Zobacz pełną wersję : Pierścienie razem z raynox 250
Niebieskooki1984
09-08-2015, 12:12
Witajcie. Bawię się od jakiegoś czasu makro na d5200, nikorem 50 mm 1.8 i reynox 250. Czy zakup pierścieni pośrednich polepszy jakość z tym zestawem? Czy same pierścienie wystarcza czy razem z reynoxem je używać? Oto moje makro ale buzo kropowane. Mój profil fb Damian parzych. Chciałem obiektyw makro ale na razie muszę się wstrzymać bo kupuje tamrona 70-200 2.8 di makro. Dodał bym tutaj zdjęcia ale nie wiem jak
- - - - kolejny post - - - - - -
https://niebieskookiiiiii.flog.pl/ to mój profil na flogu
Jakości nie polepszą, jedynie pogorszą.
Zwiększą natomiast skalę odwzorowania, ale też jeszcze bardziej zmniejszą odległość i zakres odległości ostrzenia.
Niebieskooki1984
09-08-2015, 12:26
Potrzebuję akurat większą skalę bo dość dużo kropuje a to kropowanie to nic dobrego. Skoro pogarszają jakość to po co ludzie je tak kupuja? A z obiektywem który chce kupić będzie lepiej z jakością zdjęć? Czy muszę koniecznie kupić obiektyw makro. Jakość moich zdjęć jest słaba z powodu dużego kropa przynajmniej mi się tak wydaje
Pierścienie nie pogarszają jakości, jeśli są dobrze wyczernione. To tylko słup powietrza. Raynox pogarsza, bo to dodatkowa soczewka (chociaż bardzo dobra).
Z jednym kompletem pierścieni i obiektywem 50 mm, uzyskasz skalę trochę lepszą niż 1:1. Większość obiektyw makro daje taką samą skalę, ale dużo lepszą jakość, bo są konstruowane do takich odwzorowań. Do nikona jest obiektyw Venus 60, który daje skalę 2:1. Większe skale uzyskuje się z mieszkiem lub odwrotnym mocowaniem.
Niebieskooki1984
09-08-2015, 12:50
A same pierścienie dadzą mi lepsza jakość niż raynox? Czy używać z reynoxem te pierścienie? A jaki będzie finał jak raynoxa podepne do tamrona 70-200 2.8 di makro?
A nie wynika to z mojej wypowiedzi?
Poczytaj sobie to. http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=238635&p=3251009&viewfull=1#post3251009
Niebieskooki1984
09-08-2015, 14:45
A czy mój tamron 70-200 di makro który za kilka dni kupie da.mi lepsze efekty niż moja stalka z kombinowaniem? Xzy raynox prYda się do tego obiektywu?
Niebieskooki1984
15-08-2015, 09:41
Jakie pierścienie z metalowym bagnetem byście polecili do około 300 zł z przeniesieniem elektroniki ? szukam na allegro ale nie widzę w tej cenie z metalowym bagnetem tyl;ko z metalowymi obwódkami
znalazłem cos takiego
http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-makro-nikon-af-metal-styki-i5525168966.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=49967
http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-makro-nikon-z-automatyka-i5252974367.html
http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-makro-af-do-nikon-automatyka-i5345945625.html
http://www.multifoto.pl/galeriaAllegro.php?item=10786
http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-makro-nikon-z-automatyka-i5583866856.html
Niebieskooki1984
18-08-2015, 10:50
pomoże ktoś ? które będa w miarę dobrej jakości ?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.