Zobacz pełną wersję : Drukarka: tani zakup, tanie wydruki Cz-B
potrzebuje jak najtanszej drukarki, ktora dodatkowo wezmie bezproblemowo najtansze zamienniki.
Jednym slowem - tani, niezawodny i nieskomplikowany sprzet do wykonywania niewielkiej ilosci wydrukow. Tylko i wylacznie cz-b (jakies 10-50 str/miesiac).
Jakosc w zasadzie nieistotna. Byle mozna bylo wydrukowac etykiete adresowa albo jakies pismo na najpodlejszym papierze.
Co byscie polecili? Czego uzywacie do takich zastosowan?
Sprawdź Brothera.
Są ekstremalnie tanie zamienniki. Wadą może być głowica zintegrowana z drukarką - zły tusz może teoretycznie zniszczyć głowicę. Ale ja korzystam chyba od 3 lat i jest OK; nigdy nie miałem oryginałów poza nabojami startowymi, i nie miałem też problemów z awarią głowic. Tyle, że nowsze modele chyba mają już chip i wychodzi to chyba drożej. Do mojej, starszej, można kupić naboje nawet po złoty dziewiętnaście!
Jakość druku nie jest fotograficzna, ale nawet w przypadku zdjęć może być do przyjęcia.
Potwierdzam. Od trzech lat mam Brothera. Przepuściłem przez niego już chyba ponad trzydzieści czarnych zamienników kosztujących poniżej 2zł sztuka i na razie na czarno drukuje ok. Któryś kolor za to (chyba cyan) zatkał się na dobre :)
a mozecie podac modele swoich drukarek?
Moja drukarka to konkretnie Brother DCP-J125, czyli model ze skanerem. Drukarka już dość stara. nie mam pojęcia, czy i co obecnie można jeszcze kupić na naboje bez chipa.
Edit: znalazłem na alledrogo model DCP-J100, na inny rodzaj naboi, ale też bez chipa. Zamienniki wprawdzie droższe, bo coś koło 4zł sztuka, ale za to mają większą pojemność, niż do mojej, więc koszt druku na jedno wychodzi.
Moja to MFC-J625DW, ze skanerem i faksem, i możliwością druku po obu stronach papieru (pseudo-duplex, obraca papier i drukuje po drugiej stronie), i automatycznym podajnikiem kartek do skanera, ale bez możliwości druku na CD. Naboje typu LC1220/1240. Z początku używałem tanich zamienników, teraz mam tzw. naboje wieczne, wystające z drukarki, pozwalające dolewać tusz. Jak dotąd żadnych problemów z zatkanymi dyszami - no, może po dłuższym nieużywaniu koloru muszę uruchomić procedurę czyszczenia.
Wadą jest zupełnie beznadziejny, zabudowany podajnik papieru - dość łatwo jednym ruchem przełączyć na druk na załadowanym jednocześnie papierze fotograficznym 10x15, ale bez możliwości podawania pojedynczych kartek papieru. Nigdy nie wiadomo, ile jeszcze jest papieru w podajniku, dołożenie papieru wymaga wyciągnięcia całej kasety z papierem. Ten element jest skopany zupełnie.
Oryginalne naboje są bardzo drogie, zamienniki są bardzo tanie, jest też możliwość użycia nabojów wiecznych, do dolewania tuszu: albo dużych, wystających z drukarki, albo małych, chowających się za klapką jak normalne.
Przy takiej liczbie wydruków mogą być kłopoty z zaschniętymi tuszami. Atramentówki lubią drukować ;) A może /jak tylko czarno-białe/ drukarka laserowa?
Sprawdź to (http://www.komputronik.pl/product/198067/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/Brother_HL_1110E.html?qrtc_slt=slt_bestseller&qrtc_tpl=rtb_bestseller&qrtc_typ=top&qrtc_pos=3&utm_source=quartic&utm_medium=slt_bestseller&utm_campaign=rtb_bestseller) i to (http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=TN-1030+&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-uni-1-2-0629).
Co byscie polecili? Czego uzywacie do takich zastosowan?
Ja używam Samsunga laserowego, zero kłopotów. Szybko i czysto.
dzieki Panowie za wskazowki.
@mrozen4: a jak z kosztami zakupu i eksploatacji?
Jak wspomnialem to ma byc drukarka do awaryjnego wydrukowania parudziesiecu stron na miesiac jak akurat nie jestem w pracy (tam mam 'kombajny', na ktorych moge drukowac do woli).
dzieki Panowie za wskazowki.
@mrozen4: a jak z kosztami zakupu i eksploatacji?
Jak wspomnialem to ma byc drukarka do awaryjnego wydrukowania parudziesiecu stron na miesiac jak akurat nie jestem w pracy (tam mam 'kombajny', na ktorych moge drukowac do woli).
Ja swoją dostałem do zakupionego lapka. Drukuje na każdym rodzaju papieru. Jak mi się skończył toner z chipem to dokupiłem zamiennik bez chipa i śmiga aż miło. Ja też ją traktuję jako drukarkę domową do doraźnego drukowania wszystkiego, co jest potrzebne na co dzień. Tonery masz od 90 PLN na 1500 stron. Koszt zakupu drukarki ok 200 PLN.
Zdecydowanie jakiś tani laser! Nawet po roku postoju wydrukuje bez zająknięcia.
Od ładnych kilku lat użytkuję Samsunga ML2010 i nigdy w życiu już nie kupię plujki. Jakość druku tekstu, powiedział bym, że lepsza niż atramentówki, gdyż toner nie wsiąka w papier (i jest odporny na zalanie :wink: ); drukuje szybko, a kaseta z tonerem (ostatnio za regenerowaną, z nowym wałkiem OPC dałem bodajże poniżej 30 zł) u mnie wystarcza na zadrukowanie co najmniej 3 ryz papieru - ile więcej, nie jestem w stanie powiedzieć, bo po prostu straciłem rachubę.
ciekawy temat z tymi laserowkami. zwlaszcza, ze cena zakupu 200 zeta jest zachecajaca. rozumiem, ze kupujac taka drukarke nie ma w komplecie zadnego tonera na start?
Musi być, ale pewnie taki na 10 kartek papieru... ;-)
Zresztą w atramentówkach jest przecież tak samo.
liczylem na 100 stron :wink:
to bym 2 miechy oblecial :mrgreen:
Przy takiej liczbie wydruków mogą być kłopoty z zaschniętymi tuszami. Atramentówki lubią drukować ;) A może /jak tylko czarno-białe/ drukarka laserowa?
Sprawdź to (http://www.komputronik.pl/product/198067/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/Brother_HL_1110E.html?qrtc_slt=slt_bestseller&qrtc_tpl=rtb_bestseller&qrtc_typ=top&qrtc_pos=3&utm_source=quartic&utm_medium=slt_bestseller&utm_campaign=rtb_bestseller) i to (http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=TN-1030+&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-uni-1-2-0629).
Jest toner na start na1000 stron.
piszesz o brotherze czy samsungu?
przygladam sie temu samsungowi SL-M2022W.
W Samsungach jest toner startowy na 750 stron. Np. model ML 1675 kosztuje 180 PLN + przesyłka 0k 20 czyli tak jak pisałem około 200 PLN. Tobie HYPER starczy najprostrzy model, do takich zastosowań jak wspomniałeś. Do tego papier jaki masz, może być ksero itp. Tonery można używać regenerowane, firmowe z chipem i wszelkiego rodzaju podróby pasujące do danego modelu.
biorac pod uwage, ze chcialbym aby miala tez wifi to zdecydowalem sie na zakup M2022W. mozna ja dostac za 244zl z darmowa przesylka, czyli dokladam 40zl za wifi do najtanszego modelu, a wiem, ze bardzo mi sie przyda ta funkcja.
dziekuje koledzy za wszystkie rady.
O, właśnie, co prawda teraz już nieistotne, ale zapomniałem, że ten mój atramentowy Brother ma też WiFi. Bardzo wygodne, można bezproblemowo drukować z desktopa, laptopa, smartfona i tabletu, a pewnie nawet z aparatu fot. z WiFi.
GrzesiekM
05-08-2015, 16:16
...od 6 lat tłukę wydruki na HP1018 (miesięcznie ryza idzie). Właśnie zaczęła mi smużyć i albo ją uda się wyczyścić i dalej będę tłuc na tym cudzie, albo z płaczem kupię najpodobniejsze HP... zamienniki z Ac*** za liche pieniążki doskonale się nadają :)
jeszcze nie 'kliknalem' tej drukarki w zadnym sklepie bo nie moge nigdzie znalezc czym roznia sie modele SL-M2020W i SL-M2022W. Mozliwe, ze niczym, ale nawet strony Samsunga milcza na ten temat. Roznica w cenei to jakies 30-50zl. hmmm...
A propos zasychania atramentu w plujkach - mój Brother żyje własnym życiem, i jakieś dwa razy w tygodniu sam się przepluwa.
Użytkuje już 3 Brothery 2135W. Lasery mono z wifi. Nie mają czipów tylko mechaniczne kółka, które można w pełnych tonerach cofać. W tonerze startowym w ogóle nie ma blokady i można dosypywać do woli. W internecie jest oficjalny service manual do tej drukarki razem z dostępem do menu serwisowego, gdzie kasuje się licznik tonera, bębna etc.
Teraz kupiłem kolorowy laser Brothera również na wifi i jest to samo, brak blokady, licznik resetowany kombinacją guzików na drukarce. Jak ktoś lubi to może sypać proszek aż bęben nie padnie.
Miałem kiedyś mono laser od Samsunga, chipowane zamienniki mocno kaprysiły i reklamowałem kilka razy pod rząd bo rózne firmware wymagały róznych chipów, wszystko na koszt producenta zamienników Blackpoint.
pawel.mat33
07-08-2015, 12:02
Ja do mojej drukarki używam zamienników (http://www.tonery.rdstudio.pl) zamiast oryginalnych tonerów, można na tym zaoszczędzić trochę pieniędzy. Słyszałem ostatnio, że producent w takim przypadku nie może odmówić gwarancji. Boję się dopełniać pojemniki samemu, żeby czegoś nie popsuć.
kupilem samsunga SL-M2020W. za cene 235zl drukarka, ktora ma w komplecie toner na 750 stron to dla mnie idealna opcja. przy moim obciazeniu tej drukarki, tonera starczy mi na 1,5 roku. nie ma, wiec dla mnie wiekszej roznicy czy za te 1,5 roku zaplace za zamiennik tonera 80zl czy napelnienie samemu wyjdzie polowe taniej. dam znac jak sprzecik przyjedzie bo jeszcze nie mialem drukarki z wifi a podejrzewam, ze to bedzie bardzo wygodna sprawa.
myk.grzegorz
07-08-2015, 12:35
Ja mam w firmie kilka drukarek. Od wielu lat tonery do drukarek kupuję w rdstudio. Mam już takie rabaty, że drukowanie wychodzi mi 5 gr. za stronę.
Rafał_Sz
08-08-2015, 09:02
Ja mam w firmie kilka drukarek. Od wielu lat tonery do drukarek kupuję w rdstudio. Mam już takie rabaty, że drukowanie wychodzi mi 5 gr. za stronę.
To strasznie przepłacasz. Mam HP 1018, toner kupuję za 14 zł. Wychodzi mi 0,025 zł za stronę z papierem.
A nie myślałeś, żeby kupić poleasingową drukarkę, nawet tylko na USB, bez siecówki czy Wi-Fi? Miałem kiedyś atramentową plujkę, dolewałem, kupowałem zamienniki i powiedziałem sobie dość! udało się kupić HP laserową, tylko cz-b, na USB, bez karty sieciowej itp. za 189zł +20zł kurier, w środku po przeglądzie, wyczyszczeniu, w pełni sprawna, toner 50%, według oprogramowania (przy dotychczasowych zużyciach toneru na stronę) mogę się cieszyć jeszcze 1500 stronami A4 do wydrukowania. Celuj w urządzenia do mniejszego obciążenia pracą w biznesie, zwyczajowo producent inaczej podchodzi do produktów dla fizycznych (tanio sprzedać, łupić na materiałach) oraz dla firm (wyższa cena, trochę niższe koszty eksploatacji ale sprzęt zazwyczaj trwalszy).
Łącząc to z poleasingowymi rzeczami można trafić wiele ciekawych rzeczy w firmach skupiających takie urządzenia. Także drukuję sporadycznie jednak koszty eksploatacji lasera względem plujki to niebo a ziemia, prędzej drukarka mnie przeżyje niż zdążę zużyć ją fizycznie.
Jest sens kupowania za 200zł poleasingową drukarke kiedy za 250 zł jest nowa ze sklepu z gwarancją ?
Rafał_Sz
11-08-2015, 18:52
Jest sens kupowania za 200zł poleasingową drukarke kiedy za 250 zł jest nowa ze sklepu z gwarancją ?
Gdyby chodziło o ten sam model, to nie ma sensu. Ale jeśli po leasingu można dostać model przystosowany do dużo większych nakładów, to taki zakup ma jakiś sens.
tylko tu nie ma mowy o wiekszych nakladach. drukujac 50 stron na miesiac to ta drukarka dokona zywota teoretycznie po 200 latach :-P
-tomasz-
13-08-2015, 23:39
Ja miałem bardzo długo HP D5160, dzisiaj poszła do ludzi. Wydrukowała co najmniej 10000 stron i jakieś 1500 nadruków na płyty.
Nie do zajechania. Ale kupiłem niedawno Canona iP7250 i drukuje lepiej, a i zamienniki taniej wychodzą. 50 zł vs 100 zł to jednak różnica,zwróci się po pierwszej robocie.
jan.buczyna
17-08-2015, 10:30
Zawsze jak kończą mi się tonery do drukarek, a mam ich kilka, to zamawiam przez internet a odbieram w sklepie. Drukarkę mam Epsona PX 660.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.