PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw TRIOPO VS FOTOPRO



Lmoska
02-08-2015, 17:08
Witam

Chcę zakupić statyw. Moje wymagania:
- waga max 2 kg
- kompaktowy wymiar po złożeniu tj ok 45 cm
- udźwig 6-8 kg
- cena za zestaw statyw + głowice max 500 zł
wpadły mi w oko dwa zestawy:
1) Triopo ME-3228X8C z funkcją monopodu + głowica Triopo B1
2) Fotopro MGA-584 z funkcją monopodu + głowicą FPH-52Q
Proszę o opinie który jest lepszy.

Teraz pytanie z innej beczki jaka głowica jest bardziej praktyczna i funkcjonalna kulowa czy 3D.?

GonzoG
02-08-2015, 17:38
Oba statusu takie same.

A co do glowic, to zależy od typu fotografii i własnych upodobań.
Kulowa szybsza, 3D precyzyjniejsza.

Lmoska
02-08-2015, 18:42
A jaką proponujecie 3d aby była funkcjonalną i lekka. Statyw będzie zwłaszcza jako turystyczny

nikoniarz
02-08-2015, 20:55
A ja zapytam inaczej- co chcesz na nim montować skoro potrzeba 6-8 kg udźwigu? Bo to może być ciut za dużo jak na MGA-584...

GonzoG
02-08-2015, 21:04
A ja zapytam inaczej- co chcesz na nim montować skoro potrzeba 6-8 kg udźwigu? Bo to może być ciut za dużo jak na MGA-584...
A wiesz, że na statywie wiesza się balast ?? Tak więc 8kg to wcale nie jest dużo.

nikoniarz
02-08-2015, 21:18
A wiesz, że na statywie wiesza się balast ?? Tak więc 8kg to wcale nie jest dużo.

Wiem, ale czy powiesisz, czy postawisz, to obciążenie tripoda będzie podobne. I 8kg to jak na MGA-584 czy 684 to jednak jest sporo...

GonzoG
02-08-2015, 21:31
Wiem, ale czy powiesisz, czy postawisz, to obciążenie tripoda będzie podobne. I 8kg to jak na MGA-584 czy 684 to jednak jest sporo...
Nie wiem czy tak sporo. 5kg balastu + aparat z krótkim szkłem (D610+grip+16-28/2.8) i masz ponad 7kg ciężaru - na MGA-684 nie robi to żadnego wrażenia.

nikoniarz
02-08-2015, 21:40
Nie wiem czy tak sporo. 5kg balastu + aparat z krótkim szkłem (D610+grip+16-28/2.8) i masz ponad 7kg ciężaru - na MGA-684 nie robi to żadnego wrażenia.

No to zdania mogą być jak widać podzielone, bo o ile w przedstawionej przez Ciebie wersji byłbym w stanie jeszcze takiemu zestawowi zaufać, o tyle taki sam zestaw, tyle, że z wyciągniętą kolumną centralną jest zbyt chybotliwy jak dla mnie. O wiele stabilniej jest z 1,5-kilogramowym szkłem ze stopką niż z kilogramowym bez stopki. Ale to moje zdanie. Ty masz swoje i robisz to co uwazasz za słuszne.
No i jeszcze kwestia czy autor/autorka faktycznie bierze pod uwagę balast, czy też nie...

Lmoska
02-08-2015, 22:46
Statyw biedzie stosowany głównie jako turystyczny a na nim planuje zamontować Nikon d5300 + obiektyw największy jaki mam narazie tj Tamron 70-300 USD. Może kiedyś zakupie Tamron 150-600. Zastanawiam się nad dwoma w.w statyw ami. No i jeszcze dylemat co do głowicy czy zostać przy kulowe czy może pomyśleć o 3d.

Lmoska
24-10-2015, 21:51
No to zdania mogą być jak widać podzielone, bo o ile w przedstawionej przez Ciebie wersji byłbym w stanie jeszcze takiemu zestawowi zaufać, o tyle taki sam zestaw, tyle, że z wyciągniętą kolumną centralną jest zbyt chybotliwy jak dla mnie. O wiele stabilniej jest z 1,5-kilogramowym szkłem ze stopką niż z kilogramowym bez stopki. Ale to moje zdanie. Ty masz swoje i robisz to co uwazasz za słuszne.
No i jeszcze kwestia czy autor/autorka faktycznie bierze pod uwagę balast, czy też nie...

Widzę, że posiadasz Fotopro MGA 684 ile dokładnie wazy ten statyw z głowicą? bo na internecie są straszne rozbiezności od 1,7 kg do 2,4 kg.

- - - - kolejny post - - - - - -

Czy ktoś posiada statyw FOTOPRO MGA584 + głowica FPH52Q
lub TRIOPO ME lub MT3228 + głowica B2
jaka jest waga powyższych zestawów bo na internecie są straszne rozbieżności.
Postanowiłem zakupić jeden z tych zestawów tylko mam dylemat który.

nikoniarz
24-10-2015, 22:33
Widzę, że posiadasz Fotopro MGA 684 ile dokładnie wazy ten statyw z głowicą? bo na internecie są straszne rozbiezności od 1,7 kg do 2,4 kg.
O swoich odczuciach odnośnie MGA-684 pisałem już kiedyś. Było również o masie...:

statyw wraz z głowicą, hakiem oraz paskiem przy głowicy (czyli w 100% kompletny) waży dokładnie 2160 g.