PDA

Zobacz pełną wersję : Przygotowanie do robienia zdjęć na Zawodach Sportowo-Pożarniczych.



wojti99
28-08-2015, 21:24
Cześć!
Zostałem wytypowany na fotografa na ww. zawody. Jestem amatorem, ale chciałbym się przygotować i zrobić naprawdę niezłe zdjęcia. Prosiłbym was o rady w ustawieniu aparatu.
Robiłbym dwa typy zdjęć:
1/ statyczne - portrety, zdjęcia grupowe (coś w stylu tego: http://i.imgur.com/9944kGt.jpg )
Jak ustawić do tego aparat? Kombinowałem teraz i wychodzi na to, że: Program A, ISO Auto lub w okolicach 2000, AF-S, pomiar centralny, reszta bez zmian. I regulować przysłonę. Można coś poprawić?
2/ dynamiczne - zdjęcia biegających, skaczących, prądowników (moje z zeszłego roku: http://i.imgur.com/kIUAkMn.jpg )
I teraz pytanie jak ustawić? Robić trybem sportowym?
Mój aparat: D5100 i Nikon DX AF-S Nikkor 18-55mm (standardowy)
Pozdrawiam!

Umbra
28-08-2015, 21:28
Może priorytet czasu (1/1000s ?), AF-C.

wojti99
28-08-2015, 21:30
Może priorytet czasu (1/1000s ?), AF-C.

Do dynamicznych ujęć? Na jakim trybie mogę ustawić priorytet?

wojti99
29-08-2015, 08:29
Ktoś pomoże? Może jakiś link żebym sam sobie poczytał.

jamirq
31-08-2015, 20:17
Polecam instrukcję obsługi