PDA

Zobacz pełną wersję : Kamera sportowa



rychu_cmg
07-09-2015, 10:44
Rozglądam się za kamerą sportową, ale szukam czegoś za mniejsze pieniądze niż GoPro. Macie może jakieś doświadczenia z chińskimi xiaomi i SJ? Kamera ma być zamontowana w jednym miejscu i ma nagrywać . Obraz z niej będzie montowany razem z wideo zarejestrowanym kamerą Panasonic SD900 w 1080/50p

Boryszuk
07-09-2015, 22:55
Jak bardzo zależy Ci na jakości? Mam SJ4000 (nie jestem pewien co do jej oryginalności) i mam Hero4 black. Jest wyraźna różnica między 1080p z jednej i drugiej.

rychu_cmg
07-09-2015, 23:12
Kamera ma służyć do kilkusekundowych powtórek bramek. Obraz nie może wyglądać jak z kalkulatora, ale nie musi być żyletą jak z transmisji TV

Boryszuk
07-09-2015, 23:28
Jeśli poczekasz do weekendu to zrobię porównanie SJ4000 vs GoPro i wrzucę sample. Sam ocenisz czy Ci odpowiada.

rychu_cmg
07-09-2015, 23:30
SJ kupiłeś w Polsce czy z Alibaba?

Boryszuk
07-09-2015, 23:31
eBay w UK

szymony
08-09-2015, 01:18
Powtórki goli, to się w zwolnionym tempie podaje. SJ4000 się do tego nie nadaje, wiem bo mam(prawdziwe chińskie). Karne też nią nagrywałem. Szukaj czegoś co robi co najmniej 60klatek/sekunda w FullHD

rychu_cmg
08-09-2015, 20:30
Powtórki goli, to się w zwolnionym tempie podaje. SJ4000 się do tego nie nadaje, wiem bo mam(prawdziwe chińskie). Karne też nią nagrywałem. Szukaj czegoś co robi co najmniej 60klatek/sekunda w FullHD
W zwolnionym daje z głównej kamery, z kamery za bramką chce dawać w normalnym tempie.
Xiaomi Yi z tego co widzę, ma nagrywanie w 60 klatkach/sekundę
@szymony możesz wysłać wideo z SJ4000 o jakim wspominałeś na jakiś serwer? Chodzi mi o goły plik z prosto z kamery

Boryszuk
08-09-2015, 20:40
Jeśli nie przeszkadzają Ci wibracje motocykla to mogę cos wybrać.

rychu_cmg
08-09-2015, 20:41
Jeśli nie przeszkadzają Ci wibracje motocykla to mogę cos wybrać.

Chętnie zobaczę

Boryszuk
08-09-2015, 21:03
Ładuje się pięciominutowy klip, waży niecałe 500Mb. Z moim łączem chwilę to może potrwać. Mam też klip z GoPro zamocowanej w odrobinę innym miejscu (w tym samym czasie) ale jedenastominutowy filmik waży ponad 3Gb.

Boryszuk
08-09-2015, 22:44
Uff, załadowało się.

http://2b2e.net/LtSw

rychu_cmg
09-09-2015, 00:10
Na ibood jest dzisiaj http://www.ibood.com/extra-pl/pl/product-specs/4121/9413/kamera-aee-md10.html jest coś warta?

docxxx
09-09-2015, 00:26
Nie wiem jak kamera, ale wybij sobie z głowy takie mocowanie na klips. Mam podobną kamerkę, klip się połamał i dupa zbita. Tu masz jeszcze obudowę to ok.
Ja szukalbym czegos kompatybilnego z GoPro. Uchywy sa sukcesem tej kamerki, a nie sam sprzet.

rychu_cmg
09-09-2015, 11:07
Nie wiem jak kamera, ale wybij sobie z głowy takie mocowanie na klips. Mam podobną kamerkę, klip się połamał i dupa zbita. Tu masz jeszcze obudowę to ok.
Ja szukalbym czegos kompatybilnego z GoPro. Uchywy sa sukcesem tej kamerki, a nie sam sprzet.
chce montować ją w obudowie wodoszczelnej , albo na małym statywie za bramką , albo przymocowaną do słupka za bramką.

Uff, załadowało się.
http://2b2e.net/LtSw
po kilku minutach ściągania z tego serwera zrywa mi pobieranie

Czy to możliwe, że tę kamerę mogę mieć w okolicach 270 zł?
http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Xiaoyi-WiFi-Action-Camera-16MP-1080P-60FPS-Ambarella-A7LS-155-Degree-Wide-Lens-Bluetooth-40M-Diving-Sports-DV---Green--Basic--342273.html

szymony
09-09-2015, 11:37
Czy to możliwe, że tę kamerę mogę mieć w okolicach 270 zł?
http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Xiaoyi-WiFi-Action-Camera-16MP-1080P-60FPS-Ambarella-A7LS-155-Degree-Wide-Lens-Bluetooth-40M-Diving-Sports-DV---Green--Basic--342273.html
Nawet taniej:
http://www.banggood.com/Original-XiaoYi-Ambarella-A7LS-BSI-CMOS-WIFI-Sports-Action-Camera-p-969228.html
Możesz płacić w złotówkach. Trzeba tylko pamiętać, że to golas.
Plików za bardzo nie mam gdzie wklepać. Ale jak ci bardzo zależy to można pomyśleć o bardziej tradycyjnej metodzie przekazania :)

rychu_cmg
09-09-2015, 11:46
W tej chwili moimi faworytami są SJ5000+ i Xiaomi głownie ze względu na cenę. Do Xiaomi można dokupić uchwyty
W tych Chińskich sklepach płacić przez PayPal?

szymony
09-09-2015, 13:23
Tak.
Popatrz jeszcze na BLACKVIEW HERO1.

rychu_cmg
09-09-2015, 13:24
I jeszcze jedna ważna rzecz kamera musi wytrzymać na baterii około 50-60 minut. Czy te kamery można zasilać przez USB z powerbanku ?

szymony
09-09-2015, 19:15
SJ4000 można, więc pewnie w innych chińczykach jest podobnie.

michal87sc
15-09-2015, 21:19
Nie przeczytalem całości drugiej strony, ale gopro to gopro... sam miałem 3 silver i byłem bardzo zadowolony... jakość w 720p dla mnie osobiście powalająca w 1080p nie nagrywałem bo nie miałem potrzeby...

jeśli nie masz budżetu na gopro, a moze akurat konczy ci sie umowa na tel, porozglądaj się za nową umową bo czasami można wyrwać gopro tak jak ja to zrobiłem za 1zl.

rychu_cmg
15-09-2015, 21:43
Kupiłem Xiaomi czekam aż dojdzie paczka z Chin

rychu_cmg
17-09-2015, 21:24
Paczka do mnie już trafiła (DHL). Niestety doliczyli do niej 55 zł cła, a akcesoria idą inną paczką, która pewnie trafi do mnie za 2-3 tygodnie. Coś więcej o kamerze będę mógł powiedzieć jak tylko dostanę kartę pamięci.

kzkzg
17-09-2015, 21:48
Gdzie zamawiales jesli mozna wiedziec?

rychu_cmg
17-09-2015, 23:35
Gdzie zamawiales jesli mozna wiedziec?
geekbuying.com

stock
18-09-2015, 11:14
bo z chin to nie kupuje się kurierem :) Zawsze bierz przesyłke zwykła pocztową i z reguły udaje się ze omija to urząd celny :) Ja tylko raz władowałem się na cło kupując zegarek na creationwatches. Potem z aliexpress czy innych kupiłem łaczbnie z 6 telefonów czy innych gadżetów i ani razu nie wpadło na cło :) Sa też minusy - kurierem idzie kilka dni, pocztą nawet do 3 tyg. Z reguły tydzien z okładem.

rychu_cmg
18-09-2015, 11:17
Nie policzyli mi dodatkowo za kuriera to jakoś przeboleje cło

stock
18-09-2015, 12:01
wiadoma sprawa. Przyszłościowo mówię że w przypadku np tańszych rzeczy z ali to warto korzystać z usług ich zwykłej priorytetowej poczty - z reguły też za free :) Oni sami pisza na pudełkach ze to gift albo jakiś MP4 player za 7$ :)

Comret
09-10-2015, 09:26
Do tego zastosowania można spokojnie kupić EKENA H9. Ma przy 1080p 60 fps, a przy 720p 120 fps. Sjcam sj 4000 tego nie potrafi.
Czyli do spowalniania się nadaje.

Nie porównywałem do topowych GoPro, ale jedno jest pewne jest kilkukrotnie tańszy, a obrazek w full hd jest całkim przyzwoity.

docxxx
10-10-2015, 23:34
Mam GP 3 Black, miałem pożyczonego Xiaomi. W dzień jakość nie do odróżnienia. Kłopoty Xiaomi zaczynają się tam, gdzie światła jest mniej. Framerate spadam nie wiem do ilu, 15fps? Słabiutko sobie radzi w trudnych warunkach. GoPro wtedy wymiata.
No i Xiaomi nie ma w ogóle ekranu, wiec trzeba posiłkować się smarfonem. Poza tym, obudowę i inne gadzety trzeba kupic osobno. W GoPro część jest w zestawach (róznych).
Jesli jednak ktos potrzebuje kamery by zawiesic pod koszem (w dobrze oswietlonej hali) lub postawic za bramka o godz. 16.00 i po prostu nagrywac*, to wolałbym 4 x Xiaomi niż raz GoPro. W pozostałych przypadkach obowiazuje stara zasada "drozsze/lepsze".

EDIT: Mój komentarz odnosi sie jedynie do jakosci. Nie wiem jak z funkcjonalnoscia, dostepnymi trybami itd.

*A czy apka Xiaomi pozwala wylaczac/wlaczac kamere?

rychu_cmg
11-10-2015, 01:37
Obraz jest super jak za takie pieniądze https://www.youtube.com/watch?v=UxFuZjIvkAA&feature=youtu.be

amirez
11-10-2015, 13:17
Obraz jest super jak za takie pieniądze https://www.youtube.com/watch?v=UxFuZjIvkAA&feature=youtu.be
A... jak to obejrzeć, bo pisze, że film prywatny?

rychu_cmg
11-10-2015, 15:42
A... jak to obejrzeć, bo pisze, że film prywatny?
pooprawiłem

sote
02-11-2015, 13:22
Orientujecie się czy akcesoria od kamerki xiaomi pasują do go-pro i na odwrót? Oczywiście nie mam tu na myśli tej wodoodpornej puszki;)

docxxx
02-11-2015, 13:48
Są przejściówki, jeśli nawet coś nie pasuje.

Comret
06-11-2015, 11:14
Ja w sumie też mogę pokazać coś z EKENA H9.
Piesek...
https://youtu.be/2gH8qWRk4Q8
Turbo prosiaczek...
https://youtu.be/nqxTCZpr95A