam
Poszukuje dla siebie oferty z zakresu obórki zdjęć w Lightroomie. Co nie co już wiem, ale czuję, że mam tu pewnie niedobory kompetencyjne. Jest cała masa ogłoszeń, a tak naprawdę nie wiem, jakie szkolenie / warsztat / tok indywidualny wybrać, zwłaszcza, że odbyłam jedno takie szkolenie i nie mam najlepszych doświadczeń. Dlatego prośba o rekomendację do was. Może ktoś z was był na świetnym kursie z tego zakresu i może z czystym sercem polecić mi jakaś firmę lub fotografa.
Wydaje mi się, że najodpowiedniejszą formą dla mnie byłoby pokazanie kilku efektów z obróbki z informacją, jak taki efektem uzyskać. Zasadniczo pracuje na reportażu, portretach i plenerze. Preferuję coś w Warszawie, ale jeśli będzie to warte, wyjazd do innego miasta nie jest kłopotem.

zoom2
08-09-2015, 13:17
Kup bilet na InterCity do Krakowa , jako bagaż weź skrzynię ptasiego mleczka i może się uda.

RobertMiernik
08-09-2015, 13:21
Podobno jak się o północy na rynku pod Adasiem na cztery strony Świata rozrzuci kilka kostek to pojawi się lajtrumowyduszek i za kolejne kilka kostek nauczy Cię wszystkiego ;)

EwelinaRC
08-09-2015, 13:31
Podobno jak się o północy na rynku pod Adasiem na cztery strony Świata rozrzuci kilka kostek to pojawi się lajtrumowyduszek i za kolejne kilka kostek nauczy Cię wszystkiego ;)

Nie spodziewałam się takiego niskiego poziomu kultury osobistej w tym miejscu, ale widzę, że w świecie internetowego hejtu pisanie głupich komentarzy jest niezwykle atrakcyjne. Jeśli nie macie nic interesującego do powiedzenia, to lepiej nie mówić/ nie pisać nic.

RobertMiernik
08-09-2015, 13:36
Ewelina, nie oburzaj się, siedem postów to całkiem sporo wydawałoby się, że odrobinę dystansu i humoru też można by wymagać.

Jeśli nie, to proszę bardzo smętna rada specjalnie dla Ciebie:

Jeśli interesuje Cię konkretny efekt i informacja jak do niego dotrzeć, to najlepszym źródłem informacji na ten temat będzie youtube, wpisujesz posptocess i wybierasz interesujące Cię efekty - miliony filmików z ciekawymi efektami.

Są też bardziej specjalistyczne strony, ja korzystałem z Lynda.com

Warsztaty realne czy indywidualny tok ma sens jeśli znajdziesz kogoś robiącego warsztaty, czyj sposób obróbki Ci się podoba, zwykle rozsądne cenowo warsztaty niestety nic nie wnoszą do umiejętności a te, które by miały coś dać kosztują krocie.

stock
08-09-2015, 13:53
http://fotografwpodrozy.pl/nowosci-i-zapowiedzi/kurs-obrobki-zdjec-w-adobe-lightroom/

EwelinaRC
08-09-2015, 14:04
Dystansu i poczucia humoru mi nie brakuje, ale kontaktu od kpienia sobie z ludzi nie rozpoczynam. Myłam, że forum jest od tego, aby się od siebie wzajemnie uczyć, dzielić wiedzą, informacjami, a nie dawać upust swoim negatywnym emocjom.

Zapomniał wół jak cielęciem był...

Dziękuje za rady. Sama eksperymentuje i korzystam też z youtube, ale szukam różnych źródeł, stąd moje pytanie.

RobertMiernik
08-09-2015, 14:07
W ogóle nie zrozumiałaś, ani ja ani zoom z Ciebie nie kpiliśmy, od marca minimum czytasz forum i nie trafiłaś jeszcze na naczelnego obróbkowego i jego mityczne zamiłowanie do wyrobów cukierniczych?
Aż dziwne.

EwelinaRC
08-09-2015, 14:16
W ogóle nie zrozumiałaś, ani ja ani zoom z Ciebie nie kpiliśmy, od marca minimum czytasz forum i nie trafiłaś jeszcze na naczelnego obróbkowego i jego mityczne zamiłowanie do wyrobów cukierniczych?
Aż dziwne.

Nie trafiłam. I nie ważne już, jakie były intencje, bo sami znacie je lepiej. Ten wątek nie dotyczy ani wyrobów cukierniczych, ani kultury osobistej, więc kończę ten temat.

Jeśli ktoś ma ochotę podzielić się czymś wartościowym w kontekście mojego pytania, to chętnie się czegoś dowiem i z góry dziękuję.

kri-kri
08-09-2015, 19:34
Witam !

Myśle że spokojnie mogę polecić książkę
http://www.peachpit.com/store/adobe-photoshop-lightroom-5-book-the-complete-guide-9780321934406

Ponad 700 stron. Może jest przetłumaczona na polski. Sam lightrooma nie używam , ale czytałem jego książki o PS. Od wersji 7. Zawsze bardzo klarowne, na czasie, z przykładami, Pisane przez fotografa a nie informatyka.

zbyszekD7000
08-09-2015, 21:57
Tu możesz się sporo dowiedzieć
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=253936

A Robert wspominał o koledze forumowym 2pompony, zobacz jego posty, sporo i ciekawie wykładał, a ponieważ jesteś na forum od niedawna to nie załapałaś żarciku kolegów o ptasim mleczku, to ulubiona karma kolegi 2pompony :)
Tu masz przykład jednego z jego wykładów
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=257997