PDA

Zobacz pełną wersję : Epson L800 i FomeiJet Pro 265 Gloss



chrabja
30-08-2015, 17:56
Witam

Kupiłem niedawno drukarkę Epson L800, którą miałem używać do drukowania swoich amatorkich zdjęć, gdyż to co zwykle dostawałem z labu niekoniecznie mnie zadowalało. Na kilku arkuszach papieru epson było wszystko w miarę ok i jakieś ewentualne niedoróbki były winą złej obróbki i kiepskiego monitora. Kupiłem ostatnio paczkę papieru FomeiJet Pro 265 Gloss, gdyż w internecie znalazłem informację, że zdjęcia wychodzą na tym papierze poprawne, a i bez problemu można było ściągnąć profile kolorów do L800. Pobrałem profil do mojego papieru i drukarki, zainstalowałem, zadowolony - drukuję i wychodzi jakaś kaszanka..
Nie wiem czy nie potrafię czegoś ustawić, czy mój lightroom nie bierze pod uwagę w ogóle profili kolorów, czy problem jest jeszcze gdzie indziej, ale to co wychodzi z drukarki nie nadaje się zupełnie do niczego.

To jest zdjęcie które wydrukowałem - http://schabowy.net/l800/zdjecie.jpg
Takie coś wyszło z drukarki - http://schabowy.net/l800/wydruk.jpg - zrobiłem zdjęcie wydruku, u mnie na monitorze jest bardzo zbliżone do tego co mam na odbitce. Ciemne kolory - zielony, czarny, brązowy - totalna masakra.

Poniżej kilka screenów z lightrooma:
http://schabowy.net/l800/1.png - wybór papieru i jakości wydruku (w opisie profilu jest informacja, żeby drukować na epson premium glossy)
http://schabowy.net/l800/2.png - próbowałem ustawiać 16 bitowe wyjście, zmieniać ręcznie dpi - nie wiele zmieniało..
http://schabowy.net/l800/3.png - dostępne profile

Próbowałem ustawić profil totalnie niezwiązany z tym papierem i wydrukować na papierze fomei - wydruk się niewiele zmienił. Nie bardzo wiem gdzie szukać przyczyny i co zrobić. No nie wierzę, że takie zdjęcia ludzie którzy oceniali ten papier uważali za poprawne.. Coś gdzieś musi być źle, ale niestety nie mogę dość co. Czy ktoś ma pomysł co zrobić żeby dało radę wydrukować na tym zestawie w miarę poprawne zdjęcie?

chrabja
30-08-2015, 20:50
Po kilku godzinach walki, doszedłem do tego, że przeczyściłem kila razy głowice + użyłem funkcji wymiany tuszu w wężykach. Jest lepiej.. Ale nadal nie jest to co powinno być. Nadal ciemne kolory przypominają plamy..
Tutaj załączam ostatni wydruk testu głowic:

http://schabowy.net/l800/glowice.jpg

Czy mógłby ktoś, kto ma taką drukarkę zerknąć czy to wygląda u niego tak samo? Zastanawia mnie druga od lewej sekcja w której paski są w różnych kolorach..
Już sam nie wiem czy coś źle robię, czy jest coś nie tak z tą drukarką..

rawkik30
30-08-2015, 21:43
U mnie wydruk testowy jest idealnie czysty. W magencie jakby Ci się tusze mieszały? Nie wiem też na ile to kwestia wierności skanu pokazanego przez Ciebie, ale na kartce kolory dla danego tuszu mam jednorodne i identyczne na całości - u Ciebie tak nie widzę. No i mam też wyraźne pionowe linie na krawędziach koloru - u Ciebie prawie ich brak (po czyszczeniu lekko przebijają) i nie są prostą, lecz jakąś linią falowaną (dotyczy pierwszych trzech od lewej).
Jeśli o druk chodzi, to na razie cięgle tylko na papierze Epsona. Ale nie wybieram ustawień druku z poziomu programu do obróbki, lecz do tej pory zawsze z oprogramowania firmowego drukarki.

wist
31-08-2015, 07:41
Drukuję przede wszystkim z Photoshopa. Oprogramowanie firmowe drukarki (oprogramowanie + sterowniki) - ustawiony papier Epson Premium Glossy. W parametrach drukarki :Zarządzanie drukarką/Dostos. opcje drukarki/zaawansowane najczęściej drukuje w opcji PhotoEnhance dostosowując do potrzeb korektę sceny. Format papieru - stosownie do potrzeb. Papier ActiveJet, Epson, Emtec, Inkjet. Z wydruków jestem bardzo zadowolony. Może wywal wszystkie profile w LR, zainstaluj ponownie oprogramowanie Epsona i spróbuj. Po zainstalowaniu oprogramowania Epsona dokonaj jeszcze raz czyszczenia głowic. Czyste głowice drukarki to połowa sukcesu. Jeśli na początku wydruki Były OK to wygląda mi na zaschnięte dysze głowicy. Różnica pomiędzy papierem Epsona a Fomej nie powinna być taka duża. SPRAWDZ przy okazji czy nie masz przymkniętego kranika blokady dopływu tuszu do głowicy! - częsta przyczyna nagłego pogorszenia wydruku z drukarki.

chrabja
31-08-2015, 09:05
Na początku też wydruki nie były dobre, ale były lepsze niż teraz. Odszukałem jeden z pierwszych wydruków i widzę ten sam problem, ale w mniejszej skali, ale wtedy zwaliłem to na kiepski monitor. Teraz jak kupiłem całą paczkę papieru postanowiłem, że poświęcę te kilka kartek papieru i na podstawie wydruków dopasuję zdjęcie tak żeby wyglądało tak jak chce. Niestety się nie dało.. Można było ze złego wydruku zrobić tylko totalną masakrę. Próbowałem wydrukować też zdjęcie znajomego fotografa, które miałem w jpg, z photoshopa stosując się do instrukcji od profilu, ale niestety działo się to samo, więc myślę, że mogę wykluczyć totalnie złą obróbkę zdjęcia.
Co do czyszczenia głowic - przeprowadziłem go z 15 razy - zamieściłem skan testu, w drugiej sekcji jest różnokolorowa mozaika, a linie pionowe oddzielające ją nie są pionowe.. Nie jest to problem skanu, bo tak wygląda to w rzeczywistości. Wczoraj na testy wydruków, czyszczenie itd. poszło mi 1/4 pojemników z tuszem. Próbowałem na innym komputerze, próbowałem wyrzucić profile i instalować jeszcze raz. Napiszę dziś maila do serwisu epsona załączając te zdjęcia, to chyba wygląda na jakiś problem z drukarką.. :/

axik
01-09-2015, 16:34
Ewidentnie problem z dyszami. Sprawdź czy drukarka nie jest przypadkiem w trybie transportowym. Do druku "kranik" przy tuszach powinien być w pozycji "drukarka" a nie "wózek".

chrabja
02-09-2015, 11:41
Drukarka nie jest w trybie transportowym. Obejrzałem dokładnie rurki z tuszami, żadna nigdzie nie jest zagięta ni nic takiego. Skontaktowałem się z serwisem epsona, drukarka jedzie do serweisu.

tomek s
02-09-2015, 12:21
No to chyba faktycznie coś nie tak z drukarką, sam używam tego papieru na L800 i uważam, że jest porównywalny, albo nawet trochę lepszy od epsona premium glossy.
Pozdr

chrabja
04-09-2015, 17:26
Dziś drukarka trafiła do serwisu Epsona. Za około tydzień czasu ma być do odbioru, mam nadzieję, że problemy się skończą. Dzięki za pomoc.

cepek
15-09-2015, 16:27
Czy Epson L800, nadaje sie do drukowania ulotek?

na papierze kredowym lub glossy?? ktory papier bedzie lepszy ?

Mysle o zakupie tej drukarki do drukowania okolo 100 sztuk ulotek na tydzień

Optimamd
21-11-2015, 20:00
wszystkie drukarki atramentowe ie nadają sie do drukowania ulotek tym bardziej dużych ilości sztuk. 1. Atrament się rozmazuje pod wpływem wilgoci 2. nie jest dobrze utrwalony na papierze kredowym 3. zajedziesz drukarkę
poczytaj na tym blogu http://www.optima-md.com tutaj masz wszystko opisane łącznie z używanymi drukarkami laserowymi np develop ineo 3200zł profesjonalna poligraficzna drukarka