PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkość aparatu w stosunku do jakości, co polecacie?



ole
13-08-2015, 22:17
Witam,

mam pytanie. Interesuje mnie zakup aparatu fotograficznego, który będzie stosunkowo niewielki w stosunku do jego jakości. Możliwie żeby był jak najmniejszy (nie mylić jak najtańszy). Chce kupić wysokiej jakości sprzęt, który sprawdzi się podczas długich wyjazdów w góry czy innych dalekich wędrówek. Najlepiej jeśli dany sprzęt będzie wodoodporny i możliwie odporny na upadki. Proszę o Wasze podpowiedzi.

PiKa
13-08-2015, 22:44
Sony RX100

Umbra
13-08-2015, 22:48
Do podobnych celów Marcin Dobas używa Olympusa. Jakość jest wystarczająca, aby zostać partnerem National Geographic.

Jacek_Z
14-08-2015, 01:06
1. Co ci przyszło do głowy, że umieściłeś ten temat w dziale studio? Co ma rozmiar aparatu do fotografii studyjnej, skoro piszesz o krajobrazie?

Naprawde małe aparaty maja małe matryce, a to nie jest za fajnie jesli chodzi o jakość gdy potrzebne jest ciut wyższe ISO. Choć w krajobrazie nie jest konieczna, gdy się ma statyw. Ale ty statywu nie chcesz jak się domyślam.

Podaj jednak jakiś zakres ceny (i z obiektywem czy bez?)
Leica M9 jest względnie mała i dobra, najtańsza tez nie jest - spełnia kryteria? ;)

Seś@
14-08-2015, 06:06
Witam,

mam pytanie. Interesuje mnie zakup aparatu fotograficznego, który będzie stosunkowo niewielki w stosunku do jego jakości. Możliwie żeby był jak najmniejszy (nie mylić jak najtańszy). Chce kupić wysokiej jakości sprzęt, który sprawdzi się podczas długich wyjazdów w góry czy innych dalekich wędrówek. Najlepiej jeśli dany sprzęt będzie wodoodporny i możliwie odporny na upadki. Proszę o Wasze podpowiedzi.

Nikon Coolpix A. Mały, dobry, matryca APS-C. Foto piękne produkuje. Wodoodporny nie jest, ale noszenie w pokrowcu zapewni Ci jakąś ochronę.

Staś
14-08-2015, 07:52
Za przedmówcą - Coolpix A, lub Ricoh GR ( mam Ricoha i mogę śmiało polecić)

shaolin
14-08-2015, 08:48
RX100mkIII/mkIV. Jacku jak Lajka M9 jest mala to Ty jestes Pudzianem.

tomek s
14-08-2015, 09:17
Któryś RX100, albo Canon G7X :p
Pozdr.

Jacek_Z
14-08-2015, 10:18
... Jacku jak Lajka M9 jest mala to Ty jestes Pudzianem.Wszystko jest wzgledne. Przy nikonie D4 jest mala. ;) Nie proponowalem Leiki tak na serio, tylko chcialem się przez to dowiedzieć co dla autora oznacza duzy/maly i co znaczy, że nie musi być tani.