PDA

Zobacz pełną wersję : na start - > Mikrofon nakamerowy czy rejestrator ??



piotr_nikon
31-08-2015, 13:34
Witam, chciałbym zapoznać opinii fachowców w tym temacie. Chciałbym do 400zł polepszyć dźwięk w swoich amatorskich filmach / rodzinne wypady / imprezy itp

Jestem ciekawy co będzie dla mnie lepsze, czy np mikrofon na stopkę i o nic się nie martwić czy jednak rejestrator np zoom h1 bije jakością dźwięku wszystkie mikrofony do tej kwoty i lepiej w to zainwestować.

Jesli chodzi o mikrofony co byście doradzili ? Czy ktoś miał doczynienia z Audio-Technica ATR6550 ? Słyszałem, czytałem oglądałem próbki mic Rode VideoMic go lub rycote ale martwi mnie wysoki poziom szumu.. jak to będzie na imprezach w połączeniu z muzyką ? na co zwracać uwagę jeśli chciałbym aby dźwięk na imprezie był jednakowej głośności "chodząc" z aparatem.

druga sprawa to zoom h1, jak najlepiej z niego korzystać ? wrzucić go na stawy i postawić gdzieś w neutralnym miejscu na przeciwko orkiestry?

Maciek N
31-08-2015, 14:06
wydając 400 zł zbyt wiele dźwięk nie poprawisz.
Moim zdaniem filmując tylko swoją rodzinkę oparł bym się na mikrofonie wbudowanym i skupił na wyłapaniu akcji. Dźwięk jest ważny ale najważniejsze jest wyczucie chwili i emocje.
Jeśli mikrofon to Rode ale musi mieć wzmocnienie 20db. Tylko tak można zmniejszyć szumy.
Urządzenia typu zoom dają lepsze efekty ale są bardzo mało poręczne i trzeba to później synchronizować.