PDA

Zobacz pełną wersję : Są foty z 5D na dpreview



PawelC
25-08-2005, 13:10
Tyle zachwytów było, a tu wielka klapa. Fotki z 5D (z nową L-ką) raczej mydlane. Prawie każda przepalona. Rozpiętość tonalna matrycy wydaje się być jakaś dziwna. Powiem szczerze, że lepiej wygladaję te zamieszczone przy teście PS A70. :D

stig
25-08-2005, 13:32
Mydlane? Nic takiego nie zauwazylem... A ze przepalone -- no coz. Wiekszosc D70tek z kolei niedoswietla :D
Niemniej jednak -- czy zwrociles uwage jak wygladaja fotki w ISO 1600 albo 3200?

PawelC
25-08-2005, 13:34
To prawda poziom szumów (a własciwie ich brak) przy najwyższych wartościach iso budzi szacunek. To było do przewidzenia.

Czornyj
25-08-2005, 13:46
Jeśli chodzi o ostrość to pewnie po prostu - ten obiektyw "nie dorasta do korpusu"...
Przepały mogły wynikać z 1000 powodów:
1) Skoro w S3Pro specjalnie dano pomniejszone sensory by lepiej rejestrować partie świateł, a tutaj mamy stosunkowo duże 8,2 sensory, to być może dynamika w światłach jest przez to kiepskawa, tylko czemu w 1D MkII nie było takiego problemu?
2) Może w momencie robienia zdj. były takie warunki oświetleniowe? B. kontrastowe światło?
3) Software w przedprodukcyjnym egzemplarzu 5D jest jeszcze niedopracowany i masakruje zdjecia - pożyjem uwidim!
Ale fakt, te zdjecia budzą lekki niepokój - mydło jak cholera, w rogach jeszcze wieksze, ogólnie zdjecia (oglądałem orginały na 100% w PS) są jakieś dziwne - raz mydło, raz ostro, to znowu blisko na granicznej rozdzielczości mora bayerowska - czyżby zbytagresywne algorytmy odszumiania/usuwania mory? Czyżby jakieś hocki-klocki a'la Kodak DCS 14n??? Pewnie jeszcze za wcześnie o tym mówić...

[ Dodano: Czw 25 Sie, 2005 ]

czy zwrociles uwage jak wygladaja fotki w ISO 1600 albo 3200?
Potwierdzałoby to moją teorie o b. agresywnych algorytmach odszumiania!!!

[ Dodano: Czw 25 Sie, 2005 ]

Mydlane? Nic takiego nie zauwazylem... A ze przepalone -- no coz. Wiekszosc D70tek z kolei niedoswietla :D
No bez jaj - mydło straszne!!! Przepały też budzą groze, ale to może zasługa intensywnej pracy słonka...

Cichy
26-08-2005, 13:20
czy zwrociles uwage jak wygladaja fotki w ISO 1600 albo 3200?
Potwierdzałoby to moją teorie o b. agresywnych algorytmach odszumiania!!!

Nie żartuj. Algorytmy odszumiania to widać dopiero w D2X , tutaj (5D) masz naturalne ziarno ..

trigger
26-08-2005, 13:38
Co by nie gadać, jednak jakośc obrazu z 5D (patrząc na te sample) jest bardzo dobra, szum malutki, nawet jeśli "odszumiany" to jednak ilość szczegółów jest bardzo duża, nawet to 3200 wygląda fajnie. Mam nadzieję, że Nikon też wypuści coś konkurencyjnego, już się nie mogę doczekać. :|

akustyk
26-08-2005, 13:56
przeciez ASkey wyraznie powiedzial, ze mial 30 minut na opstrykanie puszki i nie wybieral sobie pogody. robil tak jak jest.

zdjecia sa orgiastyczne. szumy i szczegolowosc w rozmiarze 1:1 na ekranie sa niesamowite. a po zrobieniu odbitki 30x45 ze zdjecia 5D przy ISO 1600 i polozeniu obok odbitek z matryc 6Mpix przy tej samej czulosci... nie musze mowic, kto sie zapadnie pod ziemie :mrgreen:

PS. ja rowniez mam 6Mpix - informacja dla tych, ktorzy chcieliby flame'a zaczac

trigger
26-08-2005, 14:16
przeciez ASkey wyraznie powiedzial, ze mial 30 minut na opstrykanie puszki i nie wybieral sobie pogody. robil tak jak jest.

zdjecia sa orgiastyczne. szumy i szczegolowosc w rozmiarze 1:1 na ekranie sa niesamowite. a po zrobieniu odbitki 30x45 ze zdjecia 5D przy ISO 1600 i polozeniu obok odbitek z matryc 6Mpix przy tej samej czulosci... nie musze mowic, kto sie zapadnie pod ziemie :mrgreen:

PS. ja rowniez mam 6Mpix - informacja dla tych, ktorzy chcieliby flame'a zaczac

Popieram, no iczekam na nową puchę a podobnych szumo Mpx'elowych parametrach, tylko takiej co się da Nikkory przykręcić (nie mówię o przjściówce do Canona :wink: )

Kaleid
26-08-2005, 14:19
Szumy sa w normie...w cieniach kolorowej kaszy nie brakuje. W dodatku lekko rozmyte NRem. Tyle ze wieksza rozdzielczosc nieco je maskuje po downsamplingu. Z reszta ja tam szumofobem nie jestem, i zawsze mnie troche smieszy to szukanie szumow z lupą w kazdym zdjeciu. Aparat ok, ale nie za taką kase. Korpus to w sumie nic ciekawego...20D odchudzony o lampę. Zarzneli sie wstawiajac FF do wymuszkowatego korpusu co by nie kosztowal 5K USD. CZekam ino na to co zobaczę 1 wrzesnia. Mam nadzieje na porzadne semi-pro body z uszczelnieniami i obslugą szkiel AIS

Czornyj
26-08-2005, 16:48
Nie żartuj. Algorytmy odszumiania to widać dopiero w D2X , tutaj (5D) masz naturalne ziarno .. Ziarno??? Jakie ziarno??? Przecież to nie film!!!

Rave
26-08-2005, 18:20
a mnie razi miekkosc i to jak te zdjecia sa rozmyte.. po sesji z d2x wiem ze 13 milionow 13 stu milionom nie rowne...zdjecia z d2x sa o niebo lepsze bo ostrzejsze a detal zyletka az wystaje ze zdjecia

admin
27-08-2005, 00:11
Ja za to jestem ciekaw dlaczego Askey przepalil z 60% sampli... Nie rozumiem. Warunki jakie byly widac i nie przesadzalbym z demonizowaniem. Sample w wiekszosci albo ocieraja sie o przepalenia albo sa wrecz "wyjarane"...

akustyk
27-08-2005, 01:46
Ja za to jestem ciekaw dlaczego Askey przepalil z 60% sampli... Nie rozumiem. Warunki jakie byly widac i nie przesadzalbym z demonizowaniem. Sample w wiekszosci albo ocieraja sie o przepalenia albo sa wrecz "wyjarane"...
po mojemu warunki byly jak najbardziej na wypalanie. w normalnych okolicznosciach bezwzglednie by sie takie fotki robilo z polarem, ale do testow oczywiscie dodatkowego szkla sie przed obiektyw nie pcha.

a dobry powod, dlaczego fotki przeswietlone moge podac jeden: zeby uzytkownicy Nikona mogli pisac jaki to 5D nie jest syf :-)

pn
27-08-2005, 02:24
po mojemu warunki byly jak najbardziej na wypalanie. w normalnych okolicznosciach bezwzglednie by sie takie fotki robilo z polarem, ale do testow oczywiscie dodatkowego szkla sie przed obiektyw nie pcha.

Hmmm, mnie tez sie wydaja te fotki dziwne, az takich strasznych warunkow to nie bylo.