PDA

Zobacz pełną wersję : pilot-kolejna odslona i pytanie



Kuba Borysko
24-08-2005, 20:35
Wiem, ze ten temat byl juz walkowany na forum, zastanawiam sie jednak szanowni forumowicze, czy ktos z Was probowal samodzielnie zrobic pilota do F-75, wiem ze pojawil sie watek pilota uniwersalnego ktory dziala z Nikonem, ale jego problem to gabaryty.
W zestawach do samodzielnego montazu sa miniatury pilotow, tylko czy to dziala w zastosowaniu z aparatem?

orion_64
24-08-2005, 21:12
No więc kwestia "coś za coś" jak dla mnie 25 zł a 100 zł(+przesyłka bo w moim mieście nigdzie nie ma od ręki do kupienia) jest zasadnicza(a z gabarytami się pogodziłem), a co do zestawów do samodzielnego montarzu, jeden z użytkowników forum(który zapodał który kod wklepać do uniwersalnego pilota) pisał co nie co o samodzielnym montażu takiego pilota, po krótkiej kalkulacji doszedł do wniosku że różnica jest niewielka między orginałem a czasem + materiałami przeznaczonymi na własną konstrukcję(nie jestem elektronikiem, nawet nie mam bladego pojęcia o tym więc wierzę na słowo) no i oczywiście 100% pewności nie ma że będzie działać :mrgreen:

Robert S.
26-08-2005, 09:44
Polecam oryginalny pilocik, mam do D70 i sobie chwalę, maleńki, prawie nie zajmuje miejsca w torbie, niezawodne działanie, baaaardzo duży zasięg (fajne przy autoportrecie np. w górach :P) Nie wiem jaki jest dedykowany do F75 ale pewnie tak samo dobry

pebees
26-08-2005, 09:49
wiem ze pojawil sie watek pilota uniwersalnego ktory dziala z Nikonem, ale jego problem to gabaryty.
Rozbierz takiego, potnij właściwie, polutuj i złóż do małego pudełeczka :)

Imago
26-08-2005, 10:39
Nie wiem jaki jest dedykowany do F75
Do F75 jest to dokładnie ten sam pilocik (ML-L3).
Pozdrawiam.

Robert S.
26-08-2005, 10:53
Do F75 jest to dokładnie ten sam pilocik (ML-L3).
No to w takim razie tym badziej polecam :)