PDA

Zobacz pełną wersję : Laptop do filmów z GoPro 4



chickensnd
21-08-2015, 20:04
Witam, mam do Was prośbę. Potrzebuje kupic laptopa do obróbki filmów z Go Pro 4 Silver. Osoba, której to potrzebne korzysta z oryginalnego programu dołączonego do kamerki. Wiem, ze duzo lepsza opcja było by kupić zwykłego stacjonarnego ale to niestety odpada. Czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakiegoś laptopa. Cena do 3000 zł. Filmy przeważnie w FullHD, 4K raczej odpada.

Boryszuk
21-08-2015, 20:18
Ten oryginalny soft to ledwo proteza programu do obróbki. Ja się z nim nie mogę pogodzić.

RaditZ
21-08-2015, 21:59
Laptop z icore5 lub 7 (wątpię w tej cenie) koniecznie z dedykowaną kartą graficzną, min. 4gb RAM, preferowany dysk SDD - coś powinieneś znaleźć.

Do obróbki to polecam sony vegas pro 11 i wyżej.

gALL
21-08-2015, 22:21
4GB RAM to chyba do pisania pism w Office, a nie do obrobki filmow. 8GB jest raczej niezbednym minimum a 16GB nie zawadzi.

RaditZ
22-08-2015, 01:33
4GB RAM to chyba do pisania pism w Office, a nie do obrobki filmow. 8GB jest raczej niezbednym minimum a 16GB nie zawadzi.
Z tego co mi się wydaje potrzebna jest moc obliczeniowa, którą zapewnia procesor i karta graficzna (która też będzie miała 1-2gb swojego ramu). RAM jest tylko przejściowym magazynem. Między 8 a 16gb nie będzie żadnej różnicy...

P.S. Jak dobrze pamiętam odpalałem office'a na kompie z 32mb ramu (Tak wiem inna wersja, ale porównanie tak samo głupie jak Twoje uzasadnienie).

gALL
22-08-2015, 09:44
Może popracuj z programami do obróbki zdjęć i filmów na kompie co ma 4GB a potem 16. Wtedy porozmawiamy.

4GB RAM i drugie tyle dostaniesz w wirtualnej pamięci na dysku. Sam Win zje Tobie ponad 2.5GB RAM na dzień dobry. Przy 4 i pracy z jedną aplikacja da się, ale po co męczyć się. Będziesz miał hiper duper szybki procesor z wąskim gardłem w postaci ciągłej komunikacji do pamięci podręcznej.

Jak widzę jesteś teoretykiem.

nikoniarz
22-08-2015, 09:52
Między 8 a 16gb nie będzie żadnej różnicy...

Ty tak na poważnie?

RaditZ
22-08-2015, 11:18
Masz ten sam komp tylko w 3 wersjach.
1- 4GB ram
2- 8gb ram
3- 16gb ram

W pierwszej zeżre Ci sam system ok 1,5-2GB, w drugiej ok 4GB w trzeciej prawie 6GB. Na logikę (chłopską) system nie powinien Ci odpalić w wersji pierwszej skoro w wersji 3 sam Windows zajmuje dla siebie więcej ramu niż całkowita pojemność w wersji nr1. Wydajność w Benchmarku będzie się różniła raczej o jedną-dwie setki, nie tysiące pkt...

Oczywiście zgadzam się z tym, że jak bedziesz miec wiecej ramu to otworzysz 10 aplikacji i nic się nie przytnie, ale sam czas renderingu nie wiele się skróci.

gALL
22-08-2015, 12:29
Teoretyku, odpal sobie Task Managera w Win i zobacz jak duzy masz plik wymiany oraz ile miejsca w RAM zjada sam Windows. Pamiec jest tania i wsadzenie 8 czy 16GB nie powinno byc problemem.

W firmie do renderowania pod CAD filmow do HD ready i fullHD uzywamy maszyn 6-8 rdzeniowych oraz kazda ma na pokladzie po 24-36GB RAM do tego jest ich ok 6 do obliczen rownoleglych, a czasem render trwa 2 dni.

chickensnd
22-08-2015, 16:54
http://allegro.pl/laptop-asus-r510jx-i7-4720hq-8gb-1tb-gtx950m-190zl-i5601531975.html
Co powiecie o takiej konfiguracji? :)

gALL
22-08-2015, 19:16
Ciekawe dlaczego strona Asusa milczy na temat tego modelu.

chickensnd
24-08-2015, 10:23
Ciekawe dlaczego strona Asusa milczy na temat tego modelu.
Tzn?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Kurtz
24-08-2015, 14:26
Masz ten sam komp tylko w 3 wersjach.
1- 4GB ram
2- 8gb ram
3- 16gb ram

W pierwszej zeżre Ci sam system ok 1,5-2GB, w drugiej ok 4GB w trzeciej prawie 6GB. Na logikę (chłopską) system nie powinien Ci odpalić w wersji pierwszej skoro w wersji 3 sam Windows zajmuje dla siebie więcej ramu niż całkowita pojemność w wersji nr1.

A słyszałeś o czymś takim jak I/O cache ? To "zżeranie" RAM przez system, to może być właśnie pamięć przydzielona na I/O cache, co jest bardzo pożytecznym działaniem systemu. "Unused RAM is wasted RAM". Dokładnie dla tego lepiej mieć więcej pamięci.
Ja bym kupował konfigurację 16GB, szczególnie, jeżeli ma to być komputer do składania filmów.


Wydajność w Benchmarku będzie się różniła raczej o jedną-dwie setki, nie tysiące pkt
Czy wydajność w benchmarku jest najważniejsza?