stachmuszel
08-09-2015, 07:25
Panowie, mam pytanie.
Na początku lipca kupiłem na Allegro drogą licytacji od jednego sprzedającego dwa zegarki POLJOT Aviator. Od początku jeden z zegarków zatrzymywał się. Po kontakcie ze sprzedającym ustaliliśmy, że oddam zegarek do zegarmistrza, a sprzedający zwróci mi za naprawę. Tak też zrobiłem. Po jakimś czasie ponownie pojawiły się problemy, tym razem z nakręcaniem zegarka. Czarę goryczy przelał drugi zegarek, gdzie wypadła koronka z wałkiem, nie można jej teraz prawidłowo osadzić. Ponadto mam wątpliwości co do autentyczności tych Poljotów, choć nie słyszałem, aby ktoś je podrabiał. Krzywo wklejone logo, jakieś ryski na tarczy, widoczne dopiero przy silnym oświetleniu, etc. Wiem, że to rosyjski zegarek, ale żeby aż taki bubel. Parnis, którego miałem to dzieło sztuki przy tych Poljotach (w kwestii jakości wykonania oczywiście).
Sprzedający się wypina, nie chce rozmawiać o zwrocie zegarków. Powiedzcie, czy mam jakieś szanse aby móc zwrócić zegarki lub jakieś inne zadośćuczynienie?
Pozdrawiam!
Na początku lipca kupiłem na Allegro drogą licytacji od jednego sprzedającego dwa zegarki POLJOT Aviator. Od początku jeden z zegarków zatrzymywał się. Po kontakcie ze sprzedającym ustaliliśmy, że oddam zegarek do zegarmistrza, a sprzedający zwróci mi za naprawę. Tak też zrobiłem. Po jakimś czasie ponownie pojawiły się problemy, tym razem z nakręcaniem zegarka. Czarę goryczy przelał drugi zegarek, gdzie wypadła koronka z wałkiem, nie można jej teraz prawidłowo osadzić. Ponadto mam wątpliwości co do autentyczności tych Poljotów, choć nie słyszałem, aby ktoś je podrabiał. Krzywo wklejone logo, jakieś ryski na tarczy, widoczne dopiero przy silnym oświetleniu, etc. Wiem, że to rosyjski zegarek, ale żeby aż taki bubel. Parnis, którego miałem to dzieło sztuki przy tych Poljotach (w kwestii jakości wykonania oczywiście).
Sprzedający się wypina, nie chce rozmawiać o zwrocie zegarków. Powiedzcie, czy mam jakieś szanse aby móc zwrócić zegarki lub jakieś inne zadośćuczynienie?
Pozdrawiam!