PDA

Zobacz pełną wersję : Skrypt z robocopy.exe i polskie znaki w nazwie folderu



fumio
20-08-2015, 11:58
Witam,

Ktoś może używa tego mechanizmu do robienia kopii?
Wszystko ładnie działa pod warunkiem, że w nazwie katalogu (tego na samej górze nie ma polskiego znaku).
Np. \\192.168.3.4\Zamówieia
wtedy robokopy twierdzi, że nie ma takiej lokalizacji.
Jak zamienię na \\192.168.3.4\Zamowieia działa dobrze.

Log z błędem:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Started : 20 sierpnia 2015 11:58:22
2015/08/20 11:58:22 ERROR 67 (0x00000043) Getting File System Type of Source \\192.168.3.4\Zamówienia-Wew\
Nie moľna odnale«† nazwy sieciowej.


Source - \\192.168.3.4\Zamówienia-Wew\
Dest : d:\Arch\ZUM-MIRROR\192.168.3.4_2015-08-20\Zamówienia-Wew\

Files : *.*

Options : *.* /S /E /DCOPY:DA /COPY:DAT /R:1000000 /W:30

------------------------------------------------------------------------------

2015/08/20 11:58:22 ERROR 67 (0x00000043) Accessing Source Directory \\192.168.3.4\Zamówienia-Wew\
Nie moľna odnale«† nazwy sieciowej.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozdr., Grzegorz.

docxxx
20-08-2015, 12:19
Skoro wiesz, że nie można używać polskich znakow diakrytycznych (ogonkow), to dlaczego ich uzywasz?

fumio
20-08-2015, 12:30
Teraz wiem. Jak folder powstawał to nie wiedziałem. Mogę to oczywiście zmienić ale uprawniania do niego ma kilkanaście
osób a to nie jest jedyny taki folder. Wiąże się to z nadawaniem uprawnień od nowa dla wszystkich ;-(

Pozdr.

docxxx
20-08-2015, 12:58
Zamontuj to ew. jako osobny dysk używając komenty subst lub nakładki Visual Subst (http://www.ntwind.com/software/utilities/visual-subst.html).
Wtedy odwolasz sie do np. X: a nie C:/Załółć gęślą jaźń

fumio
20-08-2015, 13:52
Działa ;-)

Dzięki.