PDA

Zobacz pełną wersję : Plener aktu - permanentnie ;)



Jacek_Z
20-08-2015, 21:35
1. Miejsce - peryferia Bydgoszczy Hotel Palac www.palac.com.pl Możemy robić sesje w pokojach, korytarzach, restauracji itp - jak nie będzie ludzi, nie mamy gorszyć klientów :) W pokojach oczywiście mamy spokój, różnie może być w restauracji (ale tam generalnie jest pusto). Tam jest fajna komoda i inne meble, duże lustro. Mam stylizacje na pałac - suknie z gorsetami pod biust.
Obok (dosłownie obok - styka się) jest gigantyczny park - ogród botaniczny. Są tam duże stawy i mały wodospad, skałki, pagórki. Hotel sąsiaduje ze stadniną koni. Do stajni jest ze 150 m :) Następna opcja: w centrum miasta - 15 minut samochodem - jest do dyspozycji moje studio foto z lampami - 8 szt i kilka tys Ws. mnóstwo modyfikatorów i wszystko co potrzeba. Pół godziny jazdy od Pałacu jest miejsce jakie znam doskonale - Zalew Koronowski - klimaty jak w Borach Tucholskich. Są pola z kukurydzą, polanki. W innym kierunku mamy wyschniętą Wisłę ;)
Czyli są: pałacowe wnętrza, plenery, stajnie i studio. Co kto lubi. A raczej jak sadzę - każde z tych miejsc w proporcjach jakie Wam się będą podobały. Jeśli chodzi o studio to zobowiązuję się do przeprowadzenia szkolenia z błyskania. Jak będzie pogoda i ciepły sierpień i wrzesień to pewnie będzie sporo pleneru. Jak zacznie się październik, listopad, zima - to pewnie będzie dominowało studio i wnętrza.

2. modelki do aktu - dwie (ewentualnie ... cztery jako opcja)
2 grupy, grupa 3 lub max 4 fotografów!!! (czyli od 6 do 8 fotografów).
Część dnia grupy mogą pracować razem i robić modelki w duecie, ale wtedy będzie 6-8 fotografów do duetu. Albo przy 4 modelkach będziemy mieli na bogato :)

3. terminy. 2 dni czyli 1 nocleg (to po to by cena nie była wysoka). Koniecznie w środku tygodnia. W weekendy nie ma noclegów (śluby). Najbliższy z terminów to 7-8 lub 8-9 lub 9-10 września, kolejny tydzień 14-15, 15-16 lub 16-17.09 itd.
EDIT: Zapowiada się, że to będzie któraś z ostatnich dat.
Opcji jak widzicie jest mnóstwo.
Mój pomysł jest taki. Przyjazd Wasz na plener - do Pałacu na około 9 rano - po to by się zakwaterować i powiedzieć stylistce co chcecie. Można przyjechać dzień wcześniej, nocować w Pałacu - jak kto ma daleko to może być lepsze wyjście.
Zgłaszacie się do mnie (najlepiej na PW, ale można i w wątku) i podajecie od razu jakie z terminów wam pasują (i nr tel kom do siebie). A ja jak uzbieram 6 osób na ten sam termin to kontraktuje sie ze wszystkimi i jak potwierdzicie to uruchamiam imprezę.

Ze względu na cały dzień pracy z modelką dalej od "noclegowni" (jak pojedziecie w plener czy do studia) nie przewiduje obiadów i kolacji w pałacu. Co jest tez dobre dla kieszeni (bo tam drogo). 300 m od pałacu jest karczma gdzie naprawdę przepysznie karmią. A w terenie wiadomo tez się niejedno miejsce na posiłek znajdzie. Cena pleneru nie zawiera ceny tych posiłków. Finansujecie to sobie sami, wg zamówień.

Modelek mam 4, są z Bydgoszczy. Skoro nie ma terminu to nie wiem jakie dwie konkretnie będą, ale jak padnie termin to puszczę uczestnikom na PW ich pf. Doświadczone w pozowaniu do aktu. Dwie to niezłe luzaczki - gotowe na sesje w środku miasta (no może nie w dzień :) ) Makijażystka będzie. Podobnie jak na plenerach. Zrobi to co chcecie - przy śniadaniu i przy obiedzie będzie na to czas.
Stylizacje - suknie i gorsety będą. Bydgoska ekipa i ja nie nocujemy w Pałacu tylko w domu, wiec to zdecydowanie zmniejsza koszty (modelki droższe bo akt - ale sumarycznie będzie taniej). Sesje od śniadania (od godziny 10 będą modelki do dyspozycji, pomalowane wg uwag) do okolic godz. 14 i potem od 16 do oporu.

Zastanawiam się nad 4 modelkami - modelka na pół dnia, tak jak na dotychczasowych plenerach. Tylko to zwiększy cenę. Bo za pół dnia modelce nie dam pół ceny. One za pół dnia wezmą tyle samo co za cały. Wiec 2 modelki a 4 to różnica - dokładnie 233 zł. Choć ... to by mogło być ciekawe. Tak naprawdę grupa by mogła mieć na cały dzień 2 modelki i robić nawet po połączeniu 2 grup aż 4 modelki na planie zdjęciowym.

4. Cena. Jak widać jest kilka opcji (2 lub 4 modelki) a ja jak zwykle jestem elastyczny. W tak małej imprezie mogę łatwiej zmodyfikować coś wg waszych apetytów ;)
To co proponuję - 2 modelki na 2 dni, max 8 fotografów, czyli max 4 fotografów na modelkę.
Cena - 577 zł (obejmuje 2 modelki, stylizacje, makijaże i ja ze studiem).
Do tego cena pokoju w Hotelu Pałac - noc w dużym apartamencie 2-osobowym (zalecam - bo będzie duża komnata do zdjęć) na głowę to 130 zł (cena obejmuje śniadanie). Do tego swoje posiłki (modelki ekipy w cenie ekipy) czyli 2 obiady i kolacja wg tego co się zamówi.

Sporo osób pytało o plener, myślę, że 6 osób da sie uzbierać może nawet na sierpień (albo na początek września). W każdym razie nie zwlekajcie, bo nie wiadomo czy będzie druga edycja.

Czekam na PW :) z info - terminy, zwrotny nr tel kom, opcja 2 czy 4 modelki.

fafniak
21-08-2015, 08:01
Jestem absolutnie za tym aby były 4 modelki
Po pierwsze w sytuacji gdy jest ich 4 mogą powstać czasem "4 grupy" zdjęciowe albo mieć 2 modelki na stałe do fotografowania.
Terminy muszę sprawdzić

Jacek_Z
21-08-2015, 11:15
OK. Jak inni też tego będą chcieli to mogą być 4. Albo jedna grupa gdzie będą 2 modelki, a druga gdzie będzie jedna. To się da zrobić.

Jacek_Z
25-08-2015, 12:59
OK. Mam 6 osób (pytających ale takich mało konkretnych jest nawet więcej), każdy z innego miasta. Termin na 100% nie jest ustalony, ale zapowiada sie to na połowę września.
Czekam na informacje kto kiedy chce/może, bo nie wszyscy mi to napisali precyzyjnie.
Ktoś mi napisał, że swój grafik będzie znał niestety dopiero 1.09, więc czekam na ten dzień by konsultować z wami telefonicznie dokładny termin pleneru.

Nie dałem jeszcze informacji na FB, czekam pierw na deklaracje forumowiczów.

fafniak
27-08-2015, 20:58
Jacku - wygląda na to że środek września mam luźny

Jacek_Z
27-08-2015, 21:56
No to się cieszę, bo jest na ten moment potencjalnie chętnych 8 osób, a impreza ma mieć minimum 6 (2 grupy po 3 foto), więc niby nas wystarczy. Z tym, że jak przyjdzie co do czego to głowy nie dam, że 6-ka się da skleić, bo diabli wiedzą jak to będzie. Ale ... nie dałem nawet jeszcze info na FB. Może się to powiększy tak, że będą kolejne edycje?
Ktoś mi robi sklejkę kilku zdjęć tak bym miał "plakacik" na zachętę.
Doszła modelka nr 5 (a modelka nr 6 leci sobie w kulki więc na niej nie polegam). Z tym że jedna z dziewczyn nie ma w sieci portfolio. Kiedyś pozowała, potem przestała, teraz znowu wróciła. Pamiętam, że wolisz 4 modelki, jak będę obdzwaniał ludzi to będę wypytywał o taką opcję.

ralf
28-09-2015, 10:03
Masz może linki do portfolio tych dziewczyn?