Zobacz pełną wersję : SONY a6000 - zamiennik akumulatora.
Panie / Panowie - jest problem. Wymyśliłem sobie zakup zamiennika akumulatora do Sony a6000 i ... nie mogę znaleźć nic mądrego na necie. Ktoś posiada zamiennik do ww aparatu ? Jakaś recenzja, namiary, nazwa, model itp ??
Borat1979
22-08-2015, 18:47
http://www.fotoamigo.pl/akumulator-newell-np-fw50-do-sony-nex-3-nex-5-nex-6-nex-7-a6000-a3000-a35-a55-a33-a37-p-1855.html
http://www.fotoamigo.pl/akumulator-newell-np-fw50-do-sony-nex-3-nex-5-nex-6-nex-7-a6000-a3000-a35-a55-a33-a37-p-1855.html
Bardzo Koledze Dziękuję.
stachmuszel
24-08-2015, 07:41
Używam takiegoż samego, jest OK.
krystiano77
25-08-2015, 21:53
ale po co kombinować z zamiennikiem, skoro oryginały są w dobrej cenie?
To znaczy jaką cenę kolega uważa za dobrą ?
krystiano77
26-08-2015, 18:24
ja zapłaciłem z wysyłką 98 zł
andystar
27-08-2015, 08:50
Takie "oryginały" na aliexpress są jeszcze o połowę tańsze.
Borat1979
27-08-2015, 14:13
ja zapłaciłem z wysyłką 98 zł
Kupiłeś po prostu podróbę bo oryginał kosztuje prawie 300 zł
stachmuszel
27-08-2015, 17:29
Kupiłeś po prostu podróbę bo oryginał kosztuje prawie 300 zł
Dokładnie. One tylko z wyglądu są bardzo podobne.
Ja kupiłem chyba jednak oryginał za 115 zł. Wygląda bardziej oryginalnie niż ten, co był z aparatem ;)
A serio, sprawdzałem wszelkie znaki szczególne z forum kkm i niby się zgadza. Zresztą działa tak samo jak oryginał, więc już nie główkuję :D
edit: na oryginalnym z aparatu pisze że zdjełano w chinach, a na tym niby oryginal, że zdjełano w japan :)
Borat1979
27-08-2015, 18:43
Ja kupiłem chyba jednak oryginał za 115 zł. Wygląda bardziej oryginalnie niż ten, co był z aparatem ;)
Jasne ktoś ci sprzedał akumulator taniej niż kosztuje w hurcie :)
edit: na oryginalnym z aparatu pisze że zdjełano w chinach, a na tym niby oryginal, że zdjełano w japan :)
Mogło być nawet zdełano na Marsie, nie zmienia to faktu, że to podróba.
krystiano77
27-08-2015, 19:11
nie zamierzam się kłócić, ale ten co kupiłem wygląda identycznie jak ten co mam w aparacie. nie różni się kompletnie niczym i działa identycznie. gość od którego kupiłem, przywozi je ze Stanów, a tam jak wiadomo ceny są niższe niż u nas.
- - - - kolejny post - - - - - -
Jasne ktoś ci sprzedał akumulator taniej niż kosztuje w hurcie :)
aha, to znaczy, ze jak sel20 kupiłem za 400, to jest podróba, bo w sklepie sony kosztuje 999?
To lepiej kupić body NEX-3n. Zewnętrzna ładowarka z akumulatorem i jeszcze dobre zdjęcia robi :D
Nie, nie to to znaczy.
Po prostu bardzo prawdopodobne jest, że jest to podróbka. Nie musi tak być, ale może. Niektóre podróbki akumulatorów są wizualnie znakomite. Sytuacji nie upraszcza fakt, że oryginały pochodzą z rozmaitych wytwórni, produkujących je na zlecenie zamawiającego, i różnią się między sobą.
Kiedyś rozbawił mnie i jednocześnie rozzłościł Nikon, publikując na swoich stronach instruktaż, jak rozpoznać fałszywe akumulatory EN-EL3e - aby "ułatwić" rozpoznanie podróbek, pokazano szczegółowe zdjęcia PIĘCIU (!) możliwych wariantów oryginałów! Co w tej sytuacji ma zrobić biedny klient?
Borat1979
27-08-2015, 19:58
Kiedyś rozbawił mnie i jednocześnie rozzłościł Nikon, publikując na swoich stronach instruktaż, jak rozpoznać fałszywe akumulatory EN-EL3e - aby "ułatwić" rozpoznanie podróbek, pokazano szczegółowe zdjęcia PIĘCIU (!) możliwych wariantów oryginałów! Co w tej sytuacji ma zrobić biedny klient?
Kupić w sklepie, który jest oficjalnym dystrybutorem danej marki a nie na aukcji czy "u gościa ze stanów".
Kiedyś w dużym sklepie komputerowo-fotograficznym znalazłem ewidentne podróbki kart pamięci Sandiska...
Borat1979
27-08-2015, 20:11
Kiedyś w dużym sklepie komputerowo-fotograficznym znalazłem ewidentne podróbki kart pamięci Sandiska...
Mówię o oficjalnych dystrybutorach danej marki.
No nie wiem czy tu z forum wyrzucają za linki do aukcji ale kupiłem ten http://allegro.pl/akumulator-sony-np-fw50-oryginalny-nowy-npfw50-i5608773112.html
i jak pisałem, ktoś na kkm robił dokładne porównanie napisów na kartoniku i samym aku i ten mój wygląda na oryginał. Jak wspominałem, może przepłaciłem za doskonale zrobioną podróbę... ale działa!;)
krystiano77
27-08-2015, 21:03
ja kupiłem co prawda od innego sprzedawcy, ale taki właśnie jak ten Twój- w blistrze z hologramem, itp
Gość z allegro z 40 opiniami, wszystkie z wakacji 2015 ... nie dziękuję.
krystiano77
28-08-2015, 18:16
ten co ja u niego kupiłem, widzę, że podniósł ceny o 50 zł. chyba ma zbyt.
jeśli chodzi o zamiennik, to widzę, że w dobrej cenie są baterie Duracell. myślę, że taką warto kupić, bo to przecież solidna firma?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.